Saf, Organik Doğal Yağ Nasıl Anlaşılır?

Fiziksel ve ruhsal olarak iyileştirici etkileri olan bitkisel doğal yağların organik, saf ve doğru yöntemlerle üretilmiş olanını bulamadığınız zaman yarardan çok zararları ile uğraşırsınız. İşte satın aldığınız doğal yağ gerçekten doğal mı, saf-organik doğal yağ nasıl anlaşılır esraninportresi.com'da

0
12129

Fiziksel ve ruhsal olarak iyileştirici etkileri olan bitkisel doğal yağların organik, saf ve doğru yöntemlerle üretilmiş olanını bulamadığınız zaman yarardan çok zararları ile uğraşırsınız. İşte satın aldığınız doğal yağ gerçekten doğal mı, saf-organik doğal yağ nasıl anlaşılır esraninportresi.com’da

Sizlerle sık sık farklı bitkisel doğal yağlardan ve bunların faydalı oldukları alanlardan bahsediyorum. Bu yağların yemeklerden kullanımından tutun sağlık, güzellik bakımları gibi pek çok alanda kullanımları mevcut. Bu faydalarından yararlanabilmek için neyle ve nasıl kullandığınızdan daha önemli bir konu satın aldığınız esansiyel doğal yağın gerçekten doğal olup olmadığıdır. Fiziksel ve ruhsal olarak iyileştirici etkileri olan bu yağların en organik ve doğru olanını bulmazsanız bırakın size yarar sağlamayı, yeni sorunlar çıkaracaktır başınıza. İşte bugünkü konumuz satın aldığınız doğal yağ gerçekten doğal mı ve gerçek doğal yağı nasıl anlarız konularına gireceğiz. Türkiye’de aktarlarda satılan bu yağların aslında eczanelerden, gerçekten konunun uzmanı aromaterapistlerden satın alınması sağlığımız için oldukça önemli. Nereden alırsanız alın ne aldığınızdan emin olmalısınız.

Uçucu yağlar söz konusu olduğunda, en ucuz seçeneklere gitmenin her zaman en iyi olmadığını unutmamak önemlidir. Etkinlik için% 100 saf olmalıdır, aksi takdirde düşük kaliteli yağlar, yüksek kaliteli bir esansiyel yağın yararlarını sunmadığından, bir kere baştan kazandığınız parayı boşa harcıyorsunuz demektir.

Zayıf kalitede uçucu yağlar sadece verimsiz mahsullerden damıtılmış yağları ifade eder. Katkı maddeleri olabilir veya uygun olmayan şekilde işlenmiştir. İdeal olarak, uçucu yağınız aromatik bir bitkinin bir miktar çiçek, kök, yaprak veya kabuğundan damıtılmış güçlü sıvı olmalıdır. Peki, gerçek organik doğal yağ olduğunu nasıl anlarız?

Saf-Organik Doğal Yağ Nasıl Anlaşılır?

1- Yağın koyulduğu kabın türü

Satın aldığınız esans yağı, plastik veya berrak bir camın içinde mi depolanıyor? Çoğu yağ, damlalıklı bir ampulü olan koyu renkli bir cam şişede bulunur. Yağın bir cam kaba konulması, yağdaki güçlü kimyasal bileşikler nedeniyle önemlidir. Çünkü, yağ plastik ile temas ettiğinde reaksiyona girebilir. Camın mor ötesi bozulmaya karşı korunması için camın koyu mavi veya koyu mavi gibi koyu renkte olması gerekir. Şahsen bir sağlık gıda deposu olduğunu düşündüğüm doğal yağları satın alıyorsanız, şişelerinin serin bir yerde saklanmış olmasına dikkat edin. Eğer yağ ısıya maruz kalırsa, yağın kimyasal bileşiminde olumsuz değişikliklere neden olabilir.

2 makyaj temizleyici dogal malzemeler_mini

Onlar fiziksel ve ruhsal terapi niteliği taşıyan, birbirinden farklı faydaları sebebiyle saç, cilt bakımı, temizlik, yemekler gibi günlük hayatta hemen her alanda kullandığımız doğal yağlar… İşte, doğal yağlar ve farklı kullanım alanları esraninportresi.com’da–> doğal yağların kullanım alanları

Saf-Organik Doğal Yağ Nasıl Anlaşılır?

2- Yağın adı

Çoğu insan bu günlerde esansiyel yağlar için internetten alışveriş yapıyor. Eğer siz bunlardan biriyseniz, o malzemeleri alışveriş sepetinize eklerken internet mağazasının yağın bilinen adını ve Latin adını içerdiğinden emin olun. Latince adı yoksa, aslında sadece kokusunu vermek için parfüm eklenmiş, gerçek olmayan bir yağ olabilir. Örneğin, nane esans yağı alırken bunları görüyor musunuz, Nane, Menta x piperita?

3- Çok ucuz fiyat

Daha önce de belirtildiği gibi, en ucuz her zaman en iyi olan demek değildir. Kuşkusuz yynı zamanda, en yüksek fiyatlı uçucu yağ seçmiş olmanız, mutlaka yüksek kalitede olduğunu göstermez. Bununla birlikte, çok düşük bir fiyatla satılan uçucu bir yağın üzerinde uyarılarının olması gereklidir. Yüksek kaliteli bir esans yağı genellikle oldukça yüksek fiyat etiketi ile gelir. Çünkü onları üretmek için bilinenin aksine oldukça şaşırtıcı bir bitki miktarı gerekiyor.

3 esansiyel yaglarla cubuklu oda kokusu yapimi ev kokusu yapimi_mini

Çoğumuzun hayatına çeşitli sebeplerden giren doğal yağların aslında saymakla bitmeyen şifalı özellikleri bulunmakta. Bilmediğiniz pek çok faydaları olan bu yağları daha iyi tanıyabilmek adına esraninportresi.com olarak–> evde olması gereken şifalı doğal yağlar listeledik.

Saf-Organik Doğal Yağ Nasıl Anlaşılır?

4- Nasıl hasat edildi ve üretildi?

Esansiyel yağlar bitkilerden üretildiğinden, organik bir yağ satın almak potansiyel böcek ilacı kontaminasyonunu önlemek açısından önemlidir. Kimyasal maddeler püskürtülmeden hasat edilen bitkilerin doğal yağların elde edilmesinde kullanılmış olması bu noktada önemlidir. Diğer yandan soğuk sıkım olması da bir diğer önemli özelliktir. Fiyat ve kimyasal maddelerin kullanılmış olması konusunda hassasiyetinizin artması gereken yağ türlerinden biri turunçgil yağlarıdır. Çünkü yetiştirilmelerinde en çok onlara böcek ilacı uygulandığı ortaya çıkmıştır.

5- Saflık değeri

Bu noktada satın alacağını doğal yağın etiketini özenle ve dikkatle okumalısınız. Etiketinde, uçucu yağın % 100 saf uçucu yağ olup olmadığını her zaman belirtilmelidir. Değilse, değiştirilmiş veya başka bir şeyle karıştırılmış olma ihtimali yüksek demektir. Bir yağın etkili olabilmesi için, saf olması gerekir.

4 biberiye yağı_mini

Saf-Organik Doğal Yağ Nasıl Anlaşılır?

6. Yağın kokusu

Aynı şirketten satın aldığınız aynı tipteki yağlardan biri diğerleri gibi kokmadıysa, bu aslında iyi bir işarettir. Satın aldığınız yağ, her seferinde aynı kokuyorsa, aynı koku profilini elde etmek için şirket muhtemelen sentetik kimyasallar ekliyor demektir. Bir yağın kimyasal bileşenlerinin aynı kalmasına rağmen, her birinin koku oranı aynı oranda olmayacaktır.

Kokuyu etkileyecek çok şey var. Mahsulün aldığı yağmur miktarı, havanın sıcaklığı, büyüyen mevsimin uzunluğu, toprak içeriği, vb. – şaraplara benzer. Aynı yerde yetişen aynı üzüm çeşidinden, aynı üreticiden gelen şarap, yıldan yıla çok farklı tatlarda şarap demektir.

7- Yağın akışı

Öncelikle bir yağı alıp, kapağı açmak istediğinizde nasıl mühürlendiğine dikkat edin. “Orifis azaltıcı” olarak adlandırılan bir şeyle mühürlenmelidir. Bu, birden fazla damlanın akmasını kontrol eden bir tıpadır. Bu sadece yağı doğru dozda kullanmanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yağın havaya maruz kalma oranını sınırlayarak oksidasyona eğilimli bir yağın raf ömrünü uzatmaya yardımcı olur. Plastik veya kauçuktan yapılmış damlalıkları da önlemeye çalışın. Çünkü bu malzemelerden her ikisi de yağa sentetik safsızlıklar bırakan bozulmalara eğilimlidir.

yağlar nerede kullanılabilir

Saf-Organik Doğal Yağ Nasıl Anlaşılır?

8- Saflık testi

Aslında bizim için en kolay anlama yöntemlerinden biri. Satın aldığınız doğa yağın saflık açısından test edin. Bunu yapmak için, bir beyaz kağıt parçası üzerine tek bir damla koyun (bilgisayar yazıcı kağıdı mükemmel çalışır) ve daha sonra kurumasına izin verin. Arkada bir yağ halkası kalırsa, saf bir esans yağı değildir. Bazı yağların rengi daha derin ve yoğunluğu daha fazla olmasına rağmen yağlı bir görüntüleri yoktur. Sadece bazı yağların hafif bir renk tonu bırakabileceğini bilmelisiniz Bu istisnalar, sandal ağacı, paçuli yağı ve Alman papatyasıdır.

Son olarak bana da sık sık sorulan bir soruya yanıt vereyim. Ben de edindiğim bilgleri sizlerle paylaşırken deniyorum ve kendim uyguluyorum. Bu uygulamaları yapmak için ben de elbette doğal yağlar satın alıyorum. Marka olarak ise Vivasan, Florame, Art de Huile veya internetten homemadearomaterapi gibi ürünler satın alıyorum. Ne olursa olsun iyi araştırmakta firmasını, üretimlerini takip etmekte fayda var.

dogal yaglarin sag ve organik oldgu nasil anlasilir_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here