Gıdı Sarkmasını Azaltmanın ve Gizlemenin Yolları

Sık kilo alıp verme, ilerleyen yaş ile birlikte yaşlanma belirtilerinin en çok ortaya çıktığı yerlerden biridir, gıdı ve gerdan bölgesi. Aslında düzenli bir takım yüz egzersizleri yaparak sarkan gıdı görüntüsüne engel olmak ya da minimuma indirmek mümkün. Peki gıdı sarkmasını azaltmanın ya da gıdı sarkmasını gizlemenin yolları neler?

0
2551

Sık kilo alıp verme veya ilerleyen yaş ile birlikte yaşlanma belirtilerinin en çok ortaya çıktığı yerlerden biridir, gıdı ve gerdan bölgesi. Bıçak altına yatmayı göz alabilenler, bu sorunu cerrahi yöntemlerle çözmeye çalışsa da, aslında düzenli bir takım yüz egzersizleri yaparak sarkan gıdı görüntüsüne engel olmak ya da minimuma indirmek mümkün. Peki gıdı sarkmasını azaltmanın ya da gıdı sarkmasını gizlemenin yolları neler ?

İlerleyen yaşla birlikte, kilo alıp vermenin de etkisiyle, gıdı sarkması sorunu yaşanabiliyor. Bıçak altına yatmayı göz alabilenler, bu sorunu cerrahi yöntemlerle çözmeye çalışsa da, aslında düzenli bir takım yüz egzersizleri yaparak sarkan gıdı görüntüsüne engel olmak ya da minimuma indirmek mümkün. Daha önceki yazıları takip edenler hatırlayacaklar, yüz yogasına dair detaylı bilgilendirmeler yapmıştım. Oradaki hareketlerin hepsi, yaşlanmanın etkilerini minimuma indirmek, ve hatta geciktirmek için oldukça işe yarar çözümlerdi, özellikle de düzenli yapıldığında (Yüz Yogası). Peki gıdı sarkmasını azaltmanın ya da gıdı sarkmasını gizlemenin yolları neler ?

A – Gıdı Sarkmasını Önlemek için Egzersizler

Bir takım gıdı gizleme hilelerine geçmeden önce, biraz egzersizlerden bahsetmek istiyorum.

gıdı için egzersizler_mini
Gıdı sarkmasını azaltmak için egzersizler

1- İlki için tenis topu büyüklüğünde bir topa ihtiyacınız var. Topu, boyunla çeneniz arasına koyuyorsunuz. Ardından, topa hafifçe baskı yapın, ve bırakın. Bunu 10 kez tekrarlayın. Bu hareket yüz yogası yazısında da yer alıyordu ama okumayanlar için tekrar yer vermek istedim. Tavanı öpmek istiyormuşsunuz gibi, boynunuzu gererek, tavana öpücük atar gibi yapıyorsunuz. Bu şekilde 10  sn bekleyin ve gevşeyin. Bunu da en az 10 kez tekrarlayın.

Peki size, evde 3dk gibi bir sürede mikro akım yüz terapisi uygulayabileceğinizi ve böylelikle de belirgin bir çene hattına ve yukarı kalkmış bir cilde sahip olabileceğinizi söylesem? Nasıl mı olacak? Tabii ki FOREO BEAR ile :) 

FOREO BEAR Mikro Akım Yüz Terapisi
FOREO BEAR Mikro Akım Yüz Terapisi

Yüz yogası gibi egzersizleri yapmaya vakit bulamıyorum veya daha etkili bir yöntem arıyorum diyorsanız, kesinlikle bu yazıya –> FOREO BEAR (bu kırmızı yazıya tıklayarak) detayları öğrenebileceğiniz yazıya geçiş yapmalısınız. 

Geçtiğimiz 1 ayı, neredeyse hemen her gün kullandığım (bir nevi kampa girmek gibi!) FOREO BEAR ile geçirdim ve yüzümde gördüğüm etkileyici sonuçlar sebebiyle de yukarıda bahsettiğim yazıyı hazırladım. Çünkü BEAR yüzün şekle girmesi için doğru yüz egzersizleri yapmanın acısız, daha etkili ve hızlı yolunu sunuyor. Bunu nasıl yaptığını, sadece birkaç dakikanızı ayırarak aşağıdaki videodan  da izleyebilirsiz.

İsterseniz de FOREO Resmi websitesinden ürünleri inceleyebilirsiniz –> FOREO

Yüz kaslarımızı geliştirmek için neden spor yapmalıyız? Yüz yogası nedir? Yüz yogası faydaları nelerdir? Yüz yogası ya da yüz sporu nasıl yapılır? İşte–> Gergin ve Sıkı Cilt için Yüz Yogası Hareketleri

yüz egzersizi
Gıdı sarkmasını azaltmak için egzersizler

2- Sonuçta amacımız, çene kaslarını güçlendirerek, gıdı sarkmasını önlemek olduğundan, sakız çiğnemek, hem çene kaslarını güçlendirmek, hem de taze nefese sahip olmak adına önemli katkılarda bulunur. 

B – Duruş ve Poz Verme Çalışmaları

En az dikkat ettiğimiz konulardan biri duruşumuz. Bazen, farkında olmadan o kadar kötü bir duruşumuz oluyor ki, gıdımız olmasa da varmış gibi görünüyor (özellikle de resimlerde fark ediyoruz bunu sonradan). Yürürken farkında olmadan bozduğunuz duruşu, eski tip bir yöntem olan, başımıza kitap koyarak yapacağımız yürüme egzersizleriyle düzeltmek mümkün. Omuzlar geri, çene yukarı.

duruş bozuklukları için pratik_mini
Duruş bozukluklarını giderme

İdeal duruş pozisyonları çocukluk çağından itibaren kazanılması gereken alışkanlıklardan biridir. Peki duruş bozuklukları neden olur, nasıl düzeltilebilir? Otururken, çalışırken, yatarken duruş pozisyonlarında nelere dikkat etmeli?–> duruş bozuklukları fiziksel ve ruhsal sağlığı nasıl etkiliyor?

Yukarıda FOREO BEAR‘dan biraz bahsettim ama çene hattı ve boyun bölgesi egzersizleri konusunu kapatırken küçük bir ek bilgi de vermek istiyorum. 

FOREO BEAR ‘un sunduğu mikro akım yüz terapisi, iğnesiz, acısız doğal yüz gerdirme teknolojisidir.  Mikro akım (microcurrent), cihazda yer alan iki küre yardımıyla cilde aktarılıyor. Mikro akım ile cilt hücreleri parçalanır ve ardından kaslarınızın ağırlık kaldırdıktan sonra yaptığı gibi daha güçlenerek gelişir. Böylelikle cildin epidermis (üst) tabakasındaki yaşlanma belirtileri silinirken, cildin dermis (en derin) tabakasına dahi aynı anda ulaşarak, sıkı ve kalkık bir görünüm oluşturur. Bu nedenle de BEAR, doğal yüz gerdirme teknolojisi olarak anlatılmakta. 

Şimdi ister, buradan–>FOREO BEAR kullanım deneyimleri okuyabilir isterseniz de FOREO Resmi websitesinden ürünleri inceleyebilirsiniz –> FOREO BEAR

C – Makyajla Gıdı Gizleme Yolları

İşte yüz kontürü tekniğini uygulamayı doğru bilmenin faydası burada da ortaya çıkıyor. Normalde kullandığınız fondöten renginizin bir ya da iki ton koyusunu çene kemiğinize uygulamak gıdınızı gizlemenin garantili yollarındandır. Bu koyu renk ile gölgelemeler yapın. Çene kemiğinize geldiğinizde koyu renk fondöteni çene kemiğinize ve boynuza uygulayın.

yüz kontürü_mini
Gıdı sarkmasını gizlemek için yüz kontürü

Diğer yandan bronzlaştırıcı pudra da kullanabilirsiniz. Bunun için bronzlaştırıcı pudrayı boynunuza uygulayın ve daha doğal bir görünüm için boynunuza sürdüğünüz bronzlaştırıcı pudrayı yanaklarınıza da uygulayın.

Gıdıyı Gizlemek için Diğer Bilmeniz Gerekenler

1- Saç modeli, gıdıyı gizleme konusunda çok önemli bir etkiye sahiptir. Saçları gergin bir topuz ya da at kuyruğu yapmayı deneyebilirsiniz. Böylelikle, dikkatler daha çok yüzünüze kayacak ve gıdı fazlaca göz batmayacaktır.

2- Diğer yandan dudaklarınız için ruju soft renklerde seçip, etkileyici bir göz makyajı yaparak dikkatleri başka noktaya çekmekte oldukça işe yarayacaktır.

Gıdı Sarkmasını ve Diğer Yaşlanma Belirtilerini Önlemek

yaslanma karsiti aliskanliklar kirisikliklar yaslanma belirtileri cilt bakimi guzellik_mini
yaslanma karsiti aliskanliklar kirisikliklar yaslanma belirtileri cilt bakimi guzellik

Kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtileri ile mücadele için sadece yüz bakımı yeterli değildir. El bakımı, cilt bakımı ve boyun bakımı gibi detaylar da göz önünde bulundurulmalıdır. Peki, genç yaşlardan itibaren edinilmesi gereken yaşlanma karşıtı alışkanlıklar neler? Hangi yaşta nasıl cilt bakımı yapılmalı? Yaşlanma karşıtı (anti-aging) cilt bakımı önerileri bu noktada büyük önem kazanır. Peki yaşlanmayı önlemek için değiştirmemiz gereken alışkanlıklarımız neler? İşte–> Yaşlanma karşıtı alışkanlıklar

gıdı için egzersiz_mini
Gıdı sarkmasını azaltmak için egzersizler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here