Göz Çevresi Kırışıklıkları için Doğal Maskeler

Yaşlanmanın en belirgin göstergelerinden biridir, göz çevresi kırışıklıkları. Yaptığımız cilt bakımları sırasında çoğu zaman göz çevresini ihmal ediyoruz. İşte, hem süreci geciktirmek hem de ortaya çıkan kırışıklıkları azaltmak için havuç maskesi, kahve maskesi gibi göz çevresi kırışıklıkları için maske önerileri ile pratik doğal krem ve serum yapımı fikirleri

2
16286

Göz Çevresi Kırışıklıkları için Doğal Maskeler

6- Göz çevresi kırışıklıkları için jojoba-avokado-kayısı çekirdeği yağı ile serum :

Doğal yağlar cilt ve saç bakımının vazgeçilmezleridir. Söz konusu göz çevresi bakımı olduğunda da onların bu faydalarından yararlanacağımız bir bakım serumu yapabiliriz. Bu noktada 3 ayrı doğal yağı kullanabiliriz. Bunlardan biri az önce faydalarından bahsettiğimiz jojoba yağı, diğeri avokado yağı, kayısı çekirdeği yağı

Jojoba yağı; en önemli özelliği yağlı bir görünüm bırakmadan kolayca cilde nüfus etmesi. Organik jojoba yağları genellikle anti-alerjik özelliğe ve uzun bir raf ömrüne sahiptir. Bu özellikleri sebebiyle de pek çok kozmetik üründe de kullanılmaktadır.

Avokado yağı; mükemmel bir nemlendiricidir. İçerisinde bulunan A ve E vitaminleri sayesinde cilt dokusunu geliştiren kolajen üretiminin artmasına yardımcı olmaktadır

Kayısı çekirdeği yağı; tıpkı avokado yağı gibi nemlendirici özelliği ile bilinmektedir. Kolayca cilt tarafından emilir ve yumuşak, sıkı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

yağlar nerede kullanılabilir

Yapmanız gereken, her yağdan 2 çay kaşığı olacak şekilde hepsini karıştırın. İsterseniz daha büyük miktarlarda (ama her yağdan eşit olacak şekilde) da hazırlayabilirsiniz. Bunu günlük kullanabilirsiniz. En güzeli gece yatmadan önce gece kremi gibi göz çevrenize uygulamaktır. Uygularken küçük bir miktarı yüzük parmağınıza alıp, küçük pat patlar ile göz çevrenize uygulayın. Yüzük parmağı kullanmamızın sebbei vuruş gücü en düşük olan olmasıdır. Ayrıca sağa sola yayma haraketi yapmayın. Sadece küçük pat pat lar. Bu tüm göz çevresi nemlendirici ürünler için geçerli.

Son olarak buradaki malzemelerin içerisine tatlı badem yağı da kullanabilirsiniz. Kayısı çekirdeği yağı gibi yüksek nemlendirme özelliğine sahip olan ve göz çevresi kremlerinde çokça kullanılan doğal yağlardan biridir.

doğal_yağlar_sag_mini_mini

2 YORUMLAR

  1. badem yagini sampuandan once sac diplerine bakim amaciyla ise kullamak inanilmaz sonuçlar veriyor : saclari besliyor ve uzamalarini (bayagi) hizlandiriyor !!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here