Kirpik Uzatmak için Doğal Yollar

Pek çok kadın uzun ve gür kirpiklere sahip olmayı ister. Kısa, seyrek kirpiklere sahip olanlar, kirpik uzatmak ve gürleştirmek için birbirinden farklı yollar dener. Bu kirpikleri gürleştirmek, daha uzun kirpiklere sahip olmak için doğal yöntemler, kirpik uzatmak için doğal yollar yazısıyla esraninportresi'nde.

0
1527

Pek çok kadın uzun ve gür kirpiklere sahip olmayı ister. Kısa, seyrek kirpiklere sahip olanlar, kirpik uzatmak ve gürleştirmek için birbirinden farklı yollar dener. Bu kirpikleri gürleştirmek, daha uzun kirpiklere sahip olmak için doğal yöntemler, kirpik uzatmak için doğal yollar yazısıyla esraninportresi’nde.

Ne yazık ki hepimiz, uzun ve sık kirpikler ile doğmadık! Bu yüzden de kirpik uzatmak ve daha sık görünmelerini sağlamak için maskara, kirpik kıvırıcı ve zaman zaman da olsa takma kirpiklere başvuruyoruz. Aslında daha uzun kirpiklere sahip olmak ve kirpik uzatmak için doğal yollar başvurmak yeterli olabilmektedir. Tıpkı saçlar ve tırnaklarda olduğu gibi kirpiklerin de uzaması ve güçlenmesi için düzenli bakıma, zamana ve sabra ihtiyaç var.

Doğuştan uzun ve dolgun kirpiklere sahip olmadığımız gibi zaman içerisinde, çeşitli sebeplerle kirpik dökülmesi sorunu yaşamış da olabiliriz. Hatalı makyaj uygulamaları, kullanılan malzemeler, gözlerin ovuşturulması, başlıca sebepleri olsa dahi bunların dışında vitamin eksiklikleri, bazı sinirsel hastalıklar da buna sebep olabilir. Aslında kirpiklerin dökülmesinin ardından yerine yenilerinin çıkması normal bir süreçtir. Ancak elbette sorun, dökülmenin ardından yerine yenilerinin çıkmamasıyla ortaya çıkıyor. Kirpik dökülmesini önlemek için daha önce pek çok öneriyi içeren bir yazı paylaştığım için (Kirpik dökülmesi nasıl önlenir?) daha fazla uzatmadan kirpik uzatmak için doğal yollar neler olabilir detaylandırmaya başlıyorum.

Kirpik Uzatmak için Doğal Yollar

5 takma kirpik kullanmak

Kirpik Uzatmak için Beslenme Önerileri

1- Her zaman cildi, saçları veya tırnakları beslemenin içeriden başladığını unutmayın. Beslenme alışkanlıklarınıza dikkat etmediğiniz, vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin-mineralleri vermediğiniz sürece, dışarıdan uyguladığınız her bir ürün ya başarısız ya da sınırlı bir başarıya erişecektir. Bu noktada kirpikleri güçlendirmek ve uzatmak adına, tıpkı saçlarda olduğu gibi, protein tüketiminin önemli olduğunu bilmelisiniz. Protein, doku onarımı ve kılların büyümesi için çok önemli olduğundan yumurta ve balık gibi protein açısından zengin gıdalar bu sürece en önemli destektir.

2- Beslenme alışkanlığınızın diğer bir önemli parçası da E vitamini teminine yönelik olmalıdır. Bu noktada E vitamini açısından zengin fındık, ay çekirdeği, badem gibi besinleri günlük beslenme programınıza dahil etmeniz önemlidir.

güçlü tırnaklar için protein tüketmeli_mini

3- Kirpikleri E vitamini ile beslemenin bir diğer yolu da E vitamini kapsülleri ile kullanmaktır. E vitamini kapsülünü patlatıp, temiz bir maskara fırçası yardımıyla kirpiklere uygulayabilirsiniz (gözlere kaçmamasına dikkat edin) Ancak bu vitamini, tüm vücuda faydaları sebebiyle besinler aracılığı ile almanızı öneririm.

4- Saç, tırnak ve kirpik büyümesi için biotin tavsiye edilmektedir ve günlük olarak alınmaya başlanmasından 3 ay sonra görünür sonuçlar verdiği söylemektedir. Bu noktada doktor kontrolünde verilmiş biotin takviyeleri alınabileceği gibi, besinlerden de bu ihtiyaç karşılanabilir. Yerfıstığı, fındık, ay çekirdeği, yumurta gibi besinlerin vücudun ihtiyacı oranında beslenme programınıza dahil etmelisiniz.

Şimdiye kadar kirpik uzatmak için besinlerin önemine yer verdik. Bunlarla birlikte bazı hataları yapmaktan da kaçınmak gerekiyor. Peki bunlar neler? Tüm bunların da ardından kirpikleri beslemesi, yeni kirpik çıkmasını sağlaması ve uzamayı hızlandırması için uygulanabilecek, evde kolay yapılacak doğal bakım önerileri neler? Tüm bunları öğrenmek için Sonraki Sayfa butonu ile ilerlemeniz yeterli.

Kirpik Dökülmelerini Önlemek ve Kirpik Uzatmak için Dikkat Edilmesi Gerekenler

5- Takma kirpikler her zaman iyi değildir. Sadece özel günlerde yani nadiren kullanıyorsanız, kirpikler için büyük bir tehlike değildir elbette ama sık kullananların dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü takma kirpiklerle kullandığınız yapıştırıcılar kirpik diplerindeki gözeneklerin tıkanmasına, kirpiklerin kurumasına ve dökülmelere sebep olabilmektedir. Ayrıca takma kirpikleri çıkarırken, kendi kirpiklerinizi de koparmanız da olası.

6- Suya dayanıklı maskara da her zaman iyi değildir. Uzun süre dayanır ve amacına uygun, suya dayanıklı olduğu için özellikle de havuz-deniz zamanında çokça tercih edilseler de kirpiklerinizi de kurutmaya eğilimli olabilirler. Bu da kirpiklerin zaman içerisinde dökülmesine neden olabilir ki, kirpikleri güçlendirip uzatmak isterken hiç de istediğimiz bir şey değil!

kirpik takma püf noktası

7- Göz makyajını çıkarmak için fazla kuvvet uygulamak. Özellikle de suya dayanıklı makyaj ürünleri kullandığımız noktada onları çıkarmak için daha fazla kuvvet uygulayabiliyoruz. Bu da kirpiklerin dökülmesine, kopmasına neden olabiliyor.

7 zeytinyagi ile makyaji temizlemenin dogal yollari_mini

Bu noktada göz makyajını çıkarmak için en doğal ve iyi yolun, doğal yağlardan yararlanmak olduğunu düşünüyorum. Jojoba yağı veya hint yağı gibi doğal yağlar hem göz makyajını kolayca temizlemenizi sağlar hem de kirpikleri besleyici etkiler gösterirler.

Kirpiklere zarar vermemek için dikkat edilmesi gerekenlere de yer verdiğimize göre şimdi sıra geldi, en çok merak ettiğiniz bölüme… Yani kirpikleri uzatmanın doğal yolları… İşte, sizin için birbirinden farklı ve doğal öneriler…. Tüm bunları öğrenmek için Sonraki Sayfa butonu ile ilerlemeniz yeterli.

Kirpik Uzatmak için Doğal Yollar

8- Doğal önerilere geçmeden önce bir detaya da yer vermek istiyorum. Buradaki her uygulamadan önce kirpik diplerini temiz bir maskara fırçasıyla nazikçe fırçalayın. Bu hem diplerdeki kan akışını hızlandırıp, uzamasını ve yeni kirpik çıkmasını teşvik edecek hem de süreceğiniz ürünün daha kolay emilip, kirpiklerin beslenmesini hızlandıracak bir etki yaratacaktır. Sonrasında hiçbir ürün sürmeseniz de hem kirpiklerinizi hem de kaşlarınızı her gece yatmadan önce fırçayla taramayı öneririm. Eğer maskara fırçası yoksa,temiz diş fırçası ve hatta bir kulak çubuğu ile benzer faydayı sağlamanız mümkün.

kirpikleri daha dolgun göstermek

9- Kirpik nemlendiricisi yapımı :

Kirpikleri nemlendirmek ve hatta yaz aylarında maskara kullanımınızı dahi ortadan kaldırabilecek doğal bir öneri aslında bu. Çünkü bu kirpik nemlendiricisi, kirpikleri daha kalın hissettirir ve bu yüzden de maskaraya gerek kalmaz

Bunun için gerekli olan malzemeler, aloe vera, hint yağı, kapaklı bir kap, temiz bir maskara veya kulak çubuğu.

kirpik uzatmak icin dogal yollar on_mini

2 kirpik bakımı_mini

2 çorba kaşığı hint yağı ve 2 çorba kaşığı aloe vera jeli karıştırın ve kapaklı kabınıza alın. Her kullanımdan önce karıştırmanız gerektiğini unutmayın. Gece yatmadan önce bir kulak çubuğu veya temiz maskara ile diplere ve kirpiklere uygulayın. Her gün uygulanabilir. 2-4 hafta sonra etkisini görmeye başlayabilirsiniz.

10- Böyle bir karışım yapmak yerine evde bulunan malzemeler de kullanılabilir. Bunlardan biri de saç bakımında da çok sıklıkla kullandığımız zeytinyağıdır. Tıpkı az önceki kirpik nemlendiricisini uyguladığımız gibi, gece yatmadan önce bir kulak çubuğu veya temiz maskara ile diplere ve kirpiklere uygulayabilirsiniz.

kirpiklere pudra sürmek

Zeytinyağı gibi, kirpiklerin uzamasına katkı sağlayan ve bu anlamda en çok kullanılan doğal malzemelerden biri de hint yağıdır. Peki, kirpiklerin daha çabuk uzaması için hint yağı ile bakım nasıl yapılır? Doğru hint yağı seçimi nasıl yapılır? Pek çok kadının sahip olmak istediği, gözleri daha çekici gösteren uzun ve dolgun kirpikler için—> kirpikler için hint yağı ile bakım detayları esraninportresi’nde.

11- Son zamanlarda benim de en çok kullandığım doğal güzellik ürünlerinden biri de hindistan cevizi sütü. Bu süt ile kirpiklerinize bir tür bakım maskesi yapabilirsiniz. Pamuk pedleri süte batırın ardından gözlerinize koyarak 15 dakika boyunca bekleyin. Hem göz çevresini hem de kirpikleri besleyecektir. Süre sonunda soğuk su ile durulayabilirsiniz.

12- Yeşil çay da hindistan cevizi sütüyle benzer şekilde çalışır. Sadece pamuklu pedi taze demlenmiş yeşil çayın içine (soğumuş olsun elbette-yanmayın!) batırın ve daha hızlı büyümelerine yardımcı olmak için kirpiklerinizin üzerine hafifçe sürtün ve ardından gözlerinizin üstünde 15 dakika kadar bekletin. Süre sonunda soğuk su ile durulayabilirsiniz.

1 kirpikler icin serum yapimi_mini

Kirpiklerin uzaması ve daha güçlü kirpiklere sahip olabilmek için düzenli olarak başka kirpik bakımı önerileri veya serumlarını deneyebilirsiniz. Evde kolayca yapılabilecek, kirpikler için serum yapımı fikirlerini okumak isterseniz–> kirpikler için serum yapımı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here