Zeytinyağı ile Saç Bakımı Önerileri

Zeytinyağı, kuru saç ve saç derisi ile mücadele, daha güçlü, parlak ve uzun saçlar veya sadece saçları nemlendirmek için saç bakımında kullanılır. Zeytinyağını, daha güzel ve parlak saçlar elde etmek için kullanmanın birçok yolu vardır. İşte, zeytinyağı ile saç bakımı önerileri ve bakım maskeleri tarifleri esraninportresi'nde.

0
6597

Zeytinyağı, kuru saç ve saç derisi ile mücadele, daha güçlü, parlak ve uzun saçlar veya sadece saçları nemlendirmek için saç bakımında kullanılır. Zeytinyağını, daha güzel ve parlak saçlar elde etmek için kullanmanın birçok yolu vardır. İşte, zeytinyağı ile saç bakımı önerileri ve bakım maskeleri tarifleri esraninportresi’nde.

Saç bakımı söz konusu olduğunda piyasada bulabileceğiniz birbirinden farklı pek çok ürün bulunuyor. Kadınların güzelliği uğruna en çok uğraştığı saçlar için tasarlanmış ürünlere çok fazla para harcıyor olsak da aslında tek bir ürünle muhtemelen birçok saç problemine çözüm bulmak mümkün. Gerçekte, yüksek kaliteli zeytinyağına sahipseniz, satın alınan ürünlerden çok daha iyi bir saç bakım ürününe sahip olduğunuzu bilmelisiniz.

Yağ asitleri, oleik ve linoleik asitler de dahil olmak üzere saç ve kafa derisi için özellikle besleyici olan bileşenlere sahiptir. Zeytinyağı, saç tellerinin kaplayarak, saçları korumaya yardımcı olup, saçların sağlıklı kalmasını sağlar. Saçınızın dış tabakasına zarar verebilecek saç boyalarını, düzleştiricileri, kurutucuları veya benzerlerini kullanıyorsanız, zeytinyağı ile saçların dış tabakalarının hasar görmesini önleyip daha pürüzsüz ve daha sağlıklı bir görünmesini sağlayabilirsiniz.

Zeytinyağı ayrıca antioksidanlar açısından zengin olduğu için sağlıklı hücrelere zarar verebilecek ve hatta erken yaşlarda gri saça neden olabilecek serbest radikaller ile savaşmaya yardımcı olacaktır. Yağ aynı zamanda bir yumuşatıcı görevi gördüğünden daha parlak bir görünüm elde etmek için de saç tellerine diğer herhangi bir yağa göre daha iyi nüfuz edebilir.

Zeytinyağını, daha güzel, muhteşem saçlar elde etmek için kullanmanın birçok yolu vardır. İşte, zeytinyağı ile saç bakımı önerileri ve bakım maskeleri tarifleri esraninportresi’nde.

Not : Buradaki ölçülerin, yaklaşık orta uzunlukta saçlar için olduğu unutulmamalıdır. Eğer belinize kadar uzamış saçlarınız varsa miktarı ikiye katlamak veya saçınız kısa ise, en az yarısı kullanmanız gerekebilir.

Zeytinyağı ile Saç Bakımı Önerileri

2 zeytinyagi ile sac bakimi onerileri_mini

1. Hasarlı saç telleri için zeytinyağı ile derinlemesine bakım :

Kuru ve elektiriklenip, kabaran saçlar, çoğumuzun mücadele ettiği bir şeydir ve bu, yaz aylarında güneş ışınlarından, kışın nem eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. İşte buna çözüm bulmak için zeytinyağı kullanabilirsiniz.

  • Önce, omuzlarınıza bir havlu koyarak kıyafetlerinizi koruyun.
  • Saçınızı nazikçe tarayın ve sonra avuç içine bir çay kaşığı zeytinyağı dökün. Bunu saçlara yavaşça masaj yaparak uygulayın. Bunun için küçük saç bölümleri üzerinde teker teker çalışın, yağınızı saçınıza uygulayın, saç derinize yaklaşık 2 cm mesafede durun.
  • Yağın nüfuz etmesine yardımcı olmak için, orta ısıda saç kurutma makinesi kullanın. Bunu yaparken, başınızdan yaklaşık 12-13 cm uzakta tutun makineyi.
  • Yağı saçınızda bırakın. Ne kadar hasar görmüş olduğuna göre zamanı belirleyin. Saç kuruluğu azsa, 45 dakika bırakın, ancak sıklıkla renk ve kimyasal işlemlerden kaynaklanan yoğun hasar ve saç dökülmesi varsa saçınızı kapalı tutarak 2 saat ve hatta bir gece bekletin.
  • Yağın saçlara iyice nüfuz etmesine izin verdikten sonra, şampuan kullanarak yağı çıkarın ve durulayın.

Kuru ve pul pul dökülen saç derisi, daha uzun ve gür saçlar veya günlük saç bakımı rutininiz için kolaylıkla zeytinyağlı saç maskesi yapabilirsiniz. Bu maske önerilerini okumaya devam etmek için SONRAKİ SAYFA butonuna tıklayarak diğer sayfaya geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here