E Vitamini Yağı Faydaları ve Bakım Önerileri

E vitamini kapsülü-ampul nasıl kullanılır? Cilt, saç, tırnak bakımında E vitamini faydaları nelerdir? Evde bakım için E vitamini yağı kapsülü nasıl kullanılır? E vitamini yağının cilt, saç ve tırnak üzerindeki inanılmaz faydaları ve E vitamini yağı ile bakım önerileri, esraninportresi'nde.

0
9086

E vitamini kapsülü-ampul nasıl kullanılır? Cilt, saç, tırnak bakımında E vitamini faydaları nelerdir? Evde bakım için E vitamini yağı kapsülü nasıl kullanılır? E vitamini yağının cilt, saç ve tırnak üzerindeki inanılmaz faydaları ve E vitamini yağı ile bakım önerileri, esraninportresi’nde.

E vitamini, genel sağlığa katkıları saymakla bitmeyecek kadar çok olan, eksikliğinde ciddi sağlık sorunlarının ortaya çıkabileceği, önemli vitaminlerden birisidir. Bugünse E vitaminin genel sağlığa faydalarından ziyade cilde, saçlara ve tırnaklara sağladığı muhteşem faydalara değinmek istiyorum. Çünkü, E vitamini kurumuş, dehidrate olmuş cildi iyileştirmek, saçları ve tırnakları güçlendirmek gibi güzelliğin pek çok alanında mükemmel işler çıkarmaktadır. E vitaminin bu faydalarını E vitamini içeren yeşil yapraklı sebzeler, fındık, deniz ürünleri gibi pek çok besinden sağlayabileceğiniz gibi, yapacağınız bakım maskeleri veya kremlerin içerisine ekleyerek faydasını katlayabilirsiniz.

Dikkat! : Güzelliğe pek çok faydası olan doğal ürün olsalar da düzenli kullandığınız ilaçlarınız, belirli bir rahatsızlığınız varsa, hamilelik veya emzirme dönemindeyseniz, ayrıca alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız. Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız. Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

E Vitamini Yağı Faydaları

E Vitamini Yağının Cilde Faydaları :

1. Nemlendirici

E vitamini, kurutulmuş cildi onarır ve gençleştirir. Bunun için E vitamini yağı ve hindistan cevizi yağı gibi bir taşıyıcı yağı karıştırabilirsiniz. Taşıyıcı yağ veya gece kullandığınız losyon içerisine birkaç damla E vitamini yağı karıştırın ve yatmadan önce vücudunuza uygulayın.

2 e vitamini yaginin faydalari

E vitamini, yağda çözünen bir besindir ve dolayısıyla suda çözünür ürünlerden daha ağırdır. Kurumuş ve hasar görmüş ciltler için en iyi sonucu verir, çünkü kaybolan nemi geri yükler.

3 Evde E Vitaminli Losyon Yapimi_mini

Yara izlerini azaltmak ve ciltteki lekelerin solmasına yardımcı olmak için, E vitamini yağı ile buğday tohumu, kuşburnu yağı ve hindistancevizi yağı gibi doğal malzemelerin kullanıldığı bir losyonu kolaylıkla yapabilirsiniz. İşte, kullanılan malzemelerin faydaları—> Evde E vitaminli losyon yapımı önerisi esraninportresi’nde.

Dikkat : Normal veya yağlı cildiniz varsa veya sivilce eğilimli ise, bir dermatologun tavsiyesi üzerine kullanmalısınız. E vitamini, ağır bir nemlendirici olduğundan sivilcelerin ortaya çıkmasını artırabilmektedir.

2. Kırışıklıklar ve İnce Çizgiler

E vitamini cildinizin donuk, kırışık ve sarkık olma ihtimalini ortadan kaldırır. E vitamini cilt elastikiyetini korumakla sorumlu lif benzeri bir protein olan kollajen üretimini artırır. Bu sayede, yaşlanmanın belirtileri olan ince çizgilerin ve kırışıklıkların oluşumu azaltılır.

2 c vitamini serumu yapimi_mini

Güneş hasarı, sivilce izleri, lekeleri gibi sorunlar ardından cildin kendini yenilemesini hızlandırmak için gençleştiren, E vitamini yağı ve C vitamini içeren serum kullanılabilir. Peki C vitamini serumunu neden yapmalıyız? C vitamini serumunun faydaları nelerdir?–> C vitamini serumu yapımı esraninportresi’nde.

3. Güneş Yanıkları :

E vitamininin güneş yanığından çabuk kurtulmanızı sağladığı bilinir. Bunun için E vitamini yağı kullanmanız yeterlidir. Birkaç damla E vitamini yağını alın ya da bir E vitamini kapsülünü kırın ve yanık bölgenin üzerini yavaşça ovun.

Vitamin E, mor ötesi radyasyonun neden olduğu serbest radikallerin etkilerini nötralize eden, dolayısıyla güneş yanığını yatıştırıcı antioksidanlar içerir.

E vitamini yağının cilde faydaları elbette bunlarla sınırlı değil. SONRAKİ SAYFA butonuna tıklayarak lekelere, kırışıklıklara, çatlaklar ve dudaklara faydaları gibi cilde diğer faydalarını, evde cilt bakımı önerilerini okumaya devam edebilirsiniz. Ayrıca diğer sayfalara ilerledikçe E vitamini yağının saçlara faydaları ve bakım önerilerini bulabileceksiniz.

E Vitamini Yağı Faydaları

E Vitamini Yağının Cilde Faydaları :

4. Koyu Lekeler :

Koyu lekeler, serbest radikal hasarı, yaşlanma, karaciğer problemleri gibi çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir. E vitamini, bu sorunları hafifletmede size yardımcı olabilir. Bunun için E vitamini kapsülü ve zeytinyağı gibi nemlendirici veya bir taşıyıcı yağa sahip olmanız yeterlidir.

E vitamini kapsülünü kırın. Bunu, vücut losyonu veya zeytinyağı gibi bir taşıyıcı yağ ile karıştırın.Daha sonra koyu lekeler üzerine uygulayın. Noktalar görünür şekilde daha açık hale gelene kadar günde bir kez bunu yapmaya devam edin.

Vitamin E, serbest radikalle savaşan antioksidanlar açısından zengin bir kaynaktır. Bu antioksidanlar, hiperpigmentasyon ile lekelenmelere neden olabilecek serbest radikal hasarını azaltır.

5. Temizleyici

E vitamini aynı zamanda cildinizin yağ dengesini korurken ciltteki kir ve diğer safsızlıkları temizlemeye yardımcı olur. Yüzünüzü silmek için pamuk üzerine birkaç damla E vitamini yağı damlatın. Günde iki kez kullanılabilir.

E vitamini yağı güçlü bir yumuşatıcıdır. Bu sayede cildinizin yüzeyindeki safsızlıkların giderilmesi ve yağ dengesinin korunması kolaydır. Özellikle makyaj temizleyicisi olarak sıklıkla kullanılmaktadır. 

1 makyaj temizlemenin dogal yollari_mini

6. Kuru Tırnaklar ve Tırnak Etleri :

E vitamini yağı kuru, çatlamış tırnak etleri ve tırnaklar için etkili bir üründür. Bunun için bir miktar damla E vitamini yağı sürüp masaj yapmanız yeterlidir. Daha detaylı tırnak bakımı için E vitamininin de olduğu sıcak yağı bakımını deneyebilirsiniz.

Harika bir nemlendirici olan E vitamini yağı, kuru tırnak ve tırnak etlerine uygulanmaya uygundur. Böylece, cildinizi korur.

3 saglikli tirnaklar icin bakim onerileri_mini

E vitamini yağının cilde faydaları elbette bunlarla sınırlı değil. SONRAKİ SAYFA butonuna tıklayarak çatlaklar ve dudaklara faydaları gibi cilde diğer faydalarını, evde cilt bakımı önerilerini okumaya devam edebilirsiniz. Ayrıca diğer sayfalara ilerledikçe E vitamini yağının saçlara faydaları ve bakım önerilerini bulabileceksiniz.

Sertleşen ve kuruyan tırnak etleri, çabuk kırılan ve kat kat soyulan tırnaklar… Bu tip sorunları önlemek, güçlü tırnaklar, yumuşak tırnak etlerine sahip olmak için tırnaklara sıcak yağ bakımı yapılabilir. Peki sıcak yağ bakımı nedir ve tırnaklara sıcak yağ bakımı nasıl yapılır? Sıcak yağ manikürü faydaları ve sıcak yağ bakımı adımları, esraninportresi’nde.–>Tırnaklara Sıcak Yağ Bakımı

E Vitamini Yağı Faydaları

E Vitamini Yağının Cilde Faydaları :

7. Deri Çatlakları :

E vitamini yağı, çatlakları gidermeye yardımcı olmaktadır. Bu yağı hafifçe ovalama hareketi ile birlikte çatlakların üzerine düzenli olarak uygulayarak bu izlerin görünümünü azaltmak mümkün.

Çatlaklar, derinin alt ve üst katmanlarının gerilmesi ile birlikte cildin elastikiyetini kaybetmesi nedeniyle ortaya çıkar. Beyaz şerit benzeri izlerdir. E vitamini yağının cildin esnekliğini geri kazandırdığı ve germe izlerini hafiflettiği bilinmektedir.

Göğüs çatlakları, göbek çatlakları veya bacaklardaki çatlaklar… Vücuttaki deri çatlakları neden olur? Deri çatlaklarını diğer adıyla deri yırtılmasını önlemenin yolları nelerdir ve vücut çatlaklarını azaltmak, görünümlerini hafifletmek adına neler yapılabilir?–> Deri çatlakları neden olur nasıl düzeltilir? yazısı esraninportresi.com’da

8. Dudak Nemlendirici :

Bir E vitamini yağ kabuğunu parçalayın ve doğrudan kurumuş dudaklara uygulayın. Bu yağ bir dudak nemlendirici olarak işlev görür ve dudak kurumasından kurtulmada son derecede etkilidir.

3 c vitamini serumu yapimi_mini

9. Cilt Kanserini Önler

E vitaminin yağının cilt kanserini etkili bir şekilde önlediği bilinmektedir. Güneş kreminize 4-5 damla E vitamini yağını ekleyin. Dışarı çıkmadan önce uygulayın.

E vitamini içinde bulunan güçlü antioksidanlar, kanserli hücrelerin çoğalmasına neden olan güneşin zararlı etkilerine karşı koruyucu bir kalkan olarak görev yapar.

E Vitamini Yağı Faydaları

E Vitamini Yağının Saçlara Faydaları :

9. Saç Büyümesini Hızlandırır

E vitamini hasar görmüş kıl foliküllerini onarır ve sağlıklı saç büyümesini teşvik eder. E vitamini kapsülleri ile sıcak hindistan cevizi yağı veya zeytinyağı bunu sağlamak için yeterlidir. E vitamini kapsülünü kırın ve özü sıcak hindistancevizi veya zeytin yağı ile karıştırın.Ardından saçınıza ve saçlı derinize bu karışım ile masaj yapın. Ilık suyla durulamadan önce yaklaşık 30 dakika bekletin.

E vitamini yağı, saç derisini de içeren vücudun her yerine kan dolaşımını arttıran antioksidanlar içerir. Saçınızı kökten uca doğru nemlendirir ve daha sağlıklı bir büyüme sağlar.

10. Erken Beyazlamayı Önler

E vitamini yağı cildinizde veya saçınızda yaşlanma sürecini yavaşlatmada çok etkilidir. E vitamini içerisinde bulunan güçlü antioksidanlar dokuların yıpranmasını etkili bir şekilde önleyebilir ki bu sayede erken dönemdeki saç beyazlama sorununu azaltır.

11. Parlak Saçlar :

Saçınızı E vitamini yağıyla düzenli olarak bakım yapmak, saçlarınızı besler ve daha sağlıklı, daha parlak yapar.

E Vitamini, saç derinizin sağlıklı kalmasını sağlayan doğal bir nemlendiricidir. Ayrıca, E vitamini doğrudan saçınıza uygulanabilir ve saçın durumunu düzeltmek ve daha pürüzsüzleştirmek için kullanılabilir.

1 kirik sac uclari icin maske onerileri_mini

12. Kırık Saç Uçları :

Saç kırıkları ve sürekli fön, maşa ve renklendirme nedeniyle oluşan diğer zararlar, saçla ilgili yaygın bazı problemlerdendir. E vitamini yağı yardımıyla evde tedavi edilebilirler.

3 birim zeytinyağı, 3 birim hindistancevizi yağı, 3 birim hint yağı, 3 birim jojoba yağı, 2 birim E vitamini yağı kullanarak kendinize bir saç maskesi hazırlayabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken yağ karışımı yapmak için önce tüm yağları karıştırmak. Benmari usulü yağları biraz ısıttıktan sonra E vitamini yağını eklemelisiniz. Bu, sıcak yağ olarak veya saç kırıklarını iyileştirmek için bir maske olarak kullanılabilir.

E vitamini saçlarınızı güçlendirir. Böylelikle saç uçlarının ayrılması ve kırılması sorunlarını azaltır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here