Tatlı Badem Yağının Cilde-Saça Faydaları

Mutfakta da pek çok kullanımı bulunan tatlı badem yağının pürüzsüz cilt ve daha parlak, sağlıklı saçlar elde etmek için katkısı çoktur. Peki tatlı badem yağının cilde ve saça diğer faydaları neler ve nasıl kullanılmalı? Tatlı badem yağının güzellik için kullanım önerileri esraninportresi'nde.

0
1603

Tatlı Badem Yağının Cilde Faydaları

5. Deri Döküntülerini Düzeltmek için :

Deri döküntüleri özellikle çocukların bez bağlanan cilt alanlarında çok yaygındır. Yetişkinlerde de cilt, iç çamaşırı da dahil olmak üzere sert malzemelere karşı sürekli sürtünme ile iltihaplanabilir. Bu tür temas dermatitleri acı ve yanma hissi ile sonuçlanabilir. Doktorlar genellikle iltihabı azaltmak için çinko esaslı merhemler önermektedirler.

Badem yağı bu kremlere alternatif olma özelliği taşır. Zengin çinko deposu ile badem yağı, mağazadan satın alınan krem veya losyon kadar iyi sonuçlar verebilmektedir.

Badem yağını, bu yağa özgü bir alerjiniz olmadığı sürece, vücudun herhangi bir yerinde, bebek cildi üzerinde, çatlak deride güvenle kullanabilirsiniz.

yaslanma karsiti aliskanliklar kirisikliklar yaslanma belirtileri cilt bakimi guzellik_mini

6. İnce Çizgileri ve Yaşlanmanın Belirtilerini Azaltmak için :

Pürüzsüz ve esnek cilt, gençliğin bir işaretidir. Bu kusursuz görünümün arkasında kolajen adı verilen bir yapısal protein bulunur. Kolajen cildin altında düz bir tabaka oluşturur ve cildi gergin, ancak esnek tutan iyi bir dolgu maddesi olarak işlev görür. Cildin incelmesi ve altındaki kolajen dolgusunun düzensiz olması nedeniyle yaşa bağlı olarak, ince kırışıklıklar ortaya çıkmaya başlar.

Bu, doğal yaşlanma sürecinin kaçınılmaz bir parçasıdır, ancak erken yaşlanma, güneşe, zararlı alışkanlıklara ve dehidrasyona aşırı maruz kalmanın sonucudur. Uygun koruyucu önlem ve cilt bakımı ile yaşlanma süreci bir ölçüde yavaşlatılabilir. Badem yağı burada rol oynamaktadır.

Oksidatif stres, kollajen tabakasının bozulmasının ana nedenidir. Badem yağı, bilinen en güçlü antioksidanlardan biri olan E vitamini içerir. Kollajen tabakasına yapılan hasarların bir kısmının onarılmasına yardımcı olabilir. Yağ, proteinler açısından zengindir ve kolajen oluşumu için gereken amino asitleri sağlayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here