Sonbahar Güzellik Bakımları

Değişen mevsimlerle uygulanan güzellik bakımları, kullanılan kozmetik ürünler veya yapılan doğal maskelerin içerikleri de değişim göstermek durumundadır. İşte sonbahar mevsiminin getirdiği doğal sebze, kök ve meyveler gibi doğal malzemelerle yapılabilecek doğal cilt bakımı, saç bakımı gibi sonbahar güzellik bakımları önerileri, esraninportresi'nde.

0
911

Değişen mevsimlerle uygulanan güzellik bakımları, kullanılan kozmetik ürünler veya yapılan doğal maskelerin içerikleri de değişim göstermek durumundadır. İşte sonbahar mevsiminin getirdiği doğal sebze, kök ve meyveler gibi doğal malzemelerle yapılabilecek doğal cilt bakımı, saç bakımı gibi sonbahar güzellik bakımları önerileri, esraninportresi’nde.

Değişen mevsimler ile birlikte uyguladığımız güzellik bakımları, kullandığımız ürünler veya yaptığımız maskelerin içerikleri de değişim göstermek durumundadır. Çünkü cildiniz ve saçlarımız değişen hava koşullarına farklı tepkiler göstermektedir. Sonbahar güzellik bakımları için kullanılan doğal malzemeler aslında doğal cilt bakımı söz konusu olduğunda kullanılabilecek en iyi malzemelerdendir.

Yaz aylarında daha pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olmak adına yaptığımız çilek maskesini sonbahar elmaları ile değiştirme zamanıdır. Ayrıca daha çok çorbalarda, salatalarda kullandığımız zerdeçal gibi pek çok kök ve sebzeyi yine sonbahar güzellik bakımları için kullanmaya başlama vaktidir. Üstelik bu besinler cildimiz için harika sonuçlar ortaya koymayı vaad ediyor.

Bu kök sebzelerdeki kırmızı, turuncu ve sarı gibi renkler, yüksek orandaki antioksidanların (özellikle A vitamini ve C vitamini) ve serbest radikallerden cildi koruyan parlak, berrak cilt elde etmenize yardımcı olan beta karotenin göstergesidir. Nasıl ki sonbahar kış aylarında içerisinde tarçın, zencefil, zerdeçal ve rezene gibi doğal şifacılara kendimiz dinç tutmak için kullanıyorsak aynı şekilde onları doğal güzellik rutinine eklemeyi de denemelisiniz.

Burada, sizin için sonbaharda muhteşem görünmenize yardımcı olacak malzemeleri kullanarak yapabileceğiniz 9 güzelleştirici tarifi bulabileceksiniz.

Sonbahar Güzellik Bakımları

UYARI : Güzelliğe pek çok faydası olan doğal ürün olsalar da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz. Düzenli kullandığınız ilaçlarınız, belirli bir rahatsızlığınız varsa, hamilelik veya emzirme dönemindeyseniz, ayrıca alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız. Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız. Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

yaslanma karsiti aliskanliklar kirisikliklar yaslanma belirtileri cilt bakimi guzellik_mini

Sonbahar Güzellik Malzemesi 1 : Elma

Elmalar doğal olarak güçlü bir malik asit kaynağıdır. Bu içeriği nedeniyle bağışıklığı artırır, metalleri vücudumuzdan çözer ve genel sağlıklı cilde büyük katkıda bulunur. Elma sirkesini elma ile uygun miktarda birleştirerek ortaya çıkacak doğal asitler ölü deri hücrelerini temizlemeye yardımcı olacaktır.

Evde kolayca uygulayabileceğiniz elma peeling’i tam da bu bahsettiğimiz cilt temizliğini sağlayacaktır. Akşamları yatmadan önce uygulanabilen bu peeling, özellikle yaşlanma izleri-lekeleri veya güneş hasarına sahipseniz, cilt için yararlı olacaktır.

Bunu yapabilmek için gerekli malzemeler;

  • 1 çay kaşığı organik, elma sirkesi
  • 1 çorba kaşığı ev yapımı elma suyu

1 sonbahar guzellik bakimlari cilt bakimi sac bakimi sonbahar bakimi_mini

Akşam öncelikle tüm makyajı çıkarın. Elma sirkesi ile elma suyunu iyice karıştırın. Temiz eller veya bir fırça ile göz çevresinden kaçınarak maskeyi yüzünüze uygulayın. 10-15 dakika bekletin ve yumuşak bir bezle ve soğuk suyla temizleyin. Ardından her zamanki gibi nemlendiricinizi uygulayın.

Sonbahar Güzellik Malzemesi 2 : Nar

Narlar sadece C vitamini ile dolu değildir. Nar suyu aynı zamanda zengin bir antioksidan kaynağıdır. Antioksidan seviyeleri, kırmızı şarap veya yeşil çaydakinden üç kat fazladır. Eğer yaşlılık belirtileri ve akne ile mücadele etmek istiyorsanız haftalık maskenizi nar ve kil içeren bir maskeden yana kullanabilirsiniz.

Nar ve killi maske için malzemeler;

  • 1 çorba kaşığı bentonit kil
  • 1-2 çorba kaşığı nar suyu

2 sonbahar guzellik bakimlari cilt bakimi sac bakimi sonbahar bakimi_mini

Kil ve nar suyunu karıştırın. Temiz yüze ve boynunuzun her yerinee parmaklarınızla uygulayın. 10-20 dakika bekletin ve ılık su ile yıkayın.

Yaşlılık belirtileri ile mücadele için nar maskesi yapmak isterseniz, malzemeler;

  • 2 çorba kaşığı sade yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı nar suyu

3 sonbahar guzellik bakimlari cilt bakimi sac bakimi sonbahar bakimi_mini

Malzemeleri iyice karıştırın. Yüzünüze ve boynunuza parmak uçlarıyla uygulayın. Maksimum fayda sağlamak için maskeyi 10-20 dakika bekletin ve sonra ılık suyla iyice yıkayın.

Sonbahar bakımları için kullanabileceğiniz besinler bunlarla sınırlı değil. Örneğin göz çevresi için havuç maskesi yapabilir, balkabağı ile pürüzsüz bir cilt elde edebilir, zencefil ile daha parlak ve canlı saçlara kavuşabilirsiniz.

Sonbahar ve hatta kış aylarında da uygulayabileceğiniz birbirinden farklı güzellik bakımı önerileri ve maske tariflerini okumaya devam etmek için SONRAKİ SAYFA butonuna tıklayarak diğer sayfaya geçiş yapmanız yeterli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here