Yüzün Şekle Girmesi için Doğru Yüz Egzersizleri Yapmanın Acısız ve Kolay Yolu

Evde, 3dk gibi kısa bir sürede uygulanabilen cilt bakımlarıyla belirgin bir çene hattına ve yukarı kalkmış bir cilde sahip olunabilir. Yüzün Şekle Girmesi için Doğru Yüz Egzersizleri Yapmanın Acısız ve Kolay Yolu, esraninportresi'nde.

4
2808

Daha önce hiç mikro akım yüz terapisi diye bir cilt bakımı uygulaması duydunuz mu? (Mikro akımlar aslında zayıflama veya vücudu şekle sokma amacıyla kliniklerde çok daha fazla kullanılıyor. Ancak benim burada bahsettiğim yüz bakımları!) Peki biliyorsanız, herhangi bir mikro akım ile yüz bakımı uygulaması yaptırdınız mı? Tesadüftür ki, pandemiden önce ben medikal estetik klinikleri ile görüşerek benzer işlemler için fiyat ve bilgi (hangi işlemin, kaç seans yapılması gerektiği, fiyatı, etkinliği gibi konularda) alıyordum. (Özellikle gıdı ve çene hattı bölgemdeki sarkmaları önlemek için!) Ancak tam o zamanlarda Pandemi süreci başlayınca bu tip bakım uygulamalarını denemeyi askıya almak zorunda kaldım. 

Peki size, evde 3dk gibi bir sürede bu mikro akım yüz terapisini uygulayabileceğinizi, böylelikle belirgin çene hattı ve yukarı kalkmış bir cilde sahip olabileceğinizi söylesem? 

Sadece Türkiye’deki değil, Dünya’daki pek çok güzellik akımını yetişebildiğim kadarıyla takip ediyorum. Bu nedenle BEAR ’dan da haberim vardı ve açıkçası yurt dışındaki kullanım dönüşlerini okudukça daha da merak etmeye başlamıştım. Geçtiğimiz 1 ayı, neredeyse hemen her gün kullandığım (bir nevi kampa girmek gibi!) FOREO BEAR ile geçirdim ve cildimde gördüğüm etkileyici sonuçlar beni bu yazıyı hazırlamaya yönlendirdi diyebilirim. (Yine son yazmam gerekeni başa koydum ama tutamıyorum kendimi! Nedenlerini okumak için aşağı doğru ilerlemeye devam) 

 Beni takip edenler, FOREO cihazlarını kullandığımı ve hepsiyle adeta aşk yaşadığımı bilirler. Ancak bu bir başka! Mikro akım ve T-Sonic titreşimlerinin bir arada olduğu FOREO BEAR, Anti-Shock Sistemi ile en güvenli mikro akım cihazı! Öyle heyecanlıyım ki tüm detayları sizlerle paylaşmak istiyorum. 

En önemlisi de “Neden cildin geleceğine bu cihazı alarak yatırım yapmalı?” sorusuna doğru cevabı verebilmek.

Peki, FOREO BEAR ’daki bu Mikro Akım teknolojisi nedir, cildimize hangi faydaları sağlar?

Mikro akım için iğnesiz, acısız “doğal!” yüz gerdirme teknolojisi diyebiliriz. Cihaz, vücudun elektrik akımlarını hücresel düzeyde taklit eden düşük voltajlı (yani mikro!) elektrik akımları yayıyor ki böylelikle cildin yenilenmesine ve yüz hatlarını belirginleştirecek şekilde şekillendirilmesine yardımcı oluyor.

Nasıl yani..?

Aşağıya doğru ilerledikçe nasıl çalıştığını, neden cilde bu kadar fayda sağladığını detaylıca okuyabilirsiniz. Ancak onlardan önce ben nasıl çalışıyor, bir göreyim derseniz hemen aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz ;)

Mikro akım (microcurrent), cihazda yer alan iki küre yardımıyla cilde aktarılıyor. Mikro akım ile cilt hücreleri parçalanır ve ardından kaslarınızın ağırlık kaldırdıktan sonra yaptığı gibi daha güçlenerek gelişir. Böylelikle cildin epidermis (üst) tabakasındaki yaşlanma belirtileri silinirken, cildin dermis (en derin) tabakasına dahi aynı anda ulaşarak, sıkı ve kalkık bir görünüm oluşturur. Bu nedenle de BEAR, doğal yüz gerdirme teknolojisi olarak anlatılmakta.

FOREO BEAR doğal yüz gerdirme teknolojisi
FOREO BEAR doğal yüz gerdirme teknolojisi

Teknik sözcüklerini bir kenara koyarsak, FOREO BEAR 

 • Yüze daha kalkık bir görünüm verir
 • İnce çizgiler ve kırışıklıklar azalır
 • Yüz kaslarını eğitip (yüz egzersizi yapmışsınız gibi ama çok daha etkili ve kısa zamanda yapılabilen versiyonunu düşünün), V şeklinde bir çene hatta ortaya çıkarır
 • Ciltteki kollajen üretimini uyarır
 • Yüz şişkinliğini azaltır
 • Kan dolaşımını arttırır (ki böylelikle kullandığınız serum, nemlendirici gibi tüm ürünlerin emilimi de artacağından ürünlerden elde edeceğiniz verim de artacaktır)

Kısacası yüzün şekle girmesi için doğru yüz egzersizleri yapmanın acısız yolu diyebiliriz. 

Mikro akım, söz konusu olduğunda aklınızda soru işaretleri olabileceğini tahmin ediyorum. Yani, cilde zarar veren etkileri olur mu?

Bu noktada devreye, başta da belirttiğim, BEAR ’ın ANTI-SHOCK SİSTEMİ giriyor. Çünkü malumunuz kimimizin cildi kuru, kimimizin yeteri kadar nemli ki diğer yandan mevsimlere ve hatta günden güne bile cildimizin durumu değişim gösterebiliyor. BEAR ’daki ultra akıllı sensörler, cildin elektriğe karşı direncini saniyede 100 kere tarıyor ve ardından cilde uyan en iyi mikro akımı, tam hissetme eşiğinizin altında otomatik olarak ayarlıyor.

FOREO BEAR Mikro Akim Yuz Terapisi
FOREO BEAR Mikro Akim Yuz Terapisi

Kısacası çarpılmazsınız! Çünkü, BEAR ’ın Anti-Shock Sistemi, mikro akımdan gelen elektriğin cildi çarpma olasılığını önleyerek, her seferinde etkin bakım için olanak sağlar. 

Bu teknik özellikleri okumak sıkıcı gelebilir ancak ne kullanacağınızı iyi bilmek, ev konforunda, cilde en iyi gelecek olanı seçebilmek aslında tam olarak bu teknik özelliklerden geçiyor. Bu nedenle FOREO BEAR ile ilgili son ve önemli bir özellik daha paylaşmak istiyorum sizinle. O da aslında FOREO’nun daha önceki cilt bakım cihazlarından aşina olduğumuz T-SONICTM TİTREŞİMLER.

Bu titreşimler, cildin dış katmanlarında dolaşırken yüze masaj yapıyor, ki bu sayede kullandığınız ürünlerin emilimi ve etkinlikleri de artmış, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü yumuşatmaya yardımcı olmuş ve size daha ışıltılı bir cilt vermiş oluyor.

FOREO BEAR tüm bu özellikleri uygulama sırasında nasıl kullanacağız? SERUM SERUM SERUM içeriği ve önemi nedir?

FOREO BEAR Mikro Akim Yuz Terapisi
FOREO BEAR Mikro Akim Yuz Terapisi

Aslında FOREO’nun tüm diğer akıllı yüz bakımı cihazlarında olduğu gibi FOREO For You uygulamasına cihazı bir kere kaydedip, bilgilerinizi girdikten sonra gerisini ona bırakacaksınız. Mikro akım yüz terapisi için gereken SERUM SERUM SERUM’u yüze sürdükten sonra ekranda beliren yönlendirmeleri takip etmeniz yeterli. Bu aşamaların hepsine aşağıda adım adım yer verdim. 

İsterseniz hemen aşağı inip detayları okumaya devam edebilir, isterseniz de BEAR’ı FOREO Resmi websitesinden detaylı inceleyebilirsiniz.—> FOREO

FOREO BEAR Mikro Akim Yuz Terapisi
FOREO BEAR Mikro Akim Yuz Terapisi

Burada BEAR’ın etkin uygulaması için kullanılması gereken iletken serum, SERUM SERUM SERUM’dan da bahsetmek istiyorum. Bu serum olmadan BEAR’ı kullanmak pek güvenli olmayabilir. SERUM SERUM SERUM’un içeriğinde gliserin gibi iletken bileşenler olduğundan, mikro akımı cihazdan cilde etkili ve güvenli bir şekilde aktararak, cilde genç bir ışıltı verirken optimum iletkenlik ve sonuçlar sağlıyor. Kısacası, serumun iletken bir bariyer oluşturması, mikro akımı cihazdan cildinize etkili ve güvenli bir şekilde aktarması nedeniyle cihazla birlikte kullanılması önemli.  Ayrıca serum, hyaluronik asit bazlı ve skualan infüzyonlu mikro kapsül formüle sahip. Antioksidan gücü, neredeyse anında sağlıklı, genç bir görünüm verir. Bu serum’a dair başlı başına bir yazı hazırlayacağım için hemen FOREO BEAR kullanım adımlarını anlatmak istiyorum.

FOREO BEAR Nasıl Kullanılır?

Aşağıda elbette adım adım yapılması gerekenleri yazdım. Ancak daha iyi aktarabilmek adına da bir video hazırladım.

Satın alıp eve geldikten sonra cihazın kilidini açabilmek için mobil cihazla eşleştirmek gerekiyor. 

 1. Bunun için telefonunuza ilk olarak FOREO For You uygulamasını indirip, kendinize oradan bir hesap oluşturuyorsunuz. 
 2. Ardından telefonunuzun Bluetooth’unu açıp, uygulamadan cihazı seçmelisiniz. Bu BEAR’ı uygulama ile senkronize etmek anlamına geliyor. Bunun için BEAR’ı açın ve cihazın telefon veya tablet ile eşleşmesini sağlayın. Böylelikle BEAR’ı kaydedip, kilidini açmış olacaksınız. Ardından da FOREO For You uygulamasında “Cihazlarım” bölümünde BEAR’ı görebileceksiniz. 
 3. Bu ilk aşamayı sadece 1 kez, cihazı alınca yapacaksınız. Ardından kullanmak istediğinizde uygulamaya girip aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli ;) 
FOREO BEAR
FOREO BEAR
 1. Uygulamaya girin ve BEAR sekmesindeki “Başlat” düğmesine tıklayın.
 2. Bakım sekmesine tıkladığınızda tercih ettiğiniz mikro akım yoğunluğunu ve titreşim özelliğini kullanmak isteyip istemediğinizi ayarlayabiliyorsunuz.

Bunlar cihazı bakıma hazırlamak için yapmanız gerekenler. Ardından cildinizi bu bakıma hazırlamanız gerekiyor. Bunun için;

 1. Varsa makyajı çıkarın. Ardından yüzünüzü her zaman kullandığınız temizleyici ürün ile yıkayın. Bu aşamadan sonra ben herhangi bir ürün kalıntısı veya yağ kalmadığından emin olmak için tonik de uyguluyorum (bunu sadece bu bakım için değil, her zaman uygularım ancak buradaki önemi, kalacak kir veya yağın cihazın etkinliğini saptırabilecek olması). 
 2. Yüzü iyice kurulayın (be birkaç dakika tamamen kurumasını beklemek iyi oluyor)
 3. FOREO For You uygulamasından bakımı başlattığınız zaman ekranda sizi yönlendiren bir video da bulunuyor. Cihaz hemen etkin hale gelmiyor. Uygulamadaki ekranda da göreceğiniz üzere SERUM SERUM SERUM’u cildinize sürmeniz için 3-4 saniyelik bir süre tanıyor. Bu noktada tüm yüze serumu sürebilirsiniz. Ancak ben bölge bölge ilerlemeyi tercih ediyorum. Yani;
 4. Bir miktar serumu avucuma alıyorum. Cihazı başlattıktan sonra ilk sol yanak ile başlıyorsunuz. Bu nedenle küçük bir miktar parmağıma alıp sadece o bölgeye serumu uyguluyorum. Her bölge değişikliğinden önce bunu tekrarlıyorum. 

Bakımı uygularken önemli 2 nokta var. Biri, her iki mikro akım küresinin de cilde tam dokunduğundan emin olmak, ikincisi cihazı her zaman yavaşça ve yüzünüzün ortasından saç çizginize doğru gezdirmek.

 • Sol Yanak Bölgesinde, üst küre burnunuzun köşesinde ve alt küre ağzınızın köşesinde olmalı. Sonra kulağa doğru yavaşça gezdirmelisiniz.
 • Alın Bölgesinde, cihazı yatay olarak, kaşınızın üst kısmında tutup, mikro akım kürelerini saç çizginize doğru yavaşça yukarı doğru gezdirmeli ve tüm alna eşit olarak tekrarlamalısınız.
 • Çene Hattı, cihazı çenenin ortasında, bir küre çene hattının üstünde ve bir küre altında olacak şekilde tutmalı, küreleri çene hattı boyunca yavaşça kulağa doğru gezdirmelisiniz.
 • Boyun Bölgesinde, cihazı yatay olarak tutun, mikro akım kürelerini yavaşça yukarı doğru gezdirmeli ve çene hattının kenarında bitirmelisiniz. Burada boynun orta çizgisinden (kemiğinden) kaçınmak önemli.

Bakımı bitirdikten sonra, cihazı kapatmak için evrensel düğmeye 3 saniye basmanız yeterli. Bu aşamadan sonra ben normalde kullandığım bir serumu da sürüyorum. Bu bir C vitamini serumu veya özel gece serumu olabilir, ne kullanılıyorsanız! Her gece, BEAR ile yaptığım bu yüz terapisi bakımı sayesinde kullandığım serumun ve tabii ki ardından süreceğim nemlendiricinin de etkinliği müthiş artıyor. Bunun en güzel kanıtı da birkaç aydır yaşadığım ciddi iltihaplı aknelerim ve geride bıraktıkları lekeler!

BEAR’ı FOREO Resmi websitesinden detaylı incelemek isterseniz—> FOREO BEAR

Sizin için 2 fotoğraf koydum buraya. İlki aknelerin en aktif olduğu dönemden, bundan 1 ay öncesi ve emin olun burada göründüğünden çok daha kızarık ve şişkinlerdi! Resimlerin çok net olmadığının farkındayım, gerekebileceğini düşünmediğimden biraz yakınlaştırarak görüntü yakalamaya çalıştım. Normalde iyileşmeleri ayları bulan (benim gibi iltihaplı akne sorunu yaşanlar ne demek istediğimi bilir) sivilcelerim ve lekelerim 2 hafta gibi kısa bir zamanda oldukça silik bir görünüme geçti.

Şimdilerdeyse gördüğünüz gibi oldukça renkleri açıldı. İyileşmeyi BEAR sağlamadı, elbette demek istediğim bu değil. Ancak BEAR’ın kullanılan ürünlerin etkinliğini, cildin kan dolaşımını ve kollajen üretimini (ki bu yenilenmesi, toparlanması demek!) arttırma özellikleri nefis çalışıyor. Aynı zamanda yüzümdeki kasları çalıştırdığından, cildimde sıkılaşma, sarkmaların azalması, ince çizgilerin derinliğinde azalma gibi farkları da gözlemlemeye başladım. Uzun dönemli, düzenli kullanımda bu etkileri daha da net görebileceğimi düşünüyorum. Cildimle ilgili çok zorlandığım bir dönemde bana tekrar cildimi sevdirdi diyebilirim. Kısacası doğru ürün ve cihaz ile ev konforunda ışıldayan, sıkı bir cilde kavuşmak mümkünmüş, bir kez daha kanıtlanmış oldu.

BEAR’ın kullanılmaması gereken durumlar

BEAR  ve BEAR mini cihazları, cilde mikro seviyede elektrik verdiğinden, cihazın kullanılmaması gereken durumlar mevcut:

 • Herhangi bir implante tıbbi cihazına veya başka bir elektronik cihaza ya da vücut yardımcı kullanan kişiler,

 • Yüz bölgesinde estetik ameliyat olanlar,

 • Epilepsi, hemorajik bir hastalık, kanser, tümör veya algısal rahatsızlık gibi tıbbi durumları olan kişiler,

 • Lazer tedavisi görmüş, kimyasal peeling yaptırmış veya yaralanmış, hasar görmüş cilde sahip kişiler,

 • Çocuklar veya yakınlarında ya da fiziksel ve zihinsel yetenekleri sınırlı olan kişiler, 


*Hamilelik ya da emzirme dönemindeyseniz kullanım öncesinde doktorunuza danışmanız öneriliyor.

Yüz bölgenizde metal aparatlar, implantlar ya da yüzünüzde çıkarılamayacak herhangi metal aksesuarlarınız (diş teli, diş implantı, amalgam dolgu, metal kaplama vb.) bulunuyorsa; ürünü edinmeden ve kullanmadan önce kendi medikal geçmişinize hakim olan doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

BEAR ve BEAR mini cihazları aşağıdaki bölgelerde KULLANILMIYOR:

 • Kırmızı cilt, kabarık lekeler, ana arterler (örn. karotis), genişlemiş kılcal damarlar, metal implantlar, enfekte olmuş alanlar veya hissiz bölgeler üzerinde,

 • Yaka / göğüs bölgesinde, göz bölgesinde (yörünge kenarındaki dairesel kas), boynun orta çizgisinde (kemik) veya genital / kasık bölgesinde,

 • Gül hastalığı, benler, siğiller, açık yaralar, kanserli lezyonlar veya herhangi bir cilt durumunu tedavi etmek için,

 • Lazer tedavisi görülen, kimyasal peeling uygulanmış veya yaralanmış, hasar görmüş cilt üzerinde,


Bu durumlar dışında medikal endişeleriniz varsa, dolgu/botox gibi güzellik uygulamalarınız mevcutsa; kullanım öncesinde medikal geçmişinize hakim, sizin takibinizi yapan doktorunuza danışmanız tavsiye ediliyor.

BEAR ve BEAR mini farkı nedir?

BEAR ve BEAR mini cihazları arasındaki temel fark boyutları ve mikro akım seviyelerinin farkı. 

FOREO BEAR ve BEAR Mini Arasındaki Fark Nedir?
FOREO BEAR ve BEAR Mini Arasındaki Fark Nedir?

Boyut farkını aşağıdaki görselde de görebilirsiniz. BEAR mini ’nin mikro akım küreleri daha küçük olduğundan, bölgesel bir bakım için ideal. Ağız çevresindeki nasolabial çizgiler veya alnınızdaki çizgilere odaklanmak istiyorsanız, BEAR mini’yi tercih edebilirsiniz. Örneğin alnınızda botoks varsa, mikro akımları alın bölgesine uygulamamak adına, BEAR mini ile yüzünüzün diğer bölgelerine sıkılaştırıcı bakımınızı uygulayabilirsiniz.

BEAR’ı FOREO Resmi websitesinden detaylı incelemek isterseniz—> FOREO BEAR

4 YORUMLAR

 1. Foreo BEAR hakkında bu kadar detaylı bir yazı paylaşmanızdan dolayı elinize, emeğinize sağlık Esra hanım. Bir çok kişinin kafasında oluşan tüm sorulara cevap vermeye tam özen göstermişsiniz. Alnımda ve göz çevremde botoksu olan bir kişiyim ve foreo BEAR almadan evvel çok araştırdım açıkçası. Botoksun etkisini azalttığından dolayı, yüzümde botokslu olmayan bölgelerimde kullanmak üzere kararımı BEAR mini’den yana kıldım ve tek kelimeyle çok memnunum. Keşke botokslara başlamadan evvel bu cihazlar ile tanışma fırsatım olsaydı ve yüz kaslarımı zamanında çalıştırmaya başlasaydım 😔 Foreo Bear fiyatı iki botoks fiyatına denk geliyor ve en önemlisi de günde bir kaç dakika ayırmakla botoksa ömür boyu para ayırmak zorunda kalmıyorsunuz. Nazolabial ve çene/boyun bölgemde herhangi bir estetik uygulamasına henüz gerek duymadan, foreo Bear ile tanıştığıma çok ama çooook mutluyum 😊😍

  Sevgilerle,

  Buse

 2. Foreo BEAR hakkında bu kadar detaylı bir yazı paylaşmanızdan dolayı elinize, emeğinize sağlık Esra hanım. Bir çok kişinin kafasında oluşan tüm sorulara cevap vermeye tam özen göstermişsiniz. Alnımda ve göz çevremde botoksu olan bir kişiyim ve foreo BEAR almadan evvel çok araştırdım açıkçası. Botoksun etkisini azalttığından dolayı, yüzümde botokslu olmayan bölgelerimde kullanmak üzere kararımı BEAR mini’den yana kıldım ve tek kelimeyle çok memnunum. Keşke botokslara başlamadan evvel bu cihazlar ile tanışma fırsatım olsaydı ve yüz kaslarımı zamanında çalıştırmaya başlasaydım 😔 Foreo Bear fiyatı iki botoks fiyatına denk geliyor ve en önemlisi de günde bir kaç dakika ayırmakla botoksa ömür boyu para ayırmak zorunda kalmıyorsunuz. Nazolabial ve çene/boyun bölgemde herhangi bir estetik uygulamasına henüz gerek duymadan, foreo Bear ile tanıştığıma çok ama çooook mutluyum 😊😍

  Sevgilerle,

  Buse

 3. youtubedan geliyorum detaylıca paylaştığınız için teşekkür ediyorum esra hanım amalgam dolgu varsa nasıl bir risk yaratabilir kullanıcı deneyiminizi paylaşırmısınız rica etsem,teşekkürler şimdiden

  • Amalgam dolgularda küçük miktarlarda da olsa civa kullanılanıldığı için vücut açısından tehlikeli olabileceği yönünde uyarılıyor. Bu tip bir dolgum olmadığından bu noktadaki olası sonuçlarına dair deneyimim de söz konusu değil ne yazık ki.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here