Karbonat ile Şaşırtıcı Güzellik Sırları

Karbonat ile tırnaklar beyazlatılabilir, saçların sağlıkla parlaması, peeling yaparak cildin pürüzsüz, yumuşak ve sağlıklı olması sağlanabilir. İşte, karbonatın faydaları ve karbonat ile şaşırtıcı güzellik sırları esraninportresi'nde.

35
2520

Karbonat ile tırnaklar beyazlatılabilir, saçların sağlıkla parlaması, peeling yaparak cildin pürüzsüz, yumuşak ve sağlıklı olması sağlanabilir. İşte, karbonatın faydaları ve karbonat ile şaşırtıcı güzellik sırları esraninportresi’nde.

Tek tek bir takım ürünleri güzelliğimiz için kullanmaktansa, herkesin mutfağında bulunan tek bir ürünü çok yönlü kullanmayı istemez miydiniz? İşte aradığınız o tek ürünlerden biri karbonat. Bana kalırsa, gerçekten mucizevi nitelikte. Bir kutu karbonat mutfakta yemekler için, 1 kutu karbonat banyoda güzelliğiniz için kullanmak üzere daima bulundurmalısınız. Benim için, sadece 1-2 özelliği bile banyo dolabında ona yer açmama yetti. Bu kadar elimizin altında ve ucuza sahip olduğumuz bir ürünle neler yapabileceğimizi bilmek gerek diye düşünerek size, karbonat ile şaşırtıcı güzellik sırları içeren küçük bir liste hazırladım.

UYARI : Güzelliğe pek çok faydası olan doğal bir ürün olsalar da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz. Düzenli kullandığınız ilaçlarınız, belirli bir rahatsızlığınız varsa hamilelik veya emzirme dönemindeyseniz, ayrıca alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız. Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız. Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

Karbonat ile Şaşırtıcı Güzellik Sırları

karbonat ile tırnak beyazlatma

1- DOĞAL TIRNAK BEYAZLATMA : Sık oje kullandığımızdan zaman içerisinde sararan tırnaklar için pratik çözüm karbonat. Bir kadın içerisinde eşit miktarda karbonat ile ılık su ekliyorsunuz (1 kaşık karbonat-1 kaşık ılık su gibi). Karıştırdıktan sonra bir kulan çubuğu yardımıyla bu karışımı tırnaklara sürebileceğiniz gibi, tırnakları direkt bu karışımın içerisine sokup, parmaklarımızla biraz ovalayabilirsiniz. Bu şekilde 15-20 dk bekledikten sonra, ılık su yardımıyla yıkayabilirsiniz.

Karbonat ile Şaşırtıcı Güzellik Sırları

karbonat yüz peeling_mini

2- CİLDİ ÖLÜ HÜCRELERDEN ARINDIRMA :  Cildimizin gözeneklerin açılması, gözenekleri tıkayan pisliğin derinlemesine temizlenmesi için zaman zaman peeling yapmak gereklidir ki karbonat işte tam bu noktada devreye giriyor. Vücudunuzun her bölgesi için bunu deneyebilirsiniz.

Burada karbonat ve ılık su oranı 3/1. Yani 3 karışık karbonat, 1 kaşık ılık su gibi. İkisini karıştırıp macun kıvamına getiriyorsunuz. Sonrasında ister ellerinize, ister ayaklarınıza, isterseniz de yüzünüze dairesel hareketlerle sürün, nazikçe ovalayarak. Hatta özellikle yüzünüze yapmadan önce, yüzünüze buhar banyosu yaptırın (Buhar banyosu için : Derince geniş bir kaba sıcak suyu koyun ve yüzünüzü buhara tutun. Hatta başınızda içine kalacak şekilde havlu le kapatarak buhardan daha fazla yararlanabilirsiniz.). Böylelikle yaptığınız peeling daha iyi çalışacaktır.

Karbonat ile Şaşırtıcı Güzellik Sırları

siyah noktalar için maske_mini

3- SİYAH NOKTALARA ÇÖZÜM :  Yüzümüzü arındırdıktan sonra, yüzünüzdeki siyah noktalar için karbonat ve bal ile muhteşem bir maske yapabilirsiniz. Burada ölçü 2/1. Yani 2 kaşık karbonat, 1 kaşık bal. Karıştırıp macun kıvamına getirdikten sonra, yüzünüze sürün. 15-20 dk beklettikten sonra yüzünüzü hafifçe ovalayarak önce fazlalığı alıp, sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz.

4- TIRNAK ETLERİNİ YUMUŞATMAK İÇİN : Manikür yağı yoksa elinizde yine karbonatı bu amaçla kullanabilirsiniz. Karbonatı biraz su ile maun kıvamına getirdikten sonra tırnak etlerine sürün ve bir diş fırçası yarımıyla tırnak etlerini nazikçe fırçalayın. 

Karbonat ile Şaşırtıcı Güzellik Sırları

karbonat_mini

5- SAĞLIKLI SAÇLAR İÇİN : Saçların derinlemesine temizlenmemesi saçınızla ilgili pek çok sorunun kaynağıdır. Kullandığınız şampuanların içerisinde bir takım kimyasallar saçınızın yağlanmasına ya da kurumasına sebep olur. İşte saçlarınızın eski sağlığına ve parlaklığına kavuşması için iki muhteşem ürün. Biri karbonat diğeri elma sirkesi. Karbonat ile saçınızı yıkamak için ölçü 1/3. Yani 1 kaşık karbonata 3 kaşık su. Tabii saç yıkamak söz konusu olduğundan ölçüleri büyütmeniz gerekecek ancak oranı bu. Karıştırdıktan sonra ister ıslak ister kuru saça bunu uygulayın. Diğerlerden uçlara doğru uygulayabilirsiniz. 1-3 dakika arası bekledikten sonra, soğuğa yakın ılık su ile durulayın. 

karbonat ile saç güzelliği_mini

6- SAÇA PARLAKLIK KAZANDIRMAK İÇİN : Ardından sıra elma sirkesine geliyor. Bu noktada oran 1/4. Yani 1 kaşık alma sirkesi 4 kaşık su. Karıştırarak saçınıza sürün ya da bir sprey şişesine bunu koyup, saçınıza duşta püskürtebilirsiniz. Soğuk su ile (ya da soğuğa yakın ılık su) en son durulamayı yapın. Soğuk su hem nemi saça hapsedecek hem de saçın parlamasına yardımcı olacaktır. Bu aynı zamanda saçlarınızın elektriklenmenin önüne geçecektir.

Karbonat ile Şaşırtıcı Güzellik Sırları

karbonat ile güzellik sırları_mini

7- DİŞ BEYAZLATMA İÇİN : Diş macununuz ile birlikte kullanmaktan asla vazgeçmemeniz gereken bir şey karbonat. İki şekilde uygulayabilirsiniz. Önce macunla dişlerinizi fırçalarsınız, hemen ardından fırçasına bir miktar karbonat döküp tekrar fırçalarsınız. Ancak iki işlemdense benim önerim, diş macununun üzerine karbonat dökmeniz bir kerede dişlerinizi fırçalamanız. Benim gibi kahve ve çay tutkunu iseniz, bu yönteme fazlasıyla ihtiyacınız olacaktır.

8- SAÇ FIRÇA VE TARAKLARINI TEMİZLEMEK İÇİN : Pek çok kişinin saçlarının çabuk yağlanmasının bir sebebi kullandıkları taraktır. Zaman içerisinde tarakta biriken yağ, saçınızı taradıkça tekrar bulaşır. Bunu önüne geçmenin tek yolu, onları iyi temizlemektir. Bir sıcak su dolu kabın içine bir miktar karbonat ekleyip, bu suyun içerisinde, tarakları yıkayabilirsiniz.

Karbonat ile Şaşırtıcı Güzellik Sırları

karbonatı nerede kullanabilirim_mini

9- AYAK KOKUSU İÇİN : Özellikle ter sebebiyle oluşan ayak kokusunu gidermek için birebir çözümdür karbonat. Ilık su içerisinde 2 çorba kaşığı karbonat ekleyin ve bunun içinde ayaklarınızı bir kaç dakika bekletin. Çıkardıktan sonra 3 kaşık karbonat içine, 1 kaşık su ekleyin ve macun kıvamına getirdikten sonra ayaklarınızı bununla nazikçe ovalayın, sonrasında da yıkayın. Karbonat tüm teri emecek hem de kötü kokuları giderecektir.

10- KÖTÜ KOKULARI GİDERMEK İÇİN : Aslında karbonat, pek çok yerde oluşabilecek kötü kokuları gidermekte birebirdir. Örneğin, spor ayakkabınızın, terden dolayı zamanla kötü kokması söz konusu olabilir. İşte önerim, ayakkabıların içine 1 kaşık karbonat ekleyin ve iine iyice yayılmasını sağlayın. 1 gece böyle beklettikten sonra, makinede yıkayın. Kokudan eser kalmadığını göreceksiniz. Örnğin, halınız zamanla bir takım sebeplerden kokabilir. Bunu idermek için,  bir iki avuç karbonatı halıya serpin ve 1–2 saat bekledikten sonra elektrik süpürgesi ile süpürün. Halınızdaki o kötü kokudan eser kalmayacaktır.

UYARI : Bu sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez. Sizlerle paylaştığım önerileri her ne kadar içerikleri doğal dahi olsa, uygulamadan önce mutlaka cildinizde test edin. Her cilt tipi farklıdır ve farklı alerjik tepkiler verebilir. Beklenmeyen bir etki gördüğünüz zaman uygulamaktan vazgeçmelisiniz. Son olarak paylaştığım bilgilerin herhangi bir hastalığı tedavi amaçlı veya bir teşhis koymaya çalışmadığımı bilmelisiniz. 

35 YORUMLAR

    • Merhaba,

      İlaç kullandığınız ve her ciltte farklı tepki verebildiğinden öncelikle cildinizde küçük bir test yapmanızı mutlaka öneririm. Hatta doktora danışmak bu noktada daha doğru olabilir

  1. Sevgili arkadaşlar karbonatla yüz temizliginizden sonra sizlere bir önerim daha olacak bioxlife yağı (aktarlardan bulabilirsiniz) ve sudocream bebek bakım kremi ile de cildinize uygulayabilirsiniz.. inanın çok işe yarıyor.. bana dua edeceksiniz ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here