Ojenin Kalıcı Olması için Öneriler

Manikürün de dahil olduğu el bakımı kadınlar için vazgeçilmezdir. Bu noktada bu güzel ellerin, yeni sürülen ojenin daha uzun süre kalması için pek çok detaya dikkat edilmesi gerekiyor. İşte ojenin çabuk çıkmaması, manikürün uzun süre dayanması için yapılması gerekenleri ve ojenin kalıcı olması için öneriler esraninportresi.com'da

0
1987

Manikürün de dahil olduğu el bakımı kadınlar için vazgeçilmezdir. Bu noktada bu güzel ellerin, yeni sürülen ojenin daha uzun süre kalması için pek çok detaya dikkat edilmesi gerekiyor. İşte ojenin çabuk çıkmaması, manikürün uzun süre dayanması için yapılması gerekenleri ve ojenin kalıcı olması için öneriler esraninportresi.com’da

Eğer manikürünüzü yapan kişi güzel bir el masajını da ekliyorsa, manikür hem güzelleştiren hem de rahatlatan bir ritüel haline geliyor biz kadınlar için. Bir kadının yaşının belli olduğu yerlerden biridir elleri. Bu yüzden manikürün de dahil olduğu el bakımı kadınlar için vazgeçilmezdir. Ayrıca çok az şey manikürü yeni yapılıp ojesi sürülmüş eller kadar keyif veriyor. Bu noktada bu güzel ellerin, yeni sürülen ojenin daha uzun süre kalması için pek çok detaya dikkat edilmesi gerekiyor. İşte bu yüzden bugün sizlere ojenin çabuk çıkmaması, manikürün uzun süre dayanması için yapılması gerekenleri ve ojenin kalıcı olması için önerileri derledim.

Ojenin Kalıcı Olması için Öneriler

Uzun süre dayanan ojeler için kuşkusuz ilk şart düzenli tırnak bakımı yaptırmak. Ne yazık ki tırnaklarda hijyenik olmayan ortamda, sterilizasyonu sağlanmamış aletlerle yapılan manikür ve pedikür, yaz aylarında yüzme havuzu ve duş gibi ortak kullanım alanları, parmakları sıkıştıran dar ve sivri ayakkabıların giyilmesi, tırnaklara manikür yapmak üzere bilinçsizce zedeleme gibi sebepler yüzünden, tırnak mantarı gibi pek çok sorunun oluşmakta. İlerleyen süreçlerde de bu, tırnak kaybetme noktasına kadar gitmektedir. Tırnak bakımı bu yüzden oldukça önemlidir. Bu konuya daha önce detaylı şekilde yer vermiştim. Eğer okumak isterseniz “Tırnak bakımı için bilmeniz gerekenler” yazısına gitmenizi öneririm.

Tırnak bakımının en önemli adımlarından biri yapılan manikür. İşinin ehli birini tanıyorsanız önerim onu asla kaybetmeyin. Zira çok kötü manikür uygulamaları yapılabiliyor piyasada! Esas konumuz daha uzun süre dayanan oje olduğu için bu noktada yaptırdığınız manikürün de dayanıklı olması şart. Kısa zamanda tırnak etleriniz çıkmaya, atmaya başlıyorsa en güzel ojeyi en iyi şekilde de sürseniz görünüm hiç bir zaman istediğiniz gibi olmayacaktır.

1 ojenin kalici olmasi icin oneriler_mini

Kırılan, soyulan tırnaklar, sertleşen ve kısa zamanda çıkan tırnak etleri bakımlı bir kadının istemeyeceği türden… Peki, uzun ömürlü manikür ile bakımlı ve güzel ellere sahip olmak için neler yapılmalı?–> Uzun ömürlü manikür için yapabilecekleriniz

Şimdi gelelim sürülen ojelerin çabuk çıkmaması, ojenin daha kalıcı olması için önerilere;

Ojenin Kalıcı Olması için Öneriler

1- Kısa tırnaklar tercih edin.

Kişisel tercihim hep kısa tırnaklardan yana olmuştur. Hem daha hijyenik oldukları için hem de kullanım kolaylığı sağladıkları için. Uzun tırnak kullanmayı seviyor olabilirsiniz. Ancak tırnaklar uzadıkça kırılma, çatlama riskleri de artıyor. Diğer yandan örneğin bilgisayar kullanıyorsanız ne yazık ki tırnakların uçları çok çabuk hasar görecektir. Bu da ojenin kısa zamanda soyulmaya başlaması anlamına geliyor tabii.

2- Kalın baz kat sürmeyin.

Aslında sadece baz kat için değil sürdüğünüz ojenin her katı için bu geçerli. Baz katın sadece tırnağı ojeden koruduğu düşünülür. Ancak bunun yanında hem tırnağın üstünü pürüzsüz hale getirir hem de (tırnağı güçlendiren özelliği olan bir baz ojeyse) tırnağınızı korurken güçlendirecektir. Ancak tüm bu katmanların ince sürülmesi ve bir kat kurumadan diğer katın sürülmemesi şarttır. Aksi takdirde kolayca şişip, soyulabilir.

kisa tirnak sekilleri

3- Uçlara final dokunuşu…

Pek çok iyi manikürcü bunu yapar aslında. Ojeyi tırnağa sürdükten sonra tek bir yatay hareketle tırnağın en ucuna son bir dokunuş yapar. Aynı şeyi üst kata sürdüğü koruyucu şeffaf oje ile de yapar. Bu soyulmaların geciktiren bir ipucudur.

4- İlk 12 saat boyunca sıcak sudan uzak durun.

Size sürdüğünüz oje kurumuş gibi gelse de aslında ilk 12 saat halen yıpranmaya daha müsait durumdadır. Özellikle yeni yaptırdığınız manikür sonrası da bir süre sudan uzak durmakta fayda var ki sıcak sudan özellikle uzak durun! Bu ojenin ve tırnak etlerinin yumuşamasına ve daha kolay hasar görebilir hale gelmesine sebep olmaktadır. Eğer illa suyla uğraşmanız gerekiyorsa eldiven kullanın derim.

5- Kütikül yağı kullanın.

Tıpkı cilt bakımı gibidir aslında tırnak bakımı da. Tırnak etlerini sık sık kütikül yağı ile nemlendirin. Nemlendirme gün içerisindeki yıpranmalardan koruyan önemli bir anahtardır. Yatmadan önce bakım yapı sürüp biraz masaj yapabilirsiniz.

Ojenin Kalıcı Olması için Öneriler

kütikül temizleyici nasıl kullanılır_mini

6- Alkollü ürünlerden uzak durun.

Elleri dezenfekte ettiği için kullandığımız dezenfektanlardaki gibi içerisinde alkol bulunan ürünler her kullanımda özellikle üst katmana zarar vermekte, yıpratmaktadır. Bu kullandığınız sabunlar için de geçerli. Mümkün olduğunca yumuşak bir antibakteriyel temizleyicilerden kullanın. Bu sadece tırnak bakımı için değil el bakımınız için de önemli bir bilgidir.

7- Krem sürerken dikkatli olun.

Özellikle de güneç kremleri içerisinde yer alan bazı maddeler tırnakların sararmasına veya oje üst katının zarar görmesine sebep olabilmektedir. Bu yüzden herhangi bir kremi, losyonu sürerken dikkatli olun, parmak uçlarınızla tırnaklara gelmeden sürmeye çalışın ve ardından elinizi hemen yıkayın.

8- Tırnaklarınız temiz olsun.

Pek çok şey için ecele ettiğimizden oje sürmek için de aceleci davranabiliyoruz. Bu yüzden tırnakların temiz olduğundan, üzerinden krem gibi ürünlerin olmadığından pek emin olmuyoruz. Her oje sürme işlemi öncesi tırnağınızda eski oje olmasa da asetonla tırnakları temizleyin (bu noktada asetonsuz çok güzel temizleyiciler de var, tırnakları kurutmuyorlar. Denemenizi öneririm)

9- Bozuk ojeleri kullanmayın.

Sadece bir iki sefer kullanmış da olsanız bozuk veya katılaşmış ojelerin çabuk soyulma ihtimali her zaman daha fazladır. Ojeleri buzdolabında saklayın ve mümkün olduğunca taze ojeler kulanın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here