Hindistan Cevizi Sütü Cilde-Saçlara Faydaları

0
1723

Hindistan cevizi sütü zengin bileşikleri sayesinde, kuru hasar görmüş saçları onarabilir, saç uzamasını hızlandırabilir, ciltteki yaşlanma belirtilerini önlerken, cildi nemlendirip, pürüzsüzleştirebilir. Peki tüm faydaları bu kadar mı? İşte, hindistan cevizi sütünün cilde-saçlara faydaları ve hindistan cevizi sütü ile bakım önerileri esraninportresi’nde.

Hindistan cevizi, kabukları ve yaprakları da dahil olmak üzere pek çok alanda kullanılmakta olduğu gibi gerek cilt, saç gerekse genel sağlık için pek çok faydayı barındırmaktadır.

Hindistan cevizi, demir, selenyum, sodyum, kalsiyum, magnezyum ve fosfor gibi minerallerin yanı sıra yüksek düzeyde besleyici, lif ve zengin C, E, B1, B3, B5 ve B6 vitaminlerine sahiptir. İnek sütünün aksine, hindistan cevizi sütü, laktoz içermez. Bu nedenle ikame süt olarak kullanılabilir. Süt, fındık ya da tahıl bazlı süte alerjisi olan herkes için iyi bir seçenektir. Ayrıca vegan ve bitki kökenli beslenmeyi tercih edenler için de uygundur. Bütün bunlar göz önüne alındığında, hindistan cevizi sütünün içten ve dıştan fayda sağlayabileceği şaşırtıcı değildir. Peki hindistan cevizi sütünün cilt, saç ve genel sağlığa faydaları nelerdir?

Hindistan Cevizi Sütü Saçlara Faydaları

hindistancevizi sütü_mini

1. Kuru, hasar görmüş saçları tedavi edin :

Saç bakımı için kullanılabilen besinler arasında önemli bir yere sahiptir. Hindistan cevizi sütü mükemmel bir nemlendiricidir. Kuru, hasar görmüş saçları tedavi etmek ve ayrıca kaşıntılı, tahriş olmuş saç derisini yatıştırmak için kullanılabilir.

1 zeytinyagi ile sac bakimi onerileri_mini

Hindistan cevizi sütünü buzdolabınıza geceden koyun. Sabah, saçları 3-5 bölüme bölün ve daha sonra kökten saç uçlarına kadar bölümlere ayırdığınız saçlarınıza hindistan cevizi sütünü uygulayın. Saçınıza bir duş başlığı takın ve ardından maskenin yaklaşık 20 dakika saçta kalmasına izin verin. Ardından, saçları durulayın. Bu sadece kuru, hasar görmüş saçları düzeltmek için değil, kırık saç uçlarını onarmak için de mükemmel bir tedavidir.

Yeterince nemlendirilmeyen saçlar, kurur, matlaşır ve kabarıp, yıpranmaya daha müsait hale gelir. Hindistan cevizi sütü gibi doğal saç bakım maskeleri özellikle kuru ve yıpranmış saçlar için kullanabileceğiniz en iyi ve hesaplı çözüm. Kuru-mat-kabaran saçlara doğal malzemeler evde yapabilecek doğal saç bakım önerileri esraninportresi’nde.–> kuru mat kabaran saçlara bakım önerileri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here