Sonbahardan İlham Alan Tırnaklar

0
776

2016 sonbahar oje rengi trendlerinden daha önce bahsettim. Şimdi de sıra geldi sonbahardan ilham alan farklı tırnak tasarımı fikirlerine… Farklılık ve değişim arayanlar için sonbahardan ilham alan tırnaklar esraninportresi.com’da

Mevsimle birlikte hayatımızdaki pek çok detay da değişime girer. Kıyafetlerimiz, saçlarımız, makyajımız, evimiz… Tüm bu değişim sürecinde pek çok kişi yaratıcı ve farklı olmayı istediğinden arayışlarını bu yöne kaydırır. Farklılığı kolaylıkla uygulayabileceğiniz yerlerden biri de tırnaklardır. Bazıları sadece tek renk ojeli tırnaklardan hoşlanırken bazıları da farklı tırnak tasarımları ister. Sizlerle daha önce 2016 sonbahar oje trendleri bahsetmiştim. Şimdi de sıra geldi sonbahardan ilham alan farklı tırnak tasarımı fikirlerine… Kendiniz uygulayamıyor olsanız dahi artık pek çok merkezde bu tasarımları yaptırabiliyorsunuz. Bu yüzden sizler için 2016 sonbahar tırnak tasarımları örnekleri derledim.

Sonbahardan İlham Alan Tırnaklar

1- Işıltılı sonbahar yaprakları :

Turuncu ve sarı yapraklar sonbahar denildiğinde ilk akla gelenler olduğundan bunları tırnaklara da taşımayı düşünebilirsiniz, üstelik biraz ışıltıyla birlikte. Buradaki tasarımda önce kahverengi bir alt baz sürülüyor tırnaklara. Ardından tırnak uçlarına altın rengi simli oje sürülüyor. Tüm bu adımlar sırasında her bir katın iyice kuruduğundan da emin olmanız gerekiyor. Ardından da yine tırnakların uçlarına ince tasarım fırçası yardımıyla yapraklar çiziliyor. Son kat olarak da parlatıcı sürüldüğünde tırnaklar hazır hale geliyor.

1 sonbahardan ilham alan tirnaklar sonbahar oje renkleri_mini

Manikürün de dahil olduğu el bakımı kadınlar için vazgeçilmezdir. Bu noktada bu güzel ellerin, yeni sürülen ojenin daha uzun süre kalması için pek çok detaya dikkat edilmesi gerekiyor. İşte, ojenin çabuk çıkmaması, manikürün uzun süre dayanması için yapılması gerekenler—> ojenin kalıcı olması için öneriler esraninportresi.com’da

2- Altın yapraklar :

Burada aslında iki pırıltılı ojenin mükemmel birlikteliğini görüyorsunuz. Her ne kadar buradaki alt ton resimde pek belli olmasa da simli zümrüt yeşili. Üzerine altın rengi ojeyle yaprak çizildikten sonra parlatıcı ile son nokta koyulmuş. Kendiniz yaprakları yapamıyor olsanız da yüzük parmağındaki gibi bir şekil verebilirsiniz kolayca.

2 sonbahardan ilham alan tirnaklar sonbahar oje renkleri_mini

Sonbahardan İlham Alan Tırnaklar

3- Sonbahar renkleri :

Şimdiye kadar hep yaprak deseni üzerinden 2016 Sonbahar Tırnak Tasarımları devam ediyor olsa da dikkat çeken diğer detay da tasarımlar sırasında kullanılan renklerin tam da sonbahar renkleri olması. Burada da yine koyu yeşil alt taban üzerine sarı ve turuncu oje renkleri ile yapraklar çizilmiş. sizin de fark ettiğiniz gibi sadece yaprakları çizmekle de iş bitmiyor. Yaprakların damarları da ustaca yapılıyor. Ciddi emek isteyen bu tırnak tasarımları sadece bu yüzden bile övgüyü hak ediyor.

3 sonbahardan ilham alan tirnaklar sonbahar oje renkleri_mini

4- Sonbahar ağaçları :

İşte zor gibi görünen ama işi tırnak tasarımı olanlar için kolay olduğunu düşündüğüm bir fikir var sırada. Sonbaharın en güzel görüntüsü olan sararan yapraklarıyla ağaçlardır. İşte bu ağaçları tırnaklara taşımışlar. Daha çok öne çıkması için de beyaz bir alt oje rengi seçmişler.

5 sonbahardan ilham alan tirnaklar sonbahar oje renkleri_mini

5- Yaprak ve dağ :

Bu, ojelerle tırnak tasarımı sanatı için kritik denilebilecek konu üst üste oje sürülmesi aslında. Bu yüzden ince bir çalışma gerektirir. Hele ki buradaki gibi dağ ve yapraklar gibi farklı unsurları tırnakların üstüne taşıyacaksanız. Burada aqua mavi alt taban kullanılmış. Dağ için gri, koyu mavi ve beyaz kullanılırken, yeşil, kırmızı ve kahve de yapraklar için kullanılmış.

6 sonbahardan ilham alan tirnaklar sonbahar oje renkleri_mini

Sonbahardan İlham Alan Tırnaklar

6- Pırıltı :

Sonbahar renkleri kullanılmasa da sonbaharı çağrıştıran çiçek ve yaprak tasarımlarıyla oldukça öne çıkan bir tırnak tasarımı aslında. Alt baz rengi tek kat halinde de kullanılabilecek bir oje rengi. Bu yüzden araştırdım ve Sally Hansen Lava olduğu sonucuna ulaştım.

7 sonbahardan ilham alan tirnaklar sonbahar oje renkleri_mini

7- Simli Ojeler :

Aslında evde deneyebileceğiniz fikirlerden biri olduğunu düşünüyorum bunun. Burada önce alt baz olarak beyaz oje sürülmüş. Çünkü simli ojelerin daha çok öne çıkmasını sağlıyor beyaz. Ardından da tırnak uçlarına China Glaze altın-kırmızı-siyah simli ojesi uygulanmış. Dikkat edin orta kısımdan başlanmış az yoğunlukla ardından uçlara doğru simli oje yoğunluğu arttırılmış. Evdeki ojelerinizle denemenizi öneririm. Zorlanmadan farklı bir görüntü yakalayabileceğinizi düşünüyorum.

8 sonbahardan ilham alan tirnaklar sonbahar oje renkleri_mini

8- Altın pırıltı :

Mademki evde uygulayabileceğimiz fikirlere geçiş yaptık, böyle bir örnekle de bitirelim istiyorum. Aslında biraz değişiklik yapmak istiyorsanız baz katlar üzerine değişik renkteki simli ojeleri kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Burada sütlü çikolata kahve alt baz sürülüyor önce. Ardından bir kat altın-pembe simli oje sürülüyor. Üstüne bir kat altın kahve simli oje sürülerek işlem tamamlanıyor. Siz de farklı renkleri bir araya getirerek bu yöntemi deneyebilirsiniz. Sadece katları mümkün olduğunca ince sürmeye ve üst katman için iyice kuruyana kadar beklemeye özen gösterin. Aksi takdirde kolaylıkla soyulmaya başlayacaktır ojeniz.

9 sonbahardan ilham alan tirnaklar sonbahar oje renkleri_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here