Daha Genç Görünen Gözler için Pratik Öneriler

Yaş ilerledikçe, gözler, yaşı en çok belli eden bölgeler olduğundan, özel bakım gerektirir. Göz bölgesini, doğru nemlendirmekten tutun, doğru makyaj ürünlerinin kullanımı ve doğru makyaj yapımına kadar pek çok detay büyük önem taşır. İşte, daha genç görünen gözler için öneriler esraninportresi'nde.

0
915

Yaş ilerledikçe, gözler, yaşı en çok belli eden bölgeler olduğundan, özel bakım gerektirir. Göz bölgesini, doğru nemlendirmekten tutun, doğru makyaj ürünlerinin kullanımı ve doğru makyaj yapımına kadar pek çok detay büyük önem taşır. İşte, daha genç görünen gözler için öneriler esraninportresi’nde.

Yaş ilerledikçe, gözler, yaşı en çok belli eden bölgeler olduğundan, özel ilgiyi hak ediyorlar. Göz bölgesini, doğru nemlendirmekten tutun, doğru makyaj ürünlerinin kullanımı, ve doğru makyaj yapımına kadar pek çok bileşeni içeriyor aslında bu özel ilgi. Makyaj, yüzümüzdeki sorunları gizlemekte en büyük yardımcımız. Makyaj ve güzellik uzmanları, doğru uygulamalar ile zamanı biraz olsun geri çekmenin mümkün olduğunu söylüyorlar. Tabii bu uygulamalarda da önce, iyi ve sağlıklı bir uykuyu ve makyajda “az çoktur” kuralını vurguluyorlar. Gelin onların, daha genç görünen gözler için önerdiklerini bakalım.

Daha Genç Görünen Gözler için Öneriler

1- Yorgun ve kanlı görünen gözler 

Elbette yorgun yada kan çanağına dönmüş gözlerle, ne kadar makyaj yaparsanız yapın kimseyi kandıramazsınız. Bir gece önce çok çalışmış ya da biraz eğlenceyi kaçırmış olabilirsiniz. İşte böyle durumlar için buzlukta, jel göz maskelerinden bir tane bulundurabilirsiniz. Ya da ılınmış (hatta buz dolabında bir miktar soğutulmuş) yeşil çay poşetlerinden veya yine buzdolabında soğutulmuş salatalıklardan yardım alabilirsiniz. Çok aceleniz varsa bunların hiçbiri elinizde yoksa, 2 kaşığı buzdolabına koyup, biraz soğumalarına izin verin. Ardından bu kaşıkları gözlerinizin üstüne yerleştirin. Tüm bu yöntemler, daha genç görünen gözler  elde etmek için kan dolaşımını arttıran çözümlerdir.

gözlere maske uygulaması_mini

Daha Genç Görünen Gözler için Öneriler

göz altı kremleri_mini

2- Göz kremleri ile masaj 

Göz çevresi, çizgilerin en kolay oluştuğu bölgelerden. Bu yüzden nemlendiren ve aynı zamanda da aydınlatıcı etkisi de olan bir göz kremi edinin. Serumlar, kremler, kapsüller ya da roll-on şeklinde pek çok alternatif var. Size iyi geldiğiniz düşündüğünüz bir tane edinin ve masaj yaparak uygulayın. 

3- Nemlendirici, makyaj bazı ve ince bir kat fondöten

Sadece gözlerinizin iyi görünmesi, daha genç görünen gözler de yetmez elbette. Canlı ve iyi görünen bir cilt mutlaka iyi bir tamamlayıcı. Dolayısıyla, mutlaka ki tüm cildi iyi nemlendirmek büyük önem taşıyor. Ayrıca, ışığı yansıtan, nemi kaybetmesini engelleyecek bir makyaj alt bazı mutlaka edinin. Ben genelde, likit fondöteni sürerken de, aydınlatma özelliğinden dolayı bir miktar makyaj bazından karıştırıyorum ve ince bir kat halinde uyguluyorum. Eğer benimki gibi, makyajım yüzümde uzun süre dayanmıyor diyorsanız, iyi bir nemlendirmeye ve de böylesi bir alt baz uygulamasına mutlaka ki ihtiyacınız var demektir.

cildinizi aydınlatın_mini

Vazelin ile dayanıklı göz makyajı, yumuşak ve bakımlı eller elde etmek mümkünken, dudaklara peeling yapılabilir, parfümün kalıcılığı arttırılabilir. Güzellik alışkanlıkları içerisine vazelin eklendiği için pek çok fayda sağlamak mümkün. İşte–> vazelin ile güzellik ipuçları esraninportresi’nde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here