Yüz, El ve Saçlar için 3 Doğal Gece Maskesi Önerisi

Gece yatmadan önce yapılacak güzellik maskesi tarifleri ile yorgun ve solgun görünen ciltten, kurumuş ve cansız saçlardan kurtulmak mümkündür. Yüz, el ve saçlar için uyku sırasındaki yenilenme süreçlerini daha iyi hale getirecek üç basit ve tamamen doğal gece maskesi önerisi, esraninportresi'nde.

0
2253

Gece yatmadan önce yapılacak güzellik maskesi tarifleri ile yorgun ve solgun görünen ciltten, kurumuş ve cansız saçlardan kurtulmak mümkündür. Yüz, el ve saçlar için uyku sırasındaki yenilenme süreçlerini daha iyi hale getirecek üç basit ve tamamen doğal gece maskesi önerisi, esraninportresi’nde.

Pek çok sabah iş yerine veya okula gittiğinizde yorgun göründüğünüzü veya gece iyi uyuyamadığınızı ima eden eleştiriler ile karşılaşmışsınızdır. Farklı sebeplerden geçen uykusuz geceler, gece dışarıya çıkmış olmak veya sabahın çok erken saatlerinde kalmak zorunda olmak, böylesi eleştiriler almamıza neden olan sonuçlar bırakır, yüzümüzde. Artık çok iyi bildiğimiz üzere, uyurken vücudumuz tam anlamıyla bir tamir moduna geçer ki bir sebepten bizler uykuda geçirdiğimiz süreleri kısalttığımız zaman, işte bu yenilenme süresinden çalmış oluyoruz. Bu noktada gece yatmadan önce yapabileceğimiz güzellik tarifleri, yorgun, sıkıcı veya solgun görünen cilt ve saçlarda olumlu yönde fark yaratma şansı verir. Uyku sırasında cildinizin ve saçlarınızın yenilenme sürecini daha iyi hale getirmek için sizlere üç basit ve tamamen doğal gece maskesi önerisi derledik.

Yüz, El ve Saçlar için 3 Doğal Gece Maskesi Önerisi

Doğal bakım maskesi tarifleri

Ballı, Nemlendirici Uyku Maskesi :

Yatmadan önce uygulanan bazı gece maskesi tariflerinin belirli bir süre temizlenmesi gerekirken bazıları sabaha kadar ciltte kalabiliyor. Bu nemlendirici maske, güzel bir banyo sonrası uygulanıp, belirli bir süre bekletip temizlendikten sonra iyi sonuç verecektir.

Maske içerisindeki malzemelerden biri olan bal cildi nemli tutar, E vitamini güçlü bir antioksidandır ve avokadodaki yağ kış mevsiminde daha çok ortaya çıkan kuruluğu ve lekeleri giderir. Bu maske sayesinde uyandığınızda cildiniz nemli ve parlak olacaktır.

Bal, avokado, E vitamini ile yüz maskesi

Maske malzemeleri;

  • 1 tatlı kaşığı E vitamini yağı (yaklaşık 3 E vitamini kapsülü)
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1/4 avokado

Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın. Temizlenmiş yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 10-15 dakika boyunca bekletin ve ardından ılık su ile durulayın.

Kışın ve yaz aylarındaki sert hava koşullarından cilt nem eksikliği yüzünden kuru, kaşıntılı ve donuk olma eğilimindedir. Günlük kullanılan yüz kremleri veya serumları da yeterli gelmeyebilir. Evde cilt bakımı yapıp en iyi sonucu alabilmek için kış yüz maskesi seçeneğini de göz önüne alınmalı.–> Kışın evde cilt bakım maskesi yapımı önerileri, esraninportresi’nde.

Shea Yağı El Maskesi :

Doğal el bakımı maskesi tarifi

Kadınların yüz cildi kadar önemsedikleri bölgelerden biridir, eller. Hem temizlik, soğuk hava derken çok fazla dış etkene maruz kalıp yıpranırlar hem de yaşı ele veren bir özelliğe de sahiptirler.

Peki elleri nemlendirmek, cildin esnekliğini korumak için ne yapılabilir?

Shea yağı ve lavanta ile el maskesi tarifi

Bu konuda yapabileceğiniz uygulama oldukça basit aslında. Lavanta yağı ve shea yağını eşit miktarda karıştırın, ardından ellerinize bolca sürün. Bu karışımı ayaklarınıza, topuklarınıza da sürebilirsiniz. Uygulama sonrası ellerinize pamuklu bir eldiven, ayaklarınıza da pamuklu bir çorap giyin, sabaha kadar bu şekilde yatın. Sabah kurumuş el veya ayak derisinin yumuşacık olduğunu fark edeceksiniz.

Hindistan Cevizi ile Saç Maskesi :

Kuru saç tipine sahip olanlar, özellikle de sert hava koşullarından (yazın sıcağı, kışın soğukları) daha fazla etkilenir. Bu noktada kuru saçlı olanlarımız için, burada detaylarını bulacağınız badem sütü ve hindistancevizi yağı ile hazırlanabilen saç maskesi bir gecede saç bakımı yapmak için mükemmel bir reçetedir. Tüm kış boyunca yumuşak, parlak saçlar için haftada bir olacak şekilde tekrarlanabilir.

Badem sütü ve Hindistancevizi yağı ile saç maskesi tarifi

Saç maskesi malzemeleri;

  • 3-4 çorba kaşığı badem sütü
  • 1-2 çorba kaşığı hindistancevizi yağı

Hazırlanacak maskede kullanılacak malzemelerin miktarlarını saçın uzunluğuna bağlı olarak artırmanız veya azaltmanız gerekebilir.

Bir kapta bütün malzemeleri karıştırın. Kafa derisine ve saç uçlarına uygulayın. Bir duş başlığı giyebilir veya uyku için yastığınızı bir havlu ile örtebilirsiniz. Sabah, hafif bir şampuanla maskeyi durulayın. Saç kremi kullanmaya gerek kalmayacaktır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here