Eller İçin En Uygun Tırnak Şekli Nasıl Seçilir?

Yuvarlaktan, sivriye, kütten, bademe kadar pek çok farklı tırnak şekli içerisinden ellere en uygun olanı bulmak için nelere dikkat etmek gerekli? Daha uzun görünen eller için hangi tırnak şekli seçilebilir? Eller için en iyi tırnak kesimi modellerine dair ipuçları, esraninportresi'nde.

0
3036

Yuvarlaktan, sivriye, kütten, bademe kadar pek çok farklı tırnak şekli içerisinden ellere en uygun olanı bulmak için nelere dikkat etmek gerekli? Daha uzun görünen eller için hangi tırnak şekli seçilebilir? Eller için en iyi tırnak kesimi modellerine dair ipuçları, esraninportresi’nde.

Manikür için kuaföre, bir salona giderdim, taa ki pandemi gündeme gelesiye kadar… Evlere kapandığımız 1 yıldır gerekli tüm öz bakımlarımı evde kendim yapıyorum. Başta bazı konularda başarız olsam da zamanla her şey yoluna girdi. Tırnak bakımı da bu konulardan biri. Öncelikle evde olmanın avantajı ile tırnak etlerini kesmeyi bıraktım. Ardından da kendime en uygun tırnak bakımı rutinimi oluşturdum. Bunu yaparken de tırnak şekillerinin içine daldım… Sizinle de bulduğum tüm bilgileri paylaşmak istiyorum.

Bunu yapmamın nedeni, aslında eller için en iyisini bulabilmek. Hangi ellere hangi tırnak şekli daha uygun, hangi tırnak şekilleri şu sıralar daha popüler? 

Bu araştırma sırasında öğrendim ki, tırnak etlerinin şekli de belirleyici bir faktör olabiliyormuş. Yani oval bir kütikül şekliniz varsa, oval tırnak şekli kullanılması düşünülebilirmiş.

Diğer yandan tam olarak ne istediğinizi de belirlemeniz gerekiyor. Yani ister şık, basit, ister eğlenceli isterseniz de güçlü bir ifade arıyor olun…

Eller İçin En Uygun Tırnak Şekli Nasıl Seçilir?

Yuvarlak kesim tırnak şekli

1- Yuvarlak Şekil Tırnaklar : 

Bu basit şekil kısa tırnak kullanmak isteyenler için (ve hatta tırnak yiyenler için!) en iyi seçimlerden. Doğal şeklini koruyan, tırnak etleriyle bir bütün görünüme sahip bu şekil, tırnakların kat kat ayrılma ve kırılma olasılığı daha düşük olacağından daha da sağlıklıdır.

Tırnakların daha uzun ve daha güçlü uzamasına yardımcı olacak öneriler için de buraya bakabilirsiniz—> Güçlü Saglıklı tırnaklar için bakım ipuçları

2- Kare Şekil Tırnaklar :

Bakımı zor olmayan tırnak şekillerinden biri de ucu düz olan kare şekil tırnaklardır. Bu noktada elime en uygun olanı nasıl seçerim diye düşünüyorsanız şunu dikkate almanızda da fayda var. Kısa kare şekil parmakların daha kısa görünmesine neden olacaktır. Bu nedenle parmaklarım zaten kısa diye düşünüyor ama kare şekli kullanmak istiyorsanız, tırnakları biraz uzatarak bu şekli kullanmakta fayda var.

3- Yuvarlatılmış Kare Şekil Tırnaklar :

Kare kesim tırnakların bir versiyonu aslında. Daha köşeli muadilinden daha yumuşak bir görünümü var. Tırnaklarımı biraz uzun kullanmak istiyorsam ben de bunu tercih ediyorum. Sanırım en popüler tırnak şekillerinden biri bu.

4- Oval Şekil Tırnaklar :

Daha uzun tırnaklara sahipseniz ve daha feminen bir görünüm istiyorsanız bu şekli deneyebilirsiniz. Oval tırnaklar, ellerin daha uzun görünmesini de sağlar, bu nedenle parmaklarınızın görünümünü inceltmek istiyorsanız, bu iyi bir yol olabilir. 

5- Kare – Oval Şekil Tırnaklar :

Bu stil, kare tırnakların açısal konturunu oval tırnakların uzunluğu ile birleştirir. Tırnak uçlarının bir miktar uzunluğa sahip olması verilecek şekil açısından elbette oldukça önemli.

6- Balerin Şekil Tırnaklar :

Bir önceki kare ovalden farkı, daha keskin köşelere sahip olmasıdır. Eğer güçlü tırnaklara sahipseniz ve daha alışılmadık bir şekil arıyorsanız bu uzun sivriltilmiş köşeli kare şekilli tırnak stilini deneyebilirsiniz. 

7- Badem Şekil Tırnaklar :

Sanırım en çok kullanılan bir diğer tırnak şekillerinden biri de bu badem tırnaklar. Kısa oval tırnakları bir adım yukarı çekmek için bu şekli deneyebilirsiniz.  Dar ve yuvarlak bir uçla biten bu şekil, elleri uzatır ve daha ince görünmelerini sağlar. 

8- Stiletto Şekil Tırnaklar :

Kullananların nasıl rahat edebildiklerini anlayamadığım bir tırnak şekli daha…Daha çok protez tırnak yardımıyla yapılan bu şekli sevenin de çok olduğunu biliyorum. Ama sanırım ben 1 saat bile dayanamam bu tırnaklarla, üzgünüm…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here