Gelinlere Evlilik Öncesi Kişisel Bakım

Evlilik öncesi hazırlıklar zevkli olduğu kadar yoğun ve yorucudur. Davetli listesi, düğün yeri, ev eşyası derken son güne yaklaştıkça yoğunluk artar. Bu noktada muhteşem görünmek adına gelin makyajı, gelin saçı derken evlilik öncesi kişisel bakıma önem vermek gerekiyor.  İşte, düğünde mükemmel görünmek için gelinlere evlilik öncesi kişisel bakım önerileri esraninportresi'nde.

1
6358

Gelinlere Evlilik Öncesi Kişisel Bakım

Evlilik öncesi kişisel bakım : Düğüne 1 Ay Kala

Artık düğüne göz açıp kapayıncaya kadar geçecek olan kısa bir zamanınız kaldığı için yeniliklere bir süre kapalı olmanızı tavsiye ederim. Her kafadan bir öneri çıkacaktır ve eminim hepsi de sizin iyiliğinizi düşündüğünden bu önerileri sunmaktadır. Ancak, onlarda işe yarayan bir kozmetik ürün sizde ters tepebilir. Bildiğinizden ve size sunulan uzman önerilerinden şaşmayın derim.

Saçlar : Herkes evlenmek için bu kadar uzun süre tanıyamıyor kendisine. Yani ani bir kararla fazla beklemeden evlenmek isteyebilirsiniz. Bu durumda örneğin kısa saçları uzatmak için postiş veya çıt çıt kullanmaktan başka çare yok. Diğer yandan bana kalırsa illa uzun saçlı bir gelin olmak zorunda da değilsiniz. Çok güzel, kısa saçlar için çok hoş aksesuarların kullanıldığı kısa saçlar için gelin saçı modelleri var ve siz de bunlardan birini seçebilirsiniz. Ayrıca saçı güne hazırlamak için bir an önce nemlendirecek bakım maskesi yapmalısınız. Ayrıca, düğün günü için saçınızı yaptıracağınız kuaförün ve saç modelinin belli olmuş olması gerektiğini unutmayın. Her şey netleşmiş olsun ki son dakika paniği yaşamayın

6 evlilik hazırlıkları_mini

Cilt : Artık cildiniz için yapabileceğiniz en önemli şey, nemlendirici bakımlar uygulamak. Aynı zamanda, gözleriniz için onarıcı bir krem kullanmayı ihmal etmeyin. Uykusuzluk ve stresten en çok onlar zarar görür. Artık mümkün olduğunca stres olmaktan kaçınmaya çalışın. Her şey istediğiniz gibi olmasa dahi eğer siz eğleniyorsanız o düğün amacına ulaşmış demektir ve gerisi de boştur. Bir de gelin makyajı konusu var. Gelin makyajını kime yaptıracağınızı belirlemiş olmalısınız ve hatta öncesinde mutlaka prova etmiş olun.

Vücut : Masaj yaptırmak dışında, gelinliğin içerisinde tenimin bembeyaz kalmasını değil, hafif esmerleşmiş bir ten istiyorum diyorsanız solaryum tek seçeneğiniz olabilir (doğal güneşte esmerleşme şansınız yoksa elbette) Ben solaryumu çok önermesem dahi, illa isteyenler için 1 ay kala başlamaları gerekebileceğini söylemek istedim. Çünkü tek seansla istediğinizi elde edemeyebilir, bir kaç seans tekrarlamanız gerekebilir.

1 Yorum

  1. burdan yeni evlenecek olan arkadaşlara sesleniyorum. kesinlikle kaş alımını ve ağdanızı asla son güne bırakmayın. benim cildim hassastır ama en fazla 2 saat sonra hiç bişeyim kalmazdı. stresten heralde kabardım resmen bepanthen sürmek zorunda kaldım. Birde mutlaka bir saç bakımı yaptırın kuaförler gelin başı diye çok yıpratıyolar saçları ilk gününüzde bakımsız bir saçla kocanızın karşısında olmak istemezsiniz :) ben keratin sprey sürmüştüm saçlarıma yumuşacık oldu. yazıda denk gelmedim ama tırnak bakımıda çok önemli onu da unutmayın ;)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here