Tatlı Badem Yağının Cilde-Saça Faydaları

Mutfakta da pek çok kullanımı bulunan tatlı badem yağının pürüzsüz cilt ve daha parlak, sağlıklı saçlar elde etmek için katkısı çoktur. Peki tatlı badem yağının cilde ve saça diğer faydaları neler ve nasıl kullanılmalı? Tatlı badem yağının güzellik için kullanım önerileri esraninportresi'nde.

0
1603

Tatlı Badem Yağının Cilde Faydaları

3. Koyu Göz Altları ve Koyu Cilt Lekelerini Kaldırmak için :

Gözlerinizin altındaki koyu halkalar ve şişliklere badem yağı faydalı olabilir. Yatmadan önce her gece yağı uygulayabilirsiniz. Yaklaşık iki hafta içinde belirgin bir farklılık görüyor olmalısınız.

Güneşe maruz kalınması ciltte ağrıya ve kızarıklığa neden olabilir. Hızlı bir rahatlama için badem yağını bu alanların üzerine uygulayın. İstenilen bir bronzluk elde edemediğiniz zaman da yağ ile cilt rengi hafifletilebilir. Bir tatlı kaşığı bal ile limon suyu ve badem yağından birkaç damlayı karıştırın. Parmaklarınızla sürüp bir saat bırakın. Bol su ile yıkayın.

4. Egzema ve Sedef için :

Bu sorunlar, vücudun harici ve iç tetikleyicilere karşı gösterdiği tepkilerden kaynaklanır. Ancak bu sorunlar, etkilenen bölgelerin derisinin kuru ve kaşıntılı olmasına neden olabilirler. Kaşımak bu durumu daha da kötüleştirebilir. Ayrıca, bu kronik durumların tedavisini zorlaştıracak bakteriyel ve mantar enfeksiyonlarına yol açar.

En azından etkilenen cildi yumuşak ve nemli tutarak kaşıntıyı azaltmak burada amaçlanmaktadır. Badem yağı işte buna yardımcı olur. Hafif, hipoalerjenik bir yağ olan tatlı badem yağı, cildi daha fazla tahriş etmeden nemlendirir.

1 yara izi sivilce izi cilt lekesi izler icin dogal yollar izlerden kurtulmak icin_mini

Daha iyi sonuç almak için ya tek başına kullanın ya da diğer esansiyel yağlarla karıştırın. Örneğin, jojoba yağı hasarlı cilt üzerinde uzun süre koruyucu tabaka oluşturabilen bir yapıdadır. Nem kaybını, allerjenlerin ve mikropların cilde girmesini önler. Ancak jojoba yağının, hassas cildi tahriş edebilecek güçlü bir yağ olduğunu unutmamak gerek. Bunun için badem yağı ile inceltildiğinde bu güçlü yapısı tolere edilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here