Saç Rengi Canlandırmak için Doğal Maskeler

Saç boyaları yıkandıkça akıp, ilk zamanlardaki parlaklığı ve zengin renk görünümünü kaybeder. Ayrıca kendi doğal saç renginizin de tonunu zenginleştirmek, saç renginin parlaklığını arttırmayı isteyebilirsiniz. Sarı saçlar, kızıl saçlılar ve kahve saç rengine sahip olanlara özel hazırlanan saç rengi canlandırmak için doğal saç maskeler, esraninportresi'nde.

0
2825

Saç boyaları yıkandıkça akıp, ilk zamanlardaki parlaklığı ve zengin renk görünümünü kaybeder. Ayrıca kendi doğal saç renginizin de tonunu zenginleştirmek, saç renginin parlaklığını arttırmayı isteyebilirsiniz. Sarı saçlar, kızıl saçlılar ve kahve saç rengine sahip olanlara özel hazırlanan saç rengi canlandırmak için doğal saç maskeler, esraninportresi’nde.

Kendi doğal saç renginizin veya boyadığınız saçlarınızın tonunu zenginleştirmek, saç renginin parlaklığını arttırmayı isteyebilirsiniz. Özellikle de saç boyaları yıkandıkça saçlarınızdan akıp, ilk zamanlarda sahip olduğu parlaklığı ve zengin renk görünümünü kaybedebilir. Elbette kozmetik mağazalarından satın alacağınız özel ürünler de saç rengini koruma, saç rengini zenginleştirme gibi özellikler sunabilmektedir. Hatta kullanacağınız boyalı saçlara özel şampuan çeşitleri ile saç renginin kalıcılığını ve parlaklığını bir süre daha koruyabilirsiniz. Ancak tüm bu ürünlerin içindeki kimyasalların saça olumsuz etki etme riskini de unutmamalısınız. Ayrıca tüm bu ürünler hep boyalı saçlar içindir. Peki ya kendi doğal saç renginiz..? İşte tüm bunlar yerine saçlar için besleyici doğal malzemeler ile hazırlanacak saç rengi zenginleştirici maskeleri uygulayabilirsiniz.

Sarışınlar, kızıl saçlılar ve esmerlere özel hazırlanan renk yoğunlaştırıcı doğal saç maskeleri ile kokular, boyalar veya kimyasallar olmaksızın benzer etkileri elde edebilirsiniz. Haftada birkaç dakika ve birkaç temel malzeme tüm bunları sağlamak için yeterli üstelik.

Saç Rengi Canlandırmak için Doğal Maskeler

Kahve Saç Rengine Sahip Olanlara Saç Rengini Canlandırmak için Maske

Bu maskede kullanılacak kakao sayesinde daha derin, daha zengin bir kahverengi saça sahip olabilirsiniz.

Gerekli malzemeler;

 • 1/2 fincan kakao tozu,
 • 1/2 fincan sade yoğurt,
 • 1 tatlı kaşığı bal,
 • 1 çay kaşığı elma sirkesi

Maskenin Yapılışı;

 1. Malzemeleri bir kaba ekleyip iyice karıştırın.
 2. Saçları şampuanlayın, iyice saçlardaki fazla suyu sıkın ve maskeyi uygulayın.
 3. 2-3 dakika tutun.
 4. Bu arada işlem sırasında maske nedeniyle cildiniz veya giysileriniz geçici olarak lekelenebileceği için maskenin damlamasını önlemek için boynunuza mutlaka bir havlu koyun.
 5. Bekleme süresi sonunda saçları durulayın, sonra her zamanki saçı şekillendirebilirsiniz.

Maske Nasıl Çalışır:

Maske içerisindeki bal saçları nemlendirirken, yoğurt (laktik) ve sirke (asetik) içindeki asitler saç şaftına nüfuz ederek kakaonun pigmentini saça nüfus etmesine izin verir. Çünkü doğal asitler hücre kapılarını pigmentli moleküllere açar ve sonuçları daha belirgin hale getirir.

Saç rengini korumak, saç boyasının akmasını önlemek, saçların yıpranmasını azaltmak için boyalı saçlar için bakım ipuçları ve yıpranmış, boyalı saçlara bakım maskesi önerileri esraninportresi’nde.

Sarı Saç Rengine Sahip OlanlarSaç Rengi Canlandırmak için Maske

Bu maskede kullanılacak papatya çayı, limon ve patates sarı saç rengini zenginleştirmek için kullanılmaktadır.

Gerekli malzemeler;

 • 1 limon,
 • 1 ham patates,
 • 1/2 fincan papatya çayı,
 • oda sıcaklığı

Maskenin Yapılışı;

 1. Limonun suyunu sıkın.
 2. Bir hamur kıvamı oluşturmak için patatesi rendeleyin ve limonla karıştırın.
 3. Öncesinde demlediğiniz papatya çayını ekleyin ve karıştırın.
 4. Saçınızı şampuanladıktan sonra maskeyi hafifçe masaj yaparak saçlarınıza yayın.
 5. Saçlarınızı bir duş başlığı ile örtün ve 2-3 dakika boyunca bir saç kurutma makinesi ile hafifçe ısıtın.
 6. Bekleme süresi sonunda saçları durulayın, sonra her zamanki saçı şekillendirebilirsiniz.

Maske Nasıl Çalışır:

Papatya ve limon saç renginizi zenginleştirici ajanlar olarak hareket eder ve asitli limon suyu, sarı saçları aydınlatmaya yardımcı olan patates enzimlerinin saçın sert, keratinize dış tabakasını kırmasına izin verir.

Kızıl Saç Rengine Sahip Olanlara Saç Rengi Canlandırmak için Maske

Bu maskede havuç ve çilek kızıl saç renklerini zenginleştirmek için kullanılmaktadır.

Gerekli malzemeler;

 • 3 orta boy havuç,
 • 2 çorba kaşığı bal,
 • 3 çorba kaşığı yoğurt,
 • 1/2 fincan kızılcık (isteğe bağlı, bakır tonlarında en iyi sonucu veriyor)

Maskenin Yapılışı;

 1. Çiğ havuçları bir blender içinde ince ince doğrayın.
 2. Eğer kullanıyorsanız kızılcık ekleyin ve iyice karıştırın.
 3. Ardından içine yoğurt ve bal ilave edip iyice karıştırın.
 4. Saçınızı şampuanladıktan sonra maskeyi hafifçe masaj yaparak saçlarınıza yayın
 5. 2-3 dakika boyunca bekletin.
 6. Bekleme süresi sonunda saçları durulayın, sonra her zamanki saçı şekillendirebilirsiniz.

Maske Nasıl Çalışır:

Yoğurt laktik asit, çilek ve havuçtaki renklendirici antioksidanların kilitlerinizin yüzeyinden geçmesine yardımcı olur – böylece gerçekten saç tellerine sızar. Bal, doğal bir nemlendirici olarak saçları nemlendirir.

Uyarı : Güzelliğe pek çok faydası olan doğal ürün olsalar da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz. Düzenli kullandığınız ilaçlarınız, belirli bir rahatsızlığınız varsa, hamilelik veya emzirme dönemindeyseniz, ayrıca alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız. Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız. Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here