Sonbahar Güzellik Bakımları

0
664

Sonbahar Güzellik Bakımları

Sonbahar Güzellik Malzemesi 6 : Havuç

Havuç, doğal yollardan retinol almak için en iyi yoldur. Ayrıca kırışıklıklara en iyi karşı koyan maddelerden biridir. Havuçtaki beta-karoten cilde uygulandığında retinole dönüştürülür ve hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur, cildi yumuşatır. İnce çizgiler ve kaz ayağı kırışıklıkları için bu Havuç Göz Maskesini deneyebilirsiniz. Ayrıca bu maskeyi yüzünüzde de kullanabilirsiniz!

Bu maske için gerekli malzemeler;

1 yumurtanın beyazı içerisine, 1 yemek kaşığı rendelenmiş havuç (burada bebek havuç kullanmanızı öneririm. Çünkü doğal içeriklerini çok daha kolay geçirirler.) ve 1 çay kaşığı aloe vera

2 goz cevresi kirisikliklari icin dogal oneriler dogal maskeler maske tarifleri_mini

Öncelikle yumurta beyazını çırparak köpüklü bir forma getirin. Ardından içerisine diğer malzemeleri ekleyin. Maskeyi göz çevresine ve hatta tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bu noktada sadece göz kapaklarınıza uygulamaktan kaçının (gözünüze kaçabileceği için) Maskenin min.15 olmak üzere yaklaşık 30 dakika bekletin. Maskenin yüzünüzü germeye başladığını hissedeceksiniz. Maskeyi çıkarmak için ıslak, yumuşak bir havlu kullanın ve cildinizi havluyla silin. Ardından nemlendirici uygulamayı unutmayın.

Sonbahar ve hatta kış aylarında da uygulayabileceğiniz birbirinden farklı güzellik bakımı önerileri ve maske tariflerini okumaya devam etmek için SONRAKİ SAYFA butonuna tıklayarak diğer sayfaya geçiş yapmanız yeterli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here