Tatlı Badem Yağının Cilde-Saça Faydaları

Mutfakta da pek çok kullanımı bulunan tatlı badem yağının pürüzsüz cilt ve daha parlak, sağlıklı saçlar elde etmek için katkısı çoktur. Peki tatlı badem yağının cilde ve saça diğer faydaları neler ve nasıl kullanılmalı? Tatlı badem yağının güzellik için kullanım önerileri esraninportresi'nde.

0
1603

Tatlı Badem Yağının Cilde Faydaları

7. Kas Ağrısı ve Yorgunluğu için :

Kas ağrılarını ve acıyı rahatlatmak, acı badem yağının ana geleneksel kullanımlarından biridir. Aynı faydalar tatlı badem yağı ile de elde edilebilir. Bunun için yağ ile yorgun kaslara masaj yapın. Aromaterapi, boğumlu kasları rahatlatmak için badem yağı kullanır.

En iyi sonucu elde etmek için, badem yağı hafifçe ısıtın. Bu sıcak yağı ağrıyan kaslara uygulayın ve iyi masaj yapın. Bir havluyu sıcak suyla ıslatın ve sıkın ve sonra masaj alanını örtmek için kullanın. En az yarım saat süreyle ya da elinizden geldiğince uzun süre bırakın. Bu tedavi, toksinleri çıkararak kas yorgunluğunu hafifletir.

Yaşam kalitesini olumsuz etkileyen önemli rahatsızlıklardandır, sırt ve bel ağrıları. Peki bu ağrılar neden oluşur? Bu ağrıların oluşmaması için veya ağrıları en aza indirmek için hangi egzersizler yapılabilir? İşte, sırt ve bel ağrıları neden olur nasıl geçer?

2 bel ağrıları için yapılabilecekler_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here