Kirpik Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Kirpik dökülmesi, biz kadınların sıklıkla karşılaşabildiği güzellik sorunlarından. Sorunu genellikle makyaj ve takma kirpikler ile önlemeye çalışırız. Peki, kirpikler neden dökülür, kirpik dökülmesi nasıl önlenir? Detaylar, esraninportresi'nde.

1
3456

Kirpik dökülmesi, biz kadınların sıklıkla karşılaşabildiği güzellik sorunlarından. Sorunu genellikle makyaj ve takma kirpikler ile önlemeye çalışırız. Peki, kirpikler neden dökülür, kirpik dökülmesi nasıl önlenir? Detaylar, esraninportresi’nde.

Kirpik dökülmesi, biz kadınların sıklıkla karşılaşabildiği güzellik sorunlarından biri. Genellikle, kirpik dökülmesi sorununu makyaj ve takma kirpik gibi çözümlerle gizlemeye çalışırız. Aslında yaptığımız en büyük hatalardan biri de, sorunun büyümesine veya düzelmemesine sebep olacak uygulamaları yapmaya devam etmektir.

Peki, kirpik dökülmesi neden olur? Az öncede belirttiğim gibi, hatalı makyaj uygulamaları, kullanılan malzemeler, gözlerin ovuşturulması, başlıca sebepleri olsa dahi bunların dışında vitamin eksiklikleri, bazı sinirsel hastalıklar da buna sebep olabilir. Kirpik dökülmesi tıpta Madarosis adı verilmekteymiş. Aslında belirli sürelerle, kirpiklerin dökülmesi (2-3 ayda bir) sonucu yerine yenilerinin çıkması normal bir süreçtir. Zaten sorun, dökülmenin ardından yerine yenilerinin çıkmamasıyla oluşuyor. İşte bugün, kirpikler neden dökülür, kirpik dökülmesi nasıl önlenir gibi detaylara bakıyor olacağız.

Kirpik Dökülmesi Neden Olur, Nasıl Önlenir?

1- Maskara Kullanımı

1 maskara kullanımı rimel kullanımı

Kirpikleri daha uzun göstermek veya kirpikleri daha dolgun göstermek söz konusu olduğunda akla ilk gelen elbette maskara oluyor. Genelde makyajın bu aşaması en kolay aşama olarak düşünülse dahi, aslında kirpik sağlığı açısından çok önemlidir. Öncelikle, sık maskara kullanımı, kirpik dökülmesinin sebeplerinden biri. İşiniz gereği, her gün makyaj yapıyor olabilirsiniz ancak mutlaka arada kirpikleri dinlendirmek ve onlara tatil vermek gerekiyor. Diğer yandan, zorunlu haller dışında akmayan, suya dayanıklı rimel kullanmamak gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bu rimeller kirpiklerin ekstra kurumasına sebep olabilmektedir. Bununla birlikte, rimeli çıkarma aşaması zorlu olabildiğinden, kirpiklere daha çok zarar verme riski taşırsınız.

Kirpikleri dökülen veya daha güçlü-uzun kirpiklere sahip olmak isteyenler doğal yollar ile çözüm arıyor. Evde kolayca yapılabilecek kirpikler için serum yapımı fikirlerini ve düzenli uygulanacak kirpik bakımı önerileri esraninportresi’nde.–>kirpikler için serum yapımı

1 Yorum

  1. Esra hanım merhabalar Geçmiş bayramınız mübarek olsun.Hani maskarayı önere bilirsiniz acaba teşekkür ederim. elinize ve emeğinize sağlık:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here