Kuşburnu Çekirdeği Yağı Saça-Cilde Faydaları

Saç derisini ve saçları besleyen, canlı ve parlak saçlara sahip olunmasına yardım eden, yaşlılık belirtilerini geciktiren, kırışıklıkları önleyen kuşburnu çekirdeği yağı, saç, cilt ve tırnak bakımı ile ilgili uzun bir kullanım listesine sahip. İşte, Kuşburnu Çekirdeği Yağı saça ve cilde faydaları ile farklı güzellik önerileri esraninportresi'nde.

0
2123

Saç derisini ve saçları besleyen, canlı ve parlak saçlara sahip olunmasına yardım eden, yaşlılık belirtilerini geciktiren, kırışıklıkları önleyen kuşburnu çekirdeği yağı, saç, cilt ve tırnak bakımı ile ilgili uzun bir kullanım listesine sahip. İşte, Kuşburnu Çekirdeği Yağı saça ve cilde faydaları ile farklı güzellik önerileri esraninportresi’nde.

Kolaylıkla bulunabilmesinden ötürü cilt bakım ürünleri arasında hızla bir süperstar haline geldi, kuşburnu çekirdeği yağı. Aslında hepimizden çok güzelliğe verdikleri önem sebebiyle takip edilen ünlüler ve modeller bu inanılmaz yağın kusursuz cildin sırrı olduğu konusunda hemfikir görünüyor. Peki kuşburnu çekirdeği yağını bu kadar özel kılan ne?

Doğal olarak içerdiği esansiyel yağ asitlerini ve vitaminleri korumak için soğuk presle ortaya çıkarılan kuşburnu çekirdeği yağı, sağlıklı saç, cilt ve tırnak bakımı ile ilgili aslında uzun sayılabilecek bir kullanım listesine sahip. İşte, kuşburnu çekirdeği yağı saça ve cilde faydaları ile farklı güzellik önerileri esraninportresi’nde.

Kuşburnu Çekirdeği Yağı Saça ve Cilde Faydaları

1 kusburnu cekirdegi yagi ile sac cilt tirnak bakimi faydalari_mini

1. Yaşlanma Belirtilerini Azaltın

Kuşburnu çekirdeği yağı içerisinde bulunan doğal bir A vitamini türü olan Trans-retinoik asit sayesinde, kırışıklıkların ve ince çizgilerin derinliğini azaltmak, yaşlılık lekelerini hafifletmek için kullanılabilir. Aynı amaçla kullanılan diğer yağlardan farklı olarak, kuşburnu çekirdeği yağı hafif ve yağlı yapıda değildir. Bu sebeple, yağlı cilt görünümüne sebep olmadan kusursuz bir cilt isteyenler için idealdir.

Peki kuşburnu çekirdeği yağını cildin genç görünümünü korumak ve iyileştirmek için nasıl kullanabiliriz? Bu yağ ile birlikte hangi doğal yağları kullanmalı? Evde, kendi anti-aging, cilt iyileştirici serumu nasıl hazırlarsınız? İşte, tüm bunlara dair etkili yaşlanma karşıtı doğal yağlar ve yapımı kolay serum önerileri esraninportresi’nde.—> yaşlanma karşıtı doğal yağlar

Kuşburnu Çekirdeği Yağı Saça ve Cilde Faydaları

kusburnu yagi ile yuz serumu yapimi f1

2. Çatlakları Engelleyin

Kuşburnu çekirdeği yağında bulunan yüksek konsantrasyondaki esansiyel yağ asitleri, cildin sağlamlığını ve elastikiyetini artırmak için mükemmel çalışır. Günlük cilt bakımı rutininizin bir parçası olarak kullanıldığı zaman, gebelik, kilo alımı veya büyüme atakları nedeniyle ortaya çıkabilen çatlakları ve germe izlerinin oluşmasını önlemeye yardımcı olabilir. Diğer yandan mevcut çatlakların görünümünün ciddiyetini azaltmak isteyenlere de yardımcı olabilir.

3. Pürüzsüz Görünüm için İzleri Yok Edin

Kolajen tedavisine benzer şekilde, kuşburnu çekirdeği yağı içindeki trans-retinoik asit, cilt hücrelerinin yenilenme kabiliyetine doğal bir destek sağlar. Günde iki kez yara izine uygulandığında, kuşburnu çekirdeği yağı aslında vücudunuza bu çirkin işaretleri onarmaya yardımcı olabilir. Küçük ya da eski izler için, tedaviden sonra ilk birkaç hafta içerisinde sonuçlar fark edilebilir. Daha yeni veya daha belirgin yara izi için iyileşme birkaç ay sürebilir.

4. Kronik Kuruluk Tedavisi

Kuşburnu çekirdeği yağı, cildimizin sağlıklı ve güçlü kalması için gerekli yağ asitleri ile doludur. Kuşburnu çekirdeği yağı, hızlı emiliyor ve çok az kalıntı bırakıyor. Yapılan diyetlerin, cilt alerjileri veya diğer zararlı çevresel faktörlerin neden olduğu kuru, kaşıntılı cildi iyileştirmek için idealdir.

Bu noktada bu yağı kullanarak bir yüz serumu yapılabilir. Yüz serumu ne işe yarar? Yüz serumu ne zaman kullanılmalı? Ciltteki kuruluğu giderip, cilt sorunlarının önlenmesi, kırışıklıkların geciktirilip, azaltılmasında etkili, cilde faydalı doğal yağları içeren—> kuşburnu yağı ile yüz serumu yapımı esraninportresi’nde.

Kuşburnu Çekirdeği Yağı Saça ve Cilde Faydaları

1 kusburnu yagi ile yuz serumu yapimi_mini

5. Kızarıklık ve Tahrişi Azaltma

Kuşburnu çekirdeği yağında doğal olarak oluşan linoleik asitin anti-inflamatuar özelliklere sahip olduğu bulunmuştur ki bu da açık tenli bireylerde kızarıklığa neden olan hasar görmüş veya genişleyen kılcal damarları iyileştirmeye ve yatıştırmaya yardımcı olabilir. Özellikle akne ve sivilceden muzdarip olanlar için, kuşburnu çekirdeği yağının dikkatli bir şekilde uygulanmasıyla etkili bir tedavi olarak kullanılmıştır.

6. Lekeleri Ortadan Kaldırın

Diğer sağlık teşvik edici özelliklerine ek olarak, kuşburnu çekirdeği yağı, nemlendirici bir temizleyici olarak kullanıldığında, sadece cildi yumuşak ve esnek tutmaz ayrıca kirli ve ölü cilt hücrelerinin gözeneklerini temizlemek için de kullanılabilir.

7. Daha Güçlü Tırnaklar

Soyulan, kırılan tırnaklar sadece çirkin değil, aynı zamanda mantar enfeksiyonuna daha yatkındır. Topikal kremler, bu hastalıkları tedavi etmek için formüle edilmiş ve genel olarak yavaş çalışma, Kuşburnu çekirdeği yağı içerisindeki esansiyel yağ asitleri, cildin tonunu ve kalitesini iyileştirir; tırnaklarınızı nemlendirir ve güçlendirir. Böylece istenmeyen enfeksiyonları önlemeye yardımcı olurken aynı zamanda görünümlerini de iyileştirir.

Kuşburnu Çekirdeği Yağı Saça ve Cilde Faydaları

1 sac dokulmesine karsi etkili sac maskeleri_mini

8. Saç Derisini ve Saçları Besler

Kuşburnu çekirdeği yağı çok çabuk emildiği için kuru, pul pul dökülmüş kafa derisini nemlendirmek için idealdir. Bu hafif yağ aynı zamanda pek çok benzeri saç bakımı ürününün içerisinde bulunur. Yağsız görünümüne ve ilave ağırlık vermeden yağlanmaya karşı korur. Kuşburnu çekirdeği yağı içindeki anti-oksidanlar, folliküllerde hidrojen peroksit birikimini ortadan kaldırarak gri saçları önleyebilir.

9. Çevresel Hasarın İyileştirilmesi

Çalışmalar, anti-oksidanlardaki yüksek terapötik yağların UV radyasyonunun ve çevresel toksinlerin serbest radikallerin neden olduğu oksidasyonu önleyerek etkilerini tersine çevirdiğini göstermiştir. Cildinizi kuşburnu çekirdeği yağı ile beslemek, bir bariyer oluşturabilir. Ayrıca, bu şaşırtıcı yağdaki vitaminler ve anti-oksidanlar cilt hücrelerinin yenilenme özelliklerini artırarak mevcut güneş hasarını azaltabilir.

Uyarı : Güzelliğe pek çok faydası olan doğal ürünler olsa da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz. Düzenli kullandığınız ilaçlarınız, belirli bir rahatsızlığınız varsa hamilelik veya emzirme dönemindeyseniz, ayrıca alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız. Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız. Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here