Cildiniz için Doğal Nemlendiriciler

1
277

Zararlı ya da değil kimyasal içerikli pek çok ürünü bilerek veya bilmeyerek kullanmaya devam etsek de cildin nemlendirilmesi konusunda işi şansa bırakmamak gerek. Bu yüzden evde kendinizin kolaylıkla yapabileceği, cildiniz için doğal nemlendiriciler esraninportresi.com’da

Her kadının hayali taze, parlak ve dinç görünümlü bir cilttir. İstenen bu etkiyi yakalamanın ilk ve en önemli yolu cilt bakımı, daha da özele inersek cildin nemlendirilmesi aşamasıdır. Kullandığımız ürünlerin pek çoğu kimyasal ürünler içeriyorlar. Hatta bazıları için, içeriğindeki tam olarak bilsek eve bile sokmayız diyebilirim. Zararlı ya da değil kimyasal içerikli pek çok ürünü bilerek yada bilmeyerek kullanmaya devam etsek de cildin nemlendirilmesi konusunda işi şansa bırakmamak gerektiğini düşünüyorum. Cildin doğal nem dengesini, doğal nemlendiriciler ile koruyup, kaybettiğinde de geri kazandırabilirsek aslında piyasada belki de yüksek bütçeler harcadığımız nemlendiricilere hiç de ihtiyaç kalmayacak. Sadece şunu unutmayın, hangi ürünü kullanırsanız kullanın anında muhteşem bir değişim mümkün değildir. İstediğiniz etki için sabır ve zaman gerekir..

yağlar

Gözenekler küçük, ince bir üst deriye sahip, yağ salgısı normalin altında özellik taşıyan, mat ve nem oranı düşük kuru ciltler, erken kırışmaya müsait oluyor. Soğuk hava, rüzgar, uv ışınları, kötü hava şartları cildin kötüleşmesine yol açabiliyor. Kuru ciltlerde erken yaştan itibaren bilinçli bir bakım uygulanırsa, erken yaşlanmanın önüne geçilebiliyor.

Cildiniz İçin Doğal Nemlendiriciler

1) Balmumu

pürüzsüz mumlar

Balmumunun, cildi nemlendirme, temizleme, besleme gibi özellikleri vardır. Özellikle, kuru cilt tipinde olan kişilerin yararlanması gerektiğini düşünüyorum. Ciltte var olan nemi tutma gibi bir özelliği olduğundan, daha çok yağlarla bilikte karıştırarak kendiniz için doğal bir balm yapabilirsiniz.

Kış aylarında cilt esen sert rüzgar ve soğuğun etkisiyle daha fazla kurur. Bu yüzden de daha fazla nemlendirmeye ihtiyaç duyar. Bunu makyaj yaparken de dikkate almamız gerekiyor. İşte, kışın karşılaştığımız sorunlara çözümler ve kış makyajı püf noktaları

Cildiniz İçin Doğal Nemlendiriciler

2) Bal

bal

Cilt için doğal nemlendiriciler içinde olan bal, içerdiği vitamin ve mineraller sebebiyle sağlık ve güzellik açısından bizim için eşsiz bir doğal üründür. Her şeyden önce bal ile evde yapacağınız maskelerle cildinizi en doğal yollardan nemlendirebilirsiniz. Ciltte oluşan sivilce, akne, yanık ve bronzlaşma iz ve kusurları tedavi gibi muhteşem özelliklerini de atlamamak gerek.

Cildiniz İçin Doğal Nemlendiriciler

3) Yağlar

yağlar2

Düzenli uyguladığınızda yağlar cildinize nem, esneklik ev parlaklık sağlayacaktır. Kozmetiklerin içerisinde de kullanılan yağlar aslında çok çeşitli ve benim hepsini aktarmama mümkün değil. Ancak özellikle, hint yağı ve hindistan cevizi yağı en çok tercih edilenlerden. Buna ek olarak, size ayçiçeği yağı, badem yağının faydalarını zaten hepiniz biliyorsunuz. Yağlar cilt tarafından kolayca emilir bu yüzden de yağlar, cildimizi beslemenin en iyi yoludur ve tabii ki doğal nemlendiriciler içindedir.

Cildiniz İçin Doğal Nemlendiriciler

4) Su

cildiniz için doğal nemlendiriciler

 Asla asla unutulmaması ve atlanmaması gereken bir nokta su içmek. Sağlığın ve güzelliğin vazgeçilmez unsurudur. Vücudumuzda yeterince su olmadığında cilt kurumaya başlayacak ki bu da asla istemediğimiz bir durum. 

Cildiniz İçin Doğal Nemlendiriciler

5) Rahatlama

rahatlayın

Bir an için durun ve derin bir nefes alın. Çok iyi bilenen bir gerçek var ki, bu da endişe ve stresin sağlığımızı ciddi şekilde etkilediği. Her kesin kendisine göre bir rahatlama yöntemi vardır ancak ben içerisine lavanta atılmış bir banyoyu kesinlikle tavsiye ederim. Tabii tek başına bu da yetmeyecek, iyi uyumak ve dinlenmek, zararlı yiyecek ve içeceklerden uzak kalmakta cildinizin görünümünü olumlu yönde etkileyecektir.

1 Yorum

  1. Merhaba ben hem doğal nemlendirici hem de kırışıklık karşıtı doğal ürün olarak bitkisel skualeni kullanıyorum. Köğek balığı karaciğerinde bulunan skualenin soğuk sıkım zeytinyağında da bulunduğu ortaya çıkmış. Cilt kanserini önlüyor ve yaşlanma karşıtı özelliği ile cilt yeniliyor. Zeytinyağında bulunan bu bitkisel skualeni cildim için kullanıyorum. Muhteşemm öneririm..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here