Evde Doğal Dudak Bakımı Önerileri

Yazın güneşten ve sıcaktan, kışın soğuktan ve rüzgardan, vücudumuzun en çok zarar gören yerlerinden biri, dudaklar oluyor. İşte bu yüzden, bugünkü konumuz, dudak bakımı ve dudak çatlaklarına iyi gelen, evde kolayca yapabileceğiniz doğal dudak bakımı (dudak peeling'i) önerileri.

0
1292

Yazın güneşten ve sıcaktan, kışın soğuktan ve rüzgardan, vücudumuzun en çok zarar gören yerlerinden biri, dudaklar oluyor. İşte bu yüzden, bugünkü konumuz, dudak bakımı ve dudak çatlaklarına iyi gelen, evde kolayca yapabileceğiniz doğal dudak bakımı (dudak peeling’i) önerileri.

Yazın güneşten ve sıcaktan, kışın soğuktan ve rüzgardan, vücudumuzun en çok zarar gören yerlerinden biri, dudaklar oluyor. Bir kere dudaklar kuruyup, çatladığı zaman hem iyileştirmek çok zor oluyor hem de bir şeyler yemek, içmek adeta bir işkence haline geliyor. Hele bir de yara haline dönüştüklerinde acısı daha da artıyor. İşte bu yüzden, bugünkü konumuz, dudak bakımı ve dudak çatlaklarına iyi gelen, evde kolayca yapabileceğiniz doğal dudak bakımı (dudak peeling’i) önerileri.

Aşağıdaki örnek, düzenli yapılan dudak bakımı sonucu elde edilen güzel görüntüye, verilen emeğin değdiğini açıkça gösteriyor. Çatlamış dudakların ilk hali, ilk uygulama sonrası hali ve düzenli uygulama sonucu oluşan muhteşem dudaklar… Peeling nedir ve neden peeling Yapılmalı? Peeling, ölü derinin ciltten arındırılması ve bu sayede cildin yenilenmesinin, canlanmasının ve gençleşmesinin sağlanmasıdır. Tüm vücudunuza yapabileceğiniz peeling tarifleri olduğu gibi, dudak bakımı için de pratik, evdeki malzemelerle oldukça kolay hazırlanan dudak peeling tarifleri de bulunmaktadır.

11 dudak peeling sonuçları_mini

Soğukla birlikte akan veya kıpkırmızı olan bir burun, sert rüzgar yüzünden gözlerde sulanma, çatlamış dudaklar veya kurumuş bir cilt… İşte, kışın karşılaştığımız sorunlara çözümler —>kış makyajı püf noktaları 

Evdeki malzemeler ile kolayca hazırlayacağımız bu peelingler sayesinde dudaklar yumuşacık ve pürüzsüz olacaktır. Peeling için kullanılan temel malzeme genelde, beyaz veya esmer toz şeker, karbonat, deniz tuzu, kahve oluyor. Bu malzemeler ölü deriyi arındırma aşaması için oldukça etkililer. Bunların yanına tedavi etmesi, nemlendirmesi ve bakım yapması için bal, zeytinyağı, hindistan cevizi yağı gibi doğal nemlendiriciler ekliyorsunuz. Temel prensibi bu aslında peeling tariflerinin. Hazırladığınız karışımların kıvamı macun gibi olmamalı ve nemli kum gibi toz şeker tane tane kalmalıdır. Sizler kendi cilt yapınıza göre veya birkaç uygulamanın ardından aldığınız sonuçlara göre bunları elbette değiştirebilirsiniz.

Dudaklara Peeling Nasıl Yapılır?

Malzemeleri bir kapta hazırladıktan sonra, sıra geliyor peeling uygulaması aşamasına. Bu işlemi uygulamadan önce diş fırçanız ile dudaklarınıza 5 dakika boyunca dairesel hareketlerle masaj yapın. Bu sayede dudaklarınızdaki kılcal damarlar hareketlenecek, dudaklarınız daha dolgun ve yumuşacık bir hale gelecektir. Hazırladığınız karışımdan bir miktar alıp, parmağınızın ucuyla dudaklara uygulayabilirsiniz. Burada amaç, dudakları tahriş etmeden ölü deriyi atmak. Bazı hassas ciltlerde yapılan peelingler kızarıklık veya tahriş etkisi bırakabilir. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız , peelingi uygulamayı kesmelisiniz ve peeling sonrasında kesinlikle cildinize alkol içeren ürünleri kullanmamalısınız. Eğer ciddi yaralar ve ciddi çatlak ve kuruluk varsa eczanelerden satın alabileceğiniz iyileştirici özelliği olan merhemlerden kullanmanızı öneririm.

12 peeling nasıl yapılır

Peeling uygulamasından sonra dudakları nemlendirmenin de bir o kadar önemli olduğunu unutmayın. Severek kullandığınız dudak nemlendiricinizi peeling sonrasında mutlaka sürün. Peeling sonrası nemlendirici bir bakım uygulamak, dudak bakımının son aşamasıdır. Bunun için doğal yağlardan da yararlanabileceğinizi hatırlatırım

Dudak bakımı ve dudaklara yapılan peeling, sağlıklı olmasını korumak için büyük önem taşımaktadır. Evde bulunan, doğal maddeler içeren malzemeleri kullanarak yapacağınız peeling ile dudakların sağlığını ve güzelliğini koruyup, arttırabilirsiniz. Peeling yapmanın öneminden ve “dudaklara peeling nasıl yapılır?” konularına da değindiğimize göre sıra geldi, tamamen doğal dudakları canlandırıcak peeling tarifi önerilerine,

Doğal Dudak Bakımı Önerileri

1- Karbonat ile Dudak Peelingi Tarifi

Eğer dudaklarınızın aşırı çatlamış veya kurumuş ise şeker ve kabartma tozu içeren bir dudak peelingi yapmayı deneyebilirsiniz. Bir yemek kaşığı şeker, bir çay kaşığı kabartma tozu ve yarım çay kaşığı saf zeytinyağı karıştırın. Besleyici etkileri ile dudaklarınızı yatıştırmak ve iyileştirmek için iyi bir peeling tarifi olabilir.

1 hassas dudaklar için bakım önerileri

Peki peeing için kullanılabilecek diğer doğal malzemeler ile maskeler hangileri? Tüm bu detayları okumaya devam etmek için SONRAKİ SAYFA numaraları ile diğer sayfalara geçiş yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here