Göz Çevresi Kırışıklıkları için Doğal Maskeler

Yaşlanmanın en belirgin göstergelerinden biridir, göz çevresi kırışıklıkları. Yaptığımız cilt bakımları sırasında çoğu zaman göz çevresini ihmal ediyoruz. İşte, hem süreci geciktirmek hem de ortaya çıkan kırışıklıkları azaltmak için havuç maskesi, kahve maskesi gibi göz çevresi kırışıklıkları için maske önerileri ile pratik doğal krem ve serum yapımı fikirleri

2
16288

Göz Çevresi Kırışıklıkları için Doğal Maskeler

5- Göz çevresi kırışıklıkları için Jojoba Yağı :

Daha önce yer verdiğimiz hindistan cevizi yağı gibi bazı doğal yağlar özellikle kırışıklıklar ile mücadelede, oluşmadan önlem almada oldukça etkilidir. İşte bunlardan biri de jojoba yağı. Özellikle göz altlarının koyu renginden ötürü kapatıcı kullanmak durumunda kalıyorsanız, ince çizgilere kapatıcı dolacak ve saklamak istediğiniz kusurların daha da ortaya çıkmasına sebep olacaktır. İşte, jojoba yağının esas kullanım amacı bu noktada karşımıza çıkıyor.

Likit veya krem kapatıcı göz altınıza uyguladıktan sonra yüzük parmağınıza çok küçük miktar jojoba yağı alın. Kapatıcınızın üzerine çok küçük vuruşlar halinde uygulamanız yeterli. Bu hem nemlendirecek, hem de kapatıcının ince çizgilerin içine dolmasına engel olacaktır.

jojoba yağı ile cilt bakımı_mini

Bu özelliğinin dışında jojoba yağının, yaşlanma belirtilerine karşı koruyucu antioksidanlar açısından zengin olduğunu, içerisinde C ve E vitaminleri yer aldığını da unutmamak gerek.

Diğer yandan, gerek saç bakımında gerekse cilt bakımında en çok kullanılan doğal ürünlerden biridir, Jojoba yağı. Peki jojoba yağının diğer faydaları nelerdir? Jojoba yağı saç bakımında ve cilt bakımında nasıl kullanılabilir? Öğrenmek isterseniz–> Jojoba yağının faydaları

2 YORUMLAR

  1. badem yagini sampuandan once sac diplerine bakim amaciyla ise kullamak inanilmaz sonuçlar veriyor : saclari besliyor ve uzamalarini (bayagi) hizlandiriyor !!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here