Göz Çevresi Kırışıklıkları için Doğal Maskeler

Yaşlanmanın en belirgin göstergelerinden biridir, göz çevresi kırışıklıkları. Yaptığımız cilt bakımları sırasında çoğu zaman göz çevresini ihmal ediyoruz. İşte, hem süreci geciktirmek hem de ortaya çıkan kırışıklıkları azaltmak için havuç maskesi, kahve maskesi gibi göz çevresi kırışıklıkları için maske önerileri ile pratik doğal krem ve serum yapımı fikirleri

2
16286

Göz Çevresi Kırışıklıkları için Doğal Maskeler

4- Göz çevresi kırışıklıkları için kahve maskesi :

Göz çevresi kırışıklıkları ve göz çevresi şişlikleri kadınların en çok gidermeye çalıştığı sorunlardandır. Diyelim ki bir sabah uyandınız ve gözlerinizin şiştiğini de fark ettiniz. İşte şimdi önereceğimiz maskeyle bu iki konuya aynı anda çözüm bulmak mümkün.

Bu maske de mutfağınızda kolaylıkla bulabileceğiniz iki malzemeyi içeriyor. Bir tanesi yumurta daha doğrusu yumurta akı ki faydalı olduğundan önceki maske önerisinde de bahsetmiştik. Diğeri de ciltteki kan akışını hızlandırıp, canlılık ve hareket getirecek kahve. Burada Türk kahvesi, filtre kahve gibi granüllü kahveler kullanmamız gerekiyor. Öncelikle gözlerin şişliğini bir miktar alması için sabah kahvaltı için hazırladığınız çayın, soğuyan çay poşetlerini gözlerinizin üstüne koyun. 5-10 dakika kadar gözlerinizi bu şekilde dinlendirdikten sonra maskeyi uygulayabiliriz.

3 goz cevresi kirisikliklari icin dogal oneriler dogal maskeler maske tarifleri_mini

Maske için 1 yumurta akı içine 2 çay kaşığı kahve ekleyip, karıştırıyoruz. 1 dakika boyunca çırptıktan sonra maskeyi göz altlarına ve hatta isterseniz tüm yüze de uygulayabilirsiniz. 15-20 dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayıp, daha önce hazırlanışından bahsettiğimiz göz çevresi kırışıklık kremini nemlendirme amacıyla sürebilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. badem yagini sampuandan once sac diplerine bakim amaciyla ise kullamak inanilmaz sonuçlar veriyor : saclari besliyor ve uzamalarini (bayagi) hizlandiriyor !!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here