Yeni Saç Çıkması için Hint Yağı Bakımı

Saç dökülmesi, sadece kadınların değil erkeklerin de başlıca sorunlarından biridir. Dökülen saçlar ile mücadele ederken her yolu deneriz. İşte, dökülen saçların yerine yeni saç çıkması için hint yağı bakımı esraninportresi.com'da

6
11573

Saç dökülmesi, sadece kadınların değil erkeklerin de başlıca sorunlarından biridir. Dökülen saçlar ile mücadele ederken her yolu deneriz. İşte, dökülen saçların yerine yeni saç çıkması için hint yağı bakımı esraninportresi.com’da

Yeni saç çıkması için hint yağı : Saçların normalden fazla dökülmesi, ek olarak donuk, sağlıksız görüntüsü gerekli önlemler alınmaz, saç bakımı yapılmazsa kellik ile de sonuçlanabilmektedir. Üstelik bununla sadece erkeklerin karşılaştığını sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. Çünkü kadınlarda da önlem alınmayan saç dökülmesi sorunları ne yazık ki kellik ile neticeleniyor. Bunun genel bir sağlık sorunu olmasının yanında aslında psikolojik etkileri de çok ciddi boyutlarda oluyor. Hatta bir süre sonra kısır bir döngü içerisinde buluyorsunuz kendinizi. Dökülen saçlar yüzünden stres oluyor, stres yüklü olduğunuz için de saçlar daha fazla dökülmeye başlıyor. Saç dökülmesiyle ilgili büyük kozmetik markaları da çeşitli araştırmalar yapıyor ve önüne geçebilmek adına pek çok kozmetik ürün geliştiriyorlar. Bugünkü mevzumuz ise, bu sorunu kozmetik ürünler ile değil de, çok eski zamanlardan beri kullanılan doğal yağlardan biri olan hint yağı ile çözümüne değinmek. Hint yağının faydaları üzerine başka bir yazıda bahsetmiştim ki bu yüzden burada yer vermeyeceğim. Konumuzla ilgili faydasına gelirsek, hint yağı hem saç dökülmesini önlemek için hem de yerine yeni saç çıkması için kullanılmaktadır.

Yeni Saç Çıkması için Hint Yağı

1 yeniden saç çıkaran hint yağı

Hint yağını, düzenli olarak saç dökülmesini önlemek ve yeni saç çıkması için kullananların aldığı sonuçlar yukarıdaki gibiymiş. Sonuç insanı etkileyecek ve uygulamaya geçirecek kadar çarpıcı. Ancak, hint yağının saça faydaları ve hint yağı saç dökülmesine karşı nasıl kullanılır gibi konulara geçmeden önce sizlere şunu hatırlatmak istiyorum. Saç dökülmesinin pek çok sebebi olabilir. Hormonal bozukluklar, vitamin eksiklikleri gibi sorunlar yatıyorsa altında, önce bunlaırn tedavi edilmesi gereklidir. Aksi takdirde uyguladığınız hiçbir işlemin, uygulamanın faydasını tam olarak göremezsiniz. Bu yüzden de ciddi dökülmeler ve hatta kellik sorunu ile karşı karşıyaysanız önce doktora muayene olmanızı öneririm.

Hint yağı, antioksidanlar yönünden zengin olduğu için ve insan cildi tarafından emilimi en kolay olan yağlardan biri olduğu için saç derisine uygulandığında saçı ve köklerini besler. Özellikle bu uygulamayı masaj ile yaptığınızda hızlanan kan akışı ile birlikte saç uzumasına da yardımcı olur. Saçtaki kepeği gidermek konusunda da oldukça başarılıdır. Hint yağı saçtan kepeği uzaklaştırarak, saç dökülmesine sebep olan ve gözenekleri tıkayan kiri ortadan kaldırır.

Hint yağı ile saç bakımı nasıl yapılır ?

Hint yağını saça uygulamadan önce, yağı biraz ısıtın (aman dikkat edin çok sıcak olmasın ve direk uygulamadan önce sıcaklığını kontrol edin. Amacımız azıcık ılıtmak ki emilimini hızlandıralım). Sonra parmak uçlarımız ile saç diplerine dairesel hareketlerle masaj yaparak yağı sürmeniz gerekiyor. Hint yağı yoğun bir yağ olduğu için eğer saçlarınızı uzun uzun yıkayıp durulamak için vaktiniz yoksa saç kökleri dışındaki yerlerine fazla bulaştırmamaya çalışın. Saç derisine yağı iyice dağıttığınızdan emin olduktan sonra bir bone takın ve 15-20 dakika bekleyin. Tabii bu vaktiniz yoksa. Bu uygulamayı gece yatmadan yapıp, sabah yıkayabilirsiniz. Sabah ılık su ve şampuan kullanarak temizlemeniz yeterli. Haftada 1 kez yapacağınız bu bakım ile ortalama 2 ayda sonuçlarını görmeye başlarsınız.

Yeni saç çıkması için hint yağı : Ben, hint yağı içerisine, saç bakımı konusunda etkili olduğunu bildiğim bir kaç doğal yağı da ekliyorum. Bunlar susam yağı, çay ağacı yağı, hindistan cevizi yağı gibi yağlar. Hepsini bir arada kullandığım zamanlar olsa da, daha çok, her hafta bir tanesini hint yağının içerisine de ekleyerek kullanıyorum.

Hint yağı oldukça yoğun bir yağ olduğu için taşıyıcı yağ olarak zeytin yağı da kullanmak mümkün. Burada oranınız 1’e 3 olabilir. Yani 1 kaşık hint yağı, 3 kaşık zeytin yağı (hindistan cevizi yağı da olabilir) şeklinde. 5-6 damla da çay ağacı yağı da eklenebilir.

2 daha gür kaşlar için

Hint yağı sadece yeni saç çıkması için değil, kirpikler ve kaşları daha sağlıklı, gür bir görünüme ulaştırmak için de kullanılır. Bir kulak çubuğu yardımıyla kaşlarınıza ve kirpiklerinize bu yağdan uygulayabilirsiniz. Hint yağı ile kirpik ve kaş bakımı nasıl yapılır daha detaylı bilgiye ulaşabilmek için kirpikler icin hint yagi ile bakim yazımıza ulaşabilirsiniz. Onu da okuduğunuz zaman fark edeceksiniz hint yağı evde mutlaka olması gereken doğal yağlardan biridir.

Son olarak, bir şeyi cildinizde, saçınızda ilk defa deneyecekseniz, ne kadar doğal bir malzeme olsa dahi, önce test uygulaması yapın. Sizin daha önce fark etmediğiniz bir alerjiniz olabilir veya o besin size iyi gelmeyebilir. Daha büyük sorunlar yaşamamak adına bunlara dikkat etmek oldukça önemlidir.

6 YORUMLAR

  1. Merhaba hint yağının bu faydalarından yararlanabilmek için saf hint yağı bulmamız gerekli. Katkısız hint yağını ben Doa kozmetikte keşfettim. Doanın internet sitesinden sipariş ediyorum. Özellikle saç derime çok faydası oldu bu yağın. Denemek isteyenlere tavsiye ederiimm :D

  2. Benım saçımda oryalden yandı ve küstü hiç ama hıc uzamıyordu, şu an keratin dip bakım yağına başladım canlandı ve bayağı güçlendiler. yakında ben de uzun saçlı olabileceğim.

    • Ne kadar süredir kullanıyorsunuz? AYrıca içerisine güçlendirici başka yağlar da ekleyerek etkisini arttırmak mümkündür tabii.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here