Hindistan Cevizi Yağı ile Şaşırtan Güzellik Sırları

Metabolizmayı hızlandırma, sindirimi düzenleme, bağışıklık sistemini güçlendirme gibi ekstra bir sürü özelliği dışında güzellik için saç-cilt ve tırnak bakımında sıklıkla kullanılmakta. Makyajı temizlemek, cildi veya saçları nemlendirmek gibi pek çok farklı alanda kullanabileceğiniz hindistan cevizi yağı ile şaşırtan güzellik sırları esraninportresi'nde.

1
9403

Metabolizmayı hızlandırma, sindirimi düzenleme, bağışıklık sistemini güçlendirme gibi ekstra bir sürü özelliği dışında güzellik için saç-cilt ve tırnak bakımında sıklıkla kullanılmakta. Makyajı temizlemek, cildi veya saçları nemlendirmek gibi pek çok farklı alanda kullanabileceğiniz hindistan cevizi yağı ile şaşırtan güzellik sırları esraninportresi’nde.

Pahalı ve kimi zaman işe yarayan, kimi zaman yaramayan güzellik ürünlerinden sıkılmış biri olarak, Hindistan Cevizi Yağı gibi doğal olanlara bu aralar daha fazla yönelmeye başladım. Buna aslında geç kalınmış bir alışkanlık diyorum ben. Kullandığım bir takım ürünleri de, doğal olan ve faydasını gördüğüm yağ ve bitkilerle, yavaş yavaş değiştirmeye başladım. İşte bunlardan biri de hindistan cevizi yağı. Henüz yeni kullanmaya başlamış olsam da, bu süreci sizlere de aktarmak istedim. Zira hindistan cevizi yağı, cilt ve saç bakımına oldukça iyi gelmekte. Bunlarla da sınırlı değil aslında. Metabolizmayı hızlandırma, sindirimi düzenleme, bağışıklık sistemini güçlendirme gibi ekstra bir sürü özelliği de var. 

Genel sağlığımıza dair de pek çok iyi özelliği olan bu yağın, bugün güzelliğimize sağladığı faydaları sıralayarak, nasıl kullanacağımızı da anlatmak istiyorum. Başlamadan önce şunu belirteyim, burada verdiklerimi uygulamadan önce mümkün olduğunca organik hindistan cevizi yağı edinin. Bu noktada aktarlar oldukça işinize yarayacaktır. Haydi saçtan, cilt lekelerine kadar hindistan cevizi yağının şaşırtan güzellik sırları neler bakalım 

Fiziksel ve ruhsal olarak iyileştirici etkileri olan bitkisel doğal yağların organik, saf ve doğru yöntemlerle üretilmiş olanını bulamadığınız zaman yarardan çok zararları ile uğraşırsınız. İşte satın aldığınız doğal yağ gerçekten doğal mı, saf-organik doğal yağ nasıl anlaşılır esraninportresi.com’da–>saf-organik doğal yağ nasıl anlaşılır?

Hindistan Cevizi Yağı ile Şaşırtan Güzellik Sırları

1 Hindistan cevizi yagi ile guzellik sirlari
1 Hindistan cevizi yagi ile guzellik sirlari

1) Saç bakımınız için kullanın

Benim ilk bu sebepten ilgimi çekti ve kullanmaya başladım diyebilirim. Çünkü saçları güçlendirme ve parlaklık verme gibi bir etkisi var, özellikle de benimki gibi kuru ve yıpranmış saçlarda. Nasıl kullanabileceğinize gelince; birincisi maske yapabilirsiniz ya da direkt uygulayabilirsiniz.

Maske yapmak isteyenler için; 1 adet muz, 2 çorba kaşık hindistan cevizi yapı ve 1 kaşık zeytin yağı (ben bazen yerine argan yağı da kullanıyorum) Bunları ezip karıştırdıktan sonra saçlarınıza sürüyorsunuz. Daha çok uçlara yoğunlaştırın, saç diplerinize özellikle de yağlıysa sürmeyin derim. Ben 35-40 dk kadar bekletip yıkıyorum.

Diğer yandan maskeyle uğraşmaya vaktim yok diyorsanız, hindistan cevizi yağı ile zeytin yağını (yine bazen argan yağını) karıştırıp direk sürüyorsunuz 2 saat kadar bekletip yıkayabilirsiniz. İlk seferde bile saçlarınızın yumuşadığını ve parlaklık kazandığını göreceksiniz. Ben ilk aşamada haftada 1 yapmaya başladım ama düzeldikçe azaltacağım.

hindistan cevizi yağı ile saç maskesi_mini
Hindistan cevizi yağı ile saç maskesi

Hindistan Cevizi Yağı ile Şaşırtan Güzellik Sırları

2) Nemlendirici olarak kullanın

Hindistan cevizi yağı, etkin bir derin nemlendirici tedavisi olarak cilt üzerine, direkt olarak kullanılabilir. Özellikle topuk, dirsek ve diz gibi ekstra kuruyan ve sertleşen deri sorunlarında  yararlıdır. Ben duş sonrasında bolca tüm vücuduma uygulamaya başladım. Diğer yandan gece yatmadan önce, yüzünüze bir tür gece kremi gibi de sürebilirsiniz. Akneleriniz olsa bile, bu yağ, cildin yağını dengelediğinden, ince bir tabaka halinde uygulanabilirmiş. Cilde koruma sağladığından, enfeksiyonları da iyileştirir. Hatta cildi sıkılaştırarak yaşlanma belirtilerine karşı koruma sağlamakta.

nemlendirici olarak kullanmak_mini
Hindistan cevizi yağı ile nemlendirici

Hindistan Cevizi Yağı ile Şaşırtan Güzellik Sırları

3) Doğal diş macunu yapın

İşte size, hindistan cevizi yağı ile yapabileceğiniz doğal bir diş macunu tarifi : 3 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı, 3 çorba kaşığı karbonat ve 10-15 damla nane yağı gibi uçucu bir yağı karıştırıyorsunuz. Bu karışımı rahatlıkla diş macunu gibi kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı, diş eti hastalıklarına ve apseye neden olan bakterileri öldürdüğünden, inanın marketlerden satın aldığınız diş macunlarından daha etkili olacaktır.

doğal diş macunu yapın_mini
Hindistan cevizi yağı ile doğal diş macunu

Hindistan Cevizi Yağının Şaşırtan Güzellik Sırları

4) Makyaj temizleyici olarak kullanın

Cilde faydasından bu kadar bahsetmişken, makyaj temizleyici olarak kullanabileceği de söylemek gerek. Göz çevresindeki hassas cilt, yaşlanma belirtilerini göstermeye başlayan ilk alanlardan biridir. Pamuk üzerine hindistan cevizi yağı damlatıp, kullanarak hem göz makyajı kaldırıp hemde buradaki ince deriye harika bir besin vermiş olursunuz. Bu yağ, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı iken, aynı zamanda zor, su geçirmez maskaranızı bile çıkaracaktır.

makyaj temizleyicisi_mini (1)
Doğal makyaj temizleyicisi

Hindistan Cevizi Yağı ile Şaşırtan Güzellik Sırları

5) Leke ve sivilce tedavisi için kullanabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağının doğal antibakteriyel özellikleri, akne ve cilt sorunu için ideal bir tedavi yöntemi aslında. Yağlı ciltlerden muzdarip olanlar genellikle, yüzünü aşırı temizleyip,cildi kurutan kremler kullanarak sorunu ağırlaştırırlarmış. Bu kurutma etkisi dolayısıyla cilt bunu telafi etmek üzere daha fazla yağ oluştururmuş ki bu da gözeneklere neden olur. Geceleri yatmadan önce ince bir tabaka halinde tüm cildinize sürebileceğinizi gibi, sadece sivilcelerin üzerine de temiz bir pamukla pansuman yapabilirsiniz.

Hindistan cevizi yagi

Hindistan Cevizi Yağının Şaşırtan Güzellik Sırları

6) Çatlaklar ve güneşten korunmak için kullanın

Çatlaklar sadece hamilelik sırasında meydana gelmez. Tüm ciltlerde zaman zaman, hızlı kilo alıp verme, vücut geliştirme, ergenlik ve hormon tedavileri sırasında çatlaklar oluşabiliyor. Bu noktada çatlakları önlemek ve mevcut görünümü azaltmaya yardımcı olmak için cildi nemlendirmek büyük önem taşımaktadır. İşte bunun içinde tüm cildinize, tamamen emilene kadar, yavaşça masaj yaparak,etkilenen bölgelere bolca hindistan cevizi yağı uygulayabilirsiniz. 

Hindistan cevizi yağının dışında pek çok doğal yağ da özellikle cilt, saç, tırnak bakımı gibi kadın güzelliğinin tüm unsurları için sahip oldukları faydalarıyla da bilinirler. İşte->doğal yağlar ile güzellik sırları esraninportresi.com’da

çatlaklar ve güneşten korunma_mini

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here