Tatlı Badem Yağının Cilde-Saça Faydaları

Mutfakta da pek çok kullanımı bulunan tatlı badem yağının pürüzsüz cilt ve daha parlak, sağlıklı saçlar elde etmek için katkısı çoktur. Peki tatlı badem yağının cilde ve saça diğer faydaları neler ve nasıl kullanılmalı? Tatlı badem yağının güzellik için kullanım önerileri esraninportresi'nde.

0
1677

Mutfakta da pek çok kullanımı bulunan tatlı badem yağının pürüzsüz cilt ve daha parlak, sağlıklı saçlar elde etmek için katkısı çoktur. Peki tatlı badem yağının cilde ve saça diğer faydaları neler ve nasıl kullanılmalı? Tatlı badem yağının güzellik için kullanım önerileri esraninportresi’nde.

Badem yağı, güzelliğimize katkılarından dolayı çokça kullanılmaya başlamadan önce aslında yararlarından dolayı genel sağlık için kullanılıyordu. Aslında badem yağı içerisindeki E vitamini, tekli doymamış yağ asitleri, proteinler, potasyum, çinko ve ayrıca bir dizi başka mineral ve vitaminler kalp, cilt ve saçlarımız için neden bu kadar faydalı olduğunu açıklamak için geçerli sebepler.

Badem yağı iki farklı türe sahiptir; Acı ve tatlı. Acı badem yağı, acı bademlerden çıkarılır. Vahşi doğada büyüyen badem ağaçlarının çoğu, bademin içerdiği glikozitin derecelerini değiştiren acı badem üretir. Eğer yutulursa ölümcül sonuçlar doğurabilirler. Acı badem yağı bazı tıbbi özelliklere sahiptir ve dış uygulamalar için oldukça güvenlidir, ancak yüksek zehirlenme riski nedeniyle uzman görüşü olmadan kullanılmasından kaçınılmalıdır

Özel olarak yenilebilir bademlerden gelen tatlı badem yağı, seçici olarak yetiştirilir. Bademin, cilt ve saç bakımı için yaygın olarak kullanılan türü de budur. Ayrıca mutfakta birçok kullanımı olduğunu da hatırlatalım. Peki, tatlı badem yağının cilde ve saçlara faydaları neler ve güzelliğimiz için bu yağı nasıl kullanabiliriz?

Tatlı Badem Yağının Cilde Faydaları

1 tatli badem yaginin cilde ve saclara faydalari_mini

Uyarı : Güzelliğe pek çok faydası olan doğal ürünler kullanılmış olsa da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz. Düzenli kullandığınız ilaçlarınız, belirli bir rahatsızlığınız varsa hamilelik veya emzirme dönemindeyseniz, ayrıca alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız. Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız. Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

1. Pürüzsüz, Kusursuz Cilt için :

Badem yağı, hafif, hipoalerjenik bir yağ olup, bebek cildi üzerinde bile güvenle kullanılabilir. Aslında bebekler için en iyi masaj yağıdır. Cilt üzerinden yavaşça ovulduğunda, tamamen emilir ki bu yüzden banyo sonrası uygulama için mükemmeldir. Emilimini artırmak için, yağı uygulamadan önce vücut sıcaklığına kadar ısıtabilirsiniz. Bu doğal yağın hafif bir kokusu vardır, ki çoğu insan bunun keyfini çıkarır. Ancak kişiselleştirmek için birkaç damla lavanta yağı veya seçtiğiniz diğer kokulu uçucu yağı da karıştırabilirsiniz.

Birçok sentetik ve doğal cilt bakım ürünleri, etkinliklerinin içlerine eklenen E Vitaminden geldiğini iddia ederler. Badem yağı doğal olarak oldukça güçlü bu antioksidan vitaminini içerir. Yağın düzenli uygulanması cildinizi oksidatif stres ve UV hasarından korur, cildi yumuşak ve esnek tutar.

2. Cildin Derinlemesine Temizlenmesi için :

Badem yağı dokusu hafiftir ve derinin derinliklerine kolayca nüfuz edebilir. Ayrıca, cilt gözeneklerinde ve kıl foliküllerinde biriken pislik ve kirleri yumuşatır ve temizler ki bu da siyah noktaları ve sivilceleri önler. Yağda bulunan A vitamini içeriği sayesinde sivilcelerin büyümesini azaltmaya bile yardımcı olabilir.

badem yagi ile makyaj temizleme_mini

Badem yağının, alerjik reaksiyonlara neden olma olasılığı daha düşük olduğu için hassas ciltlerde de kullanılabilir. Makyajı göz çevresinden çıkarmak için mükemmeldir. Nasıl yapılır derseniz, badem yağı ile makyaj temizleme yazısına göz atabilirsiniz.

2 jojoba yagi ile goz makyaji temizleyici yapimi_mini

Badem yağı ve kahverengi ince şeker ile peeling, dolayısıyla da doğal bir yüz bakımı yapmak kolaydır. Bunun için iki malzemeyi karıştırın ve kiri, ölü hücreleri kaldırmak için yüz üzerinde hafif bir basınç ile ovalayarak uygulayın. Ardından bol su ile yıkayın. Güzel, parlak ciltler için her hafta tekrarlayabilirsiniz.

Badem yağını, koyu cilt lekeleri, kırışıklıklar, ince çizgiler için kullanımı, saç dökülmesinin önlenmesi ve daha parlak saçlar elde etmek için faydalarına dair bilgilerin yanı sıra cilt-saç bakımı önerilerini okumak için sonraki sayfalara geçmeniz yeterli!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here