Gelinlere Evlilik Öncesi Kişisel Bakım

Evlilik öncesi hazırlıklar zevkli olduğu kadar yoğun ve yorucudur. Davetli listesi, düğün yeri, ev eşyası derken son güne yaklaştıkça yoğunluk artar. Bu noktada muhteşem görünmek adına gelin makyajı, gelin saçı derken evlilik öncesi kişisel bakıma önem vermek gerekiyor.  İşte, düğünde mükemmel görünmek için gelinlere evlilik öncesi kişisel bakım önerileri esraninportresi'nde.

1
6358

Gelinlere Evlilik Öncesi Kişisel Bakım

Evlilik öncesi kişisel bakım : Düğüne 1 Gün Kala

Tırnaklar : En başından beri her şeyi organize ederek bu güne geldiğiniz için, bugün yapmanız gereken tek detay konu manikür ve pedikür. Kesinlikle saç ve makyajın yapılacağı düğün gününe bırakmayın bu konuyu.

Saçlar : Eğer çok sıcak bir yaz günü evlenmeyecekseniz aynı gün değil, duşunuzu bir akşam önceden yapabilirsiniz. Çünkü düğün günü inanın o saatlerin nasıl geçeceğini anlamayacaksınız ve yetişmeyeceği hissine kapılıp panik olabilirsiniz. Ayrıca saçınıza aksesuar takmayı düşünüyorsanız, onları da akşamdan hazırlayın. Sabah telaştan unutabilirsiniz.

Cilt : Cilt temizliğinizi yapın ve nemlendirin. Koşturmaca veya heyecandan uyuyamamaktan dolayı gözlerinizin altında morluklar varsa kurtulmak için dinlendirici bir jeli buzdolabında bekletin ve sabah uyandığınız zaman göz kapaklarınıza uygulayın. Böylelikle şiş gözler inecek ve morluk azalacaktır.

7 güzellik bakımları_mini

Vücut : Oldu ki epilasyona filan başlayamadınız geriye fazla seçeneğiniz kalmıyor ve kuaföre gidip ağda yaptırmanız gerekiyor. Ben pek bu konuyu son güne bırakmayın en az 2-3 gün önceden yapın derim aslında. Olası kızarıklık vs gibi sorunlar ile karşılarsanız, düzelmesi için zamanınız kalır.

Son olarak her şeyi mükemmel yapmanız rağmen, benim başıma geldiği gibi sabah yüzünüzde stresten ortaya çıkan kocaman bir sivilce ile de uyanabilirsiniz. Dert etmeyin! Çünkü makyaj uzmanı onu gayet güzel kapatacaktır. Hiçbir şeyin o özel günü bozmasına, sizi üzmesine izin vermeyin. Ne olursa olsun, o özel günün tek yıldızı sizsiniz! Siz mutluysanız görev başarıyla sonuçlanmış demektir.

1 Yorum

  1. burdan yeni evlenecek olan arkadaşlara sesleniyorum. kesinlikle kaş alımını ve ağdanızı asla son güne bırakmayın. benim cildim hassastır ama en fazla 2 saat sonra hiç bişeyim kalmazdı. stresten heralde kabardım resmen bepanthen sürmek zorunda kaldım. Birde mutlaka bir saç bakımı yaptırın kuaförler gelin başı diye çok yıpratıyolar saçları ilk gününüzde bakımsız bir saçla kocanızın karşısında olmak istemezsiniz :) ben keratin sprey sürmüştüm saçlarıma yumuşacık oldu. yazıda denk gelmedim ama tırnak bakımıda çok önemli onu da unutmayın ;)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here