Kış için Peeling Maskesi Önerisi

Kış soğuklarında kuruyan cilt ilerleyen aşamalarda pul pul görünüme, kızarıklık olarak daha da can acıtıcı olabilmektedir. İşte tüm bu sebeplerle kışa uygun cilt bakımları yapmak, cildi ölü deriden arındırıp nemlendirmek durumundayız ki bu yüzden kahverengi şeker, hindistan cevizi yağı ve tarçın yağı ile hazırlanan cilde peeling maskesi önerisi hazırladık.

0
454

Kış soğuklarında kuruyan cilt ilerleyen aşamalarda pul pul görünüme, kızarıklık olarak daha da can acıtıcı olabilmektedir. İşte tüm bu sebeplerle kışa uygun cilt bakımları yapmak, cildi ölü deriden arındırıp nemlendirmek durumundayız ki bu yüzden kahverengi şeker, hindistan cevizi yağı ve tarçın yağı ile hazırlanan cilde peeling maskesi önerisi hazırladık.

Sıcak günlerin cildi kurutucu havasından çıkmanın ardından kış aylarının soğuk ve rüzgarlı havasına geçiş yapmak cilt için çok daha yıpratıcı oluyor. Başlangıç için kuruyan cilt ilerleyen aşamalarda pul pul görünüme, kızarıklık olarak daha da can acıtı olabilmektedir. Diğer yandan özellikle de sivilce-akneye meyilli ciltlerde dış etkenlerden kaynaklı aşırı kurumayla birlikte sivilceler ortaya çıkar. Çünkü cilt kuruluk oluştukça kendi yağ üretimini fazla artırır ki bu da gözenekleri tıkayarak sivilce oluşumu olarak karşımıza çıkar. İşte tüm bu sebeplerde kış aylarına uygun cilt bakımları yapmak, ölü deriden arındırıp nemlendirmek durumundayız ki bu yüzden kahverengi şeker, hindistan cevizi yağı ve tarçın yağı ile hazırlanan cilde peeling önerisi hazırladık.

Kış için Peeling Maskesi Önerisi

Öncelikle kısaca peeling için kullanılacak malzemelerin neden seçildiğini, cilde faydalarından bahsetmek istiyorum. Sonuçta neyi neden kullandığımızı bilerek, bilinçli ilerlemek durumundayız.

Şeker, dişler ve sağlık için kötü olan bir şeyi, neden cildime koyuyorum? Aslında şeker doğal bir nemlendiricidir. Cilde uygulandığında, nemi alır ve nemi tutar. Ayrıca, şeker doğal bir glikolik asit kaynağıdır (bir alfa hidroksi asit (AHA)). AHA deriye nüfuz eder ve cilt hücrelerini bağlayan “tutkal” ı parçalar. Bu da hücre yenilenmesini teşvik eder ve cildinizi daha taze (daha genç) görünmesini sağlar. Son olarak şeker mükemmel bir topikal eksfoliyan oluşturur yani peeling malzemesidir. Şeker parçacıkları küçüktür ve yüzeydeki ölü cilt hücrelerinin kaldırılmasına yardımcı olur ve böylelikle kirli deri altındaki parlayan, sağlıklı görünen cildi açığa çıkarır.

2 kis icin peeling maskesi onerileri_mini

Çoğumuz cilt için hindistan cevizi yağının inanılmaz gücünü biliyoruz ancak büyük olasılıkla tarçının cilde faydalarının ne kadar büyük olduğunu bilmiyordunuz. Evet, harika kokulu bu baharat, antiseptik ve antifungal özellikleri ile sivilce, mantar enfeksiyonu, egzama ve diğer deri enfeksiyonlarının tedavisinde mükemmel bir seçenektir. Tarçın, kan damarlarını uyandırır ve cildin yüzeyine kan getirmesine yardımcı olur. Böylelikle ciltte daha pürüzsüz ve canlı bir cilt oluşur.

Hindistan cevizi yağı, metabolizmayı hızlandırma, sindirimi düzenleme, bağışıklık sistemini güçlendirme gibi ekstra bir sürü özelliği dışında güzellik için saç-cilt ve tırnak bakımında sıklıkla kullanılmakta. Makyajı temizlemek, cildi veya saçları nemlendirmek gibi pek çok farklı alanda kullanabileceğiniz–> hindistan cevizi yağı ile şaşırtan güzellik sırları esraninportresi’nde

Gelelim kış için peeling maskesi malzemelerine,

1/2 fincan kahverengi şeker
1/2 fincan organik hindistan cevizi yağı
2-3 damla tarçın uçucu yağ

1 kis icin peelilng maskesi onerileri_mini

Peeling maskesi adım 1

Hindistan cevizi yağının oda sıcaklığında olduğundan emin olun. Bu, karıştırmayı daha kolay hale getirecektir. Hindistan cevizi yağına 2-3 damla tarçın uçucu yağ ekleyin. Iyice karıştırın. Tarçın uçucu yağı yoksa tarçın tozu kullanabilirsiniz, ancak yağı çok daha etkili olacaktır. Tarçın tozları nereden temin edildiğine ve baharatın dolaplarınıza ne kadar sürede beklediğine bağlı olarak değişiklik gösterir. Uçucu yağlar, bitkinin en güçlü iyileştirici bileşiklerini tek bir yağa çeviren yüksek oranda konsantre olan yağlardır.

Peeling maskesi adım 2

Kahverengi şekeri hindistan cevizi yağı ve tarçın karışımına ilave edin.

Peeling maskesi adım 3

İyice karıştırın. Karışımda küçük miktarda hindistan cevizi yağı küçük parçalar halinde kalabilir. Ancak endişelenmeyin, cildinize uyguladığınızda eriyecektir.

Peeling maskesi uygulanması :

Avuç içine bir miktar alın ve iki elinizi birbirine sürterek biraz ısıtın. Yumuşak ve dairesel hareketlerle yüzünüze ve hatta vücudunuza uygulayabilirsiniz (elbette temiz cilde). Karışımı gözlerinizden uzak tutun.

Dikkat edilmesi gereken bir husus: Bunu duş ve küvette kullanıyorsanız, yüzeyler kaygan hale gelecektir. Olası bir düşüşü önlemek için bittikten sonra sabunla yüzeyleri yıkayın mutlaka.

Uyarı : Gerek genel sağlık gerekse güzelliğe pek çok faydası olan buradaki malzemeler doğal ürünler olsa da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz. Düzenli kullandığınız ilaçlarınız, belirli bir rahatsızlığınız varsa hamilelik veya emzirme dönemindeyseniz, ayrıca alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız. Unutmamalısınız ki doğal dahi olsalar kişiden kişiye değişen sonuçları olabilir. Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız. Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here