İşinize Yarayacak 8 Güzellik İpucu

Daha dolgun dudaklar için ne yapmalı, kirpikleri nasıl kıvırmalı, peki ya göz makyajı en kolay nasıl temizlenir? Az zamanda, kolaylıkla uygulanabilen, güzelliğe dair küçük bilgilere çokça ihtiyaç duyuyoruz. İşte, günlük hayatta işinize yarayacak 8 güzellik ipucu esraninportresi'nde.

0
4080

Daha dolgun dudaklar için ne yapmalı, kirpikleri nasıl kıvırmalı, peki ya göz makyajı en kolay nasıl temizlenir? Az zamanda, kolaylıkla uygulanabilen, güzelliğe dair küçük bilgilere çokça ihtiyaç duyuyoruz. İşte, günlük hayatta işinize yarayacak 8 güzellik ipucu esraninportresi’nde.

Biz kadınlar için önemli olan bir konulardan biri, kesinlikle güzellik. Sizlerin durumunu bilemiyorum ama benim kesinlikle az zamanda, kolaylıkla uygulayabileceğim, güzelliğe dair küçük bilgilere çokça ihtiyacım oluyor. Zaman kısıtının da dışında, güzelliğe dair,  doğru ve iyi olan hangisiyse onu öğrenmek ve bilmek eğilimindeyim devamlı olarak. Tabii bu dürtüm, doğal olarak sizlere yansıyor ve güzelliğe dair bulduğum her türlü detayı sizlerle paylaşma ihtiyacı hissediyorum. Bir de tabii, sizlerden de güzel geri bildirimler ve ek bilgiler aldıkça doğru konulara eğildiğimi anlıyorum. İşte bugün sizler için işinize yarayacağını düşündüğüm, 8 güzellik ipucu derledim.

İşinize Yarayacak 8 Güzellik İpucu

Eyeliner’ı Dondurun : Eyeliner’ınızı sürerken parçalanıyor, kesik kesik oluyorsa, eyeliner’ı makyajınızdan 15 dakika kadar önce buzluğa koymak gerekiyormuş. Bu işlemden sonra eyeliner kolayca, kayarak sürülüyormuş. Denemeye değer!

Eyeliner Sürmenin Kolay Yolu : Eğer eliniz henüz göze eyeliner çekmeye alışmadıysa, istediğiniz gibi düzgün çekilmiş bir eyeliner görüntüsü elde edemezsiniz. Özellikle de vaktinizin kısıtlı olduğu zamanlarda bu daha da zorlayıcı bir durum haline gelir. İşte bu durumda eyeliner sürerken bir kart (bildiğimiz kredi kartı da işe yarar) veya daha iyisi bir bant kullanmak sorunu çözebilir. Yapmanız gereken, bir bantı göz kenarından kaşınızın bittiği noktaya doğru yapıştırmak. Ardından kolayca ve düzgün şekilde kuyruklu eyeliner çekebilirsiniz. Kuruduktan sonra bantı çıkardığınız zaman bunu fark edeceksiniz. 

2 bant ile eyeliner_mini

Eyeliner, kullanması zor gibi göründüğünden çoğu zaman atlanılan bir makyaj adımıdır. Peki, eyeliner sürmenin püf noktaları var desek..? Bu işin püf noktalarını öğrendiğiniz zaman makyajda sadece eyeliner kullanmaya başlayacaksınız! —> Eyeliner sürmenin püf noktaları esraninportresi’nde

İşinize Yarayacak 8 Güzellik İpucu

Tüm Gözü Göz Kalemi veya Eyeliner ile Çerçevelemek :

Hem üst hem de alt göz çevresine kısacası tüm göz çevresine eyeliner çekebiliyoruz. Gözleri ön plana çıkarmak için yaptığımız bu hata, gözlerin küçük görünmesine ve gözlerin geri plana düşmesine sebep olmaktadır. 

eyeliner güzellik tüyoları

Bu yüzden alt kirpik diplerinden uzak durmak ve sadece üst kirpik çizgisinin dış kısmına eyeliner uygulamak ile yetinmek gerekiyor. Bu anında gözlerin daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Eğer alt kirpik çizgisine de sürmek istiyorum diyorsanız, kirpiklerin iç bölgesine değil dış hattına uygulamaya özen gösterin.

Tıraş Ederken Saç Kremi Kullanın : 8 Güzellik ipucu içerisinde işinize en çok yarayacaklardan biri. Benim çok önermediğim bir şey olsa da, tüylerinizi almak için tıraş bıçağı kullanmanız gerektiğinde, sabun yerine saç kremi kullanmanızı önermişler. Bu hem sabun gibi kurutmuyormuş hem de nemlendirmeye yardımcı oluyormuş.

tıraş etmek

Peeling yapmak ve elbette nemlendirmek, bacaklar için yapılabilecek en iyi bakımlar… İçeriğinde ne olduğundan emin olduğunuz doğal bacak kremi ile mükemmel pürüzsüz bacaklar elde etmeniz çok daha kolay olabilir. Peki içinde hangi malzemeler var ve bunların faydaları neler? Saç kremi yerine kendinizin yapabileceği, vanilya kokulu–> doğal bacak kremi yapımı esraninportresi’nde.

İşinize Yarayacak 8 Güzellik İpucu

Kirpikleri kıvırmak : Bunu size başka yazılarımda da paylaşmıştım ama yeni okuyacaklar için tekrar burada yer vermek istedim. Kirpiklerinizin daha kolay ve uzun süre dayanacak şekilde kıvırmak için, kirpik kıvırıcısını bir miktar fön makinesinin önünde tutun ve ısınmasını sağlayın. (kendinizi yakacak kadar ısıtmayın aman dikkat) Bu işlemin ardından kirpiklerinizi kıvırın.

Kirpikleri uzatmak : Kirpiklerin daha uzun ve dolgun olmasını dahası dökülmelerini önlemek hemen her kadının dikkat ettiği güzellik unsurlarından biridir. Bunun için hint yağı kullanılabilir. Yapılması gereken, temiz bir kirpik fırçasına bir miktar hint yağı damlatmak ve kirpiklere sürmek. Bunu yaparken kirpik diplerine fırçayla hafifçe masaj yaparak etkisini arttırmanız da mümkün. Sadece yağın gözünüze kaçmamasına dikkat edin!

kirpikleri kıvırmak

İşinize Yarayacak 8 Güzellik İpucu

Akne ve kırışıklıkları önlemek için buz kullanın : Her gece yatmadan önce, bir buz küpleri alın ve eriyene kadar yüzünüzde gezdirin. Bu yağ hücrelerini ve akneleri kontrol altında tuttuğu gibi, hücrelerin canlanmasına ve kan dolaşımının artmasına yardımcı oluyor. Tabii bu da kırışıklıklarla mücadele büyük yardımcı olmuş oluyor.

Buz küpleriyle yapılan cilt masajları cilde tazelik kazandırır, kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur. Sivilce üzerine buz uygulamasıyla sivilcenin kızarıklığı ve şişliği azaltılabilir. Buzun cilde yararlarından buz ile cilt bakımı yaparak nasıl faydalanabileceğinizi anlatan–> cilde buz uygulamasının faydaları esraninportresi’nde.

İşinize Yarayacak 8 Güzellik ipucu

Dirseklerinizi ihmal etmeyin : Dirseklerimizi, vücudumuzun diğer bölgeleri gibi korumak ve bakım uygulamamız gerekir. Bunun için her gün Bio-Oil ile masaj yapabilirsiniz. Bunu düzenli yaptığınızda bir kaç seferde düzeldiklerini de göreceksiniz.

Bu yazı gibi sitemizde farklı içeriklere sahip pek çok yazı bulunmaktadır. Her gün güncellenen sitemizdeki diğer bilgilere ulaşmak, günceli takip etmek için aşağıdan Facebook sayfamızı beğenip, takip etmeniz yeterli.

Hayatı Kolaylaştıran Günce Kadın Yaşam Sitesi

facebook_f_mini

Kararan dirseklere limon : Dirseklerdeki ve dizlerdeki karamış görüntü hiçbirimizin istemediği ve de hoşlanmadığı bir şeydir. Bununla da mücadele etmek için pek çok yol deneriz ki aslında çözümü çok da uzaklarda aramamak gerek. Bunun için, yarım limonun suyunu sıkın ve içine limonun kabuğunu da rendeleyin. Son olarak şeker de ekleyerek macun gibi bir kıvam elde edin. Bu karışımı ovalayarak dirseklere ve dizlere sürebilirsiniz. Başka bir yöntem de, limon suyu ve karbonatı kullanmak. Bu iki malzeme de beyazlatma konusunda oldukça başarılı. Bu ikiliye cildi nemlendirmesi için biraz bal da eklenebilir.

6 dirsek kararması için_mini

İşinize Yarayacak 8 Güzellik ipucu

Aşırı pembe yanaklar : 2017 yılında doğallık ön planda olduğundan, oldukça yapay duran, fazla sürülmüş allık uygulamasından kaçının. Elmacık kemiklerinizin üzerine 2 parmak kalınlığında ve hafif şekilde süreceğiniz allık yeterli olacaktır emin olun.

Makyaj yaptığınız zaman istediğiniz görünüm elde edemiyorsanız, unuttuğunuz bazı detaylar oluyor olabilir. Makyaj yapmaya yeni başlayanlar için veya nerede yanlış yaptığını bulmak isteyenler için bir rehber hazırladık. İşte, daha iyi makyaj için dikkat etmeniz gerekenler esraninportresi’nde–> daha iyi makyaj için öneriler

allık kullanımı

İşinize Yarayacak 8 Güzellik ipucu

Makyaj temizleme : Makyajımızı çıkarmak için, makyaj çıkarıcı yerine vücut losyonu kullanabilirmişiz. Ben bunu sadece göz makyajımı ve maskaramı çıkarmak için deniyorum aslında. Çünkü makyaj temizleyiciler göz çevresindeki ince deriyi fazla yıpratabiliyor. Bir tür nemlendirici krem yardımıyla hem göz makyajımı çıkarıyorum hemde göz çevremi zarar vermeden nemlendirmiş oluyorum.

Kullandığım bir diğer göz makyajı temizleme alternatifi, ve de en memnun kaldığım çözümlerden biri de doğal yağlar. Bu noktada hindistan cevizi yağı, badem yağı, jojoba yağı göz makyajını çıkarmak için en iyi birkaç alternatiftir. Tek yapmanız gereken pamuğun üzerine bir kaç damla damlatmak ve göz makyajını silmek. Hem göz makyajı kolayca çıkacak hem de göz çevresini nemlendirmiş olacaksınız.

7 zeytinyagi ile makyaji temizlemenin dogal yollari_mini

İşinize Yarayacak 8 Güzellik ipucu

Mükemmel dudaklar için : Kurumuş ve pul pul dökülen dudaklar hem size sıkıntı verir hem de sürdüğünüz ruj istediğiniz etkiyi yaratır. Bu görüntüden kurtulmak için, ruj sürmeden önce dudaklarınıza biraz vazelin ya da nemlendirici bir krem sürün. Ardından yumuşak hareketlerle, diş fırçası yardımıyla fırçalayın. Çıkan ölü derileri bir peçete yardımıyla temizledikten sonra, rujunuzu sürebilirsiniz.

Kış aylarının soğuk-sert havasından veya yazın yakıcı güneşinden en çok dudaklar etkilenir. Kuruyan ve çatlayan dudaklara pek çoğu mutfağınızda bulunan doğal malzemelerle evde dudak bakımını kolaylıkla yapabilirsiniz. İşte–> Kuruyan çatlayan dudaklar için öneriler esraninportresi.com’da

mükemmel dudaklar için

Bu yazı gibi sitemizde farklı içeriklere sahip pek çok yazı bulunmaktadır. Her gün güncellenen sitemizdeki diğer bilgilere ulaşmak, günceli takip etmek için aşağıdan Facebook sayfamızı beğenip, takip etmeniz yeterli.

Hayatı Kolaylaştıran Günce Kadın Yaşam Sitesi

facebook_f_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here