Cilde Zarar Veren Alışkanlıklar

0
200

İlerleyen yaşa rağmen, her zaman daha genç ve güzel görünen cilt kadınların arzusudur. Bazıları çabuk kırışan cildi ile bazıları sivilce veya cilt lekeleri gibi sorunlarla mücadele ediyor. Peki, cilt sorunlarının oluşmaması için ne yapmak gerekli? Cilde zarar veren alışkanlıklar neler? İşte, cilde zarar veren alışkanlıklar ve çözüm önerileri esraninportresi’nde.

İlerleyen yaşa rağmen, her zaman olduğundan daha genç ve güzel görünen cilt, biz kadınların hayali ve arzusu. Kimimiz genetik kodlarımızdan ötürü şanslıyız, kimimizde 1-0 yenik başlayabiliyoruz oyuna. Genetik yapının da dışında aslında, biz ne kadar iyi olanı dahi yapsak, çevresel pek çok faktör var cilt güzelliğini etkileyen. Tek başına, giderek artan hava kirliliği bile yetiyor cildi mahvetmeye. Hal böyleyken bir de, düzeltmesi bizim elimizdeyken, üzerine uğraşmadığımız veya düşünmediğimiz, cilde zarar veren etkenler var eklendiğinde, cilt sorunu yaşamıyorum demek imkansız hale geliyor. Bazıları çabuk kırışan cildi ile mücadele ederken, bazılarımız sivilce veya cilt lekeleri sorunlarıyla boğuşuyoruz. Bugün, önce cilde zarar veren alışkanlıklar ve etkenler belirleyeceğiz, sonrasında da çözümlerine bakacağız elbette.

cilt sorunları

Cilde Zarar Veren Alışkanlıklar

1- Öğün atlamak : Cildinize yapabileceğiniz en büyük kötülüktür unutmayın. Aslında öğün atlama ile birlikte yapılan şok diyetleri de burada saymak gerekiyor. Çünkü bunu yapmanızın akabinde genelde olan şey, çok ve sağlıksız yemek yemek oluyor. Vücudunuzda yarattığınız bu dengesizlik, cilde yansıyor elbette. Cilt sarkabiliyor ve elastikiyetini kaybediyor, kuruyor kırışıyor. Yeterince sebep olduğu kötülükleri anlatabildiğimi düşünüyorum. Bu yüzden sağlığı güçlendiren besinler tüketmelisiniz ve de özellikle güçlü bir cilt için A,C ve E vitaminlerini besinlerden aldığınızdan emin olmalısınız.

sıcak su cilde zararlı mı

2- Sıcak su ile duş almak : Bu konuda size daha önce bahsetmiştim. O yüzden çok detaya girmeyeceğim. Sadece, sıcak duş, cildinizdeki doğal yağları kuruttuğunu, bu sebeple de cildin zamanla çatlayacağını ve kuruyarak kırışacağını hatırlatmak isterim. Duşta mutlaka ılık su kullanın (eğer cildinize su geldiğinde cildiniz kızarıyorsa, o su sizin için sıcak demektir) ve duştan çıkar çıkmaz, cildinizin gözenekleri açıkken ve de nemi hapsetmeye müsaitken mutlaka nemlendiricinizi sürün.

Kas ağrılarının giderilmesi, saçlara parlaklık, cilde tazelik kazandırması ve hatta kilo verdirmesi… Bunlar soğuk suyla yıkanma alışkanlığının faydalarından sadece bir kaçı. Peki neden soğuk suyla banyo yapmalı, soğuk suyla duş almanın diğer faydaları neler? Tüm detaylar esraninportresi’nde–> soğuk suyla duş almanın faydaları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here