Çay Poşetlerinin Güzellik için Farklı Kullanımları

Cilt bakımından, böcek ısırıklarına, göz şişkinliğinden, saç bakımına kadar pek çok alanda kullanımı mevcut olan Çay Poşetlerinin Güzellik için Farklı Kullanım Alanları esraninportresi'nde.

0
628

Cilt bakımından, böcek ısırıklarına, göz şişkinliğinden, saç bakımına kadar pek çok alanda kullanımı mevcut olan Çay Poşetlerinin Güzellik için Farklı Kullanım Alanları esraninportresi’nde.

Çay poşetlerini asla atmayın! Zira, özellikle de demlenmiş çay poşetlerinin kullanım alanları ve faydası oldukça fazla. Birkaç faydasını daha önceden biliyor olsam da, çoğunu bu yazıyı hazırlarken öğrendim. Buradakileri okuduktan sonra, çay poşetlerini atmadan önce bir kez daha düşüneceksiniz. Çünkü cilt bakımından, böcek ısırıklarına, göz şişkinliğinden, saç bakımına kadar pek çok alanda kullanımı mevcut. Girişi çok uzatmamayım, işte çay poşetlerinin farklı kullanım alanları 

Çay Poşetlerinin Güzellik için Farklı Kullanımları

1- Yorgun ve şiş gözler için çay poşetleri

Çay poşetlerinin, en bildiğimiz faydalarından biri, şiş ve yorgun gözlere iyi gelmesi. soğuyan çay poşetlerini (iki çay poşetini buzlu suda beklettikten sonra gözlerinize kompres yapmayı deneyebilirsiniz) yarım saat kadar gözlerinizde bekletin. Bu, göz altlarındaki koyu halkaların azaltmasına da yardımcı olmaktaymış, özellikle de yeşil çay poşetleri. 

Yeşil çayın genel sağlığa faydaları dışında cilde faydaları neler? Neden yeşil çayı cilt bakımında kullanmak gerekli? Pürüzsüz cilt için yeşil çay ile maske önerileri, yeşil çay ile tonik yapımı fikirleri, şiş gözlere, göz altı torbalarına, kararan göz altlarına yeşil çay ile çözüm önerileri–> Yeşil Çay ile Yüz Bakımı Önerileri yazısıyla esraninportresi’nde.

şiş gözler için yeşil çay_mini

2- Siğiller için çay poşetleri

Çay poşetlerinin, benim ilk defa öğrendiğim bir kullanım alanında sıra. Siğillerinizin üzerine günde 3 defa yaklaşık 15 dakika süreyle, sıcak (kaynar değil) poşet çay bastırın diyor deneyenler. Siğillerin yok olduğunu göreceksiniz. Bunun sebebi, çay yapraklarında bulunan tannik asittir ki, tannik asitler antiseptik bileşiklerdir. Tıpta da deri hastalıklarının tedavisi için kullanılan ilaçların bileşenlerinden biridir.

siğiller için_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here