Limon Yağı Faydaları ve Kullanım Alanları

Toksinleri atmak, cildi arındırmak, sindirimi ve kilo kaybını desteklemek gibi faydalarından dolayı limon yağı çokça kullanılmaktadır. Ayrıca diş beyazlatıcı, selülit kremi, yüz yıkama ürünü olarak da kullanıldığı alanlar bulunmaktadır. Peki, limon yağının diğer faydaları nelerdir ve limon yağı bu faydalar için evde nasıl kullanılır? Tüm detaylar, limon yağı faydaları yazısıyla esraninportresi'nde.

0
1715

Toksinleri atmak, cildi arındırmak, sindirimi ve kilo kaybını desteklemek gibi faydalarından dolayı limon yağı çokça kullanılmaktadır. Ayrıca diş beyazlatıcı, selülit kremi, yüz yıkama ürünü olarak da kullanıldığı alanlar bulunmaktadır. Peki, limon yağının diğer faydaları nelerdir ve limon yağı bu faydalar için evde nasıl kullanılır? Tüm detaylar, limon yağı faydaları yazısıyla esraninportresi’nde.

Limon yağı, vücutta bulunan toksinleri temizlemek, lenf dolaşımını uyarmak, enerji kazandırmak, cilt bakımı sırasında, cildi arındırmak ve bir böcek kovucu olarak hareket etmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Limon yağı, diğer doğal esansiyel yağlar içerisinde en güçlü anti-mikrobiyal özelliklere sahip olandır. Bu özelliği nedeniyle diş beyazlatıcısı, çamaşır spreyi, selülit kremi, yüz yıkama ve ev temizleyici olarak kullanılabilmektedir. Peki, limon yağının diğer faydaları nelerdir ve limon yağı bu faydalar için evde nasıl kullanılır?

Limon Yağı Faydaları

limon yagi faydalari ve kullanim alanlari
 • Temizlik ve arıtma
 • Ağız sağlığı ve ağız kokusu
 • Sindirim
 • Susuzluk giderici
 • Karın kolik ağrısı
 • Öksürükte rahatlama
 • Mide sakinleştirir
 • Mide bulantısı giderir
 • Cildi besler
 • Kilo kaybını destekler
 • Limon ve limon esansiyel yağı ayrıca kan damarlarındaki kolesterol birikimini azaltmak ve kalp hastalığını önlemek için de kullanılır!

Limonun faydaları ve zararları nelerdir? Neden limon tüketmek gerekir? Sadece tüketilen bir gıda olarak değil, güzelliğimiz için de pek çok faydası olan—> limon ile güzellik bakımı önerileri esraninportresi.com’da

Limon Yağının Kullanım Alanları

limon yagi kullanim alanlari

Tüm bu tıbbi faydalarına ek olarak limon yağı kullanımının pek çok yolu vardır,

Çamaşır Kokusu- Çamaşırlarınızı makinada çok uzun süre bıraktıysanız ortaya çıkabilen kötü kokudan giysileri kurtarmak için birkaç damla limon yağı kullanabilirsiniz.

Diş Beyazlatıcı – Limon uçucu yağını, kabartma tozu ve hindistan cevizi yağını karıştırın ve dişlerinizi 2 dakika boyunca ovun ve ardından durulayın.

Elleri Temizleyin – Arabanızda veya bisikletinizi tamir ederken elleriniz kirlendiyse ve normal sabun ile temizlenmiyorsa, bir kaç damla limon yağını sabuna ekleyin ve ellerinizi yıkayın.

Doğal Dezenfektan – Tezgahı dezenfekte etmek, duşu temizlemek veya küften kurtulmak için çamaşır suyu yerine kullanabilirsiniz. Bunun için saf su ve biraz beyaz sirke karışımı içine 40 damla limon yağı ve 20 damla çay ağacı yağı ekleyin.

Yüz yıkama – Limon esansiyel yağı, cildinizi iyileştirir ve cildinizi yumuşak ve esnek bir hale getirebilir. Limon yağı derinden besleyerek cilde fayda sağlar. Doğal bir yüz yıkama için kabartma tozu ve ballı limon yağı kullanılabilir ki bu karışım sivilcelere karşı da etkili olacaktır.

Ahşap ve Gümüş Cilası – Limon yağı ile ıslatılmış bir bez ile lekelenmiş gümüş ve mücevherleri silebilirsiniz.

Yağ Kaybını Teşvik Ediyor – Suyunuza günde 3 damla limon yağı koymanız metabolizmayı hızlandırmayı ve kilo kaybını destekleyebilir.

Ruh Halini Artırır – Eve limon uçucu yağınık kokusunun yayılması, ruh halini iyileştirebilir ve depresyonla savaşabilir.

Bağışıklık Desteği – Limon yağı lenfatik drenajı destekler ki bunun için hindistan cevizi yağıyla karıştırın ve boynunuza sürün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here