Saç Detoksu Önerileri

Saç detoksu nedir? Saç detoksu nasıl yapılır? Saçların cansız, donuk, sönük olmasından, saçın uzamamasından, çekilen fönün, yapılan maşanın tutmamasından şikayetçiyseniz, saçların canlı ve parlak olması için saç detoksu yapma vakti gelmiş demektir. Modellerin saçlarını yapan uzmanlardan saçların sağlıklı parlak ve canlı görünmesi için önerdikleri saç detoksu önerileri esraninportresi'nde.

0
22890

Saç detoksu nedir? Saç detoksu nasıl yapılır? Saçların cansız, donuk, sönük olmasından, saçın uzamamasından, çekilen fönün, yapılan maşanın tutmamasından şikayetçiyseniz, saçların canlı ve parlak olması için saç detoksu yapma vakti gelmiş demektir. Modellerin saçlarını yapan uzmanlardan saçların sağlıklı parlak ve canlı görünmesi için önerdikleri saç detoksu önerileri esraninportresi’nde.

Saçlarınızın cansız, donuk, sönük olmasından, istediğiniz gibi uzamamasından, çekilen fönün, yapılan maşanın tutmamasından şikayetçiyseniz, saçlarınızın eski sağlığına kavuşması için saç detoksu yapma vakti gelmiş demektir. Saç sağlığı söz konusu olduğunda günlük kullandığımız beklememek gerek. Özellikle arka arkaya bu tip saç uygulamalarına en çok maruz kalanlar podyumda en ünlü markaların koleksiyonlarını sergileyen modeller. Saçları çok sık maşa, fön, spreye maruz kalsa da saçları her zaman canlı ve parlak görünür. İşte buradan yola çıkarak defileler öncesi modellerin saçlarını yapan uzmanlardan saçların sağlıklı parlak ve canlı görünmesi için önerdikleri saç detoksu önerilerini derledik. İşte, canlı ve parlak saçlar için saç dektoksu uygulamaları esraninportresi’nde.

Sağlıklı saç derisi, saç üretiminin sürmesinde, saç kalitesi ve saçın canlılığında hayati rol oynar. Saç detoksu saç derisinin arınmasını ve saç tellerinin derinlemesine temizlenmesini sağlayan bir anti-aging uygulamasıdır. Saç kalitesini iyileştirmek ve saç kaybını azaltmak amaçlı dönem dönem yapılması önerilmektedir.

Saç Detoksu Önerileri

1- Kısa süreliğine mola :

Öncelikle adı üstünde saç detoksu yapıyoruz ki böylelikle saçları yıpratan unsurları gidermeyi amaçlıyoruz. Bu sebeple saç bakım detoksu 1 haftalık süreyle fön çektirmeyi, maşa yapmayı, saç spreyi, jöle gibi saç ürünlerini kullanmayı bir kenara bırakmalısınız. Tabi bakımları yapıp detoksu sonlandırdıktan sonra da bu tip uygulamaların sıklığını azaltmakta fayda var.

sac detoksu onerileri_mini

Güzelliğiniz için yapacağınız detoks sayesinde ciltte oluşan sorunlardan kurtulabilir, saçlarınızın sağlıkla parlamasını sağlayabilirsiniz.

Cildi, saçları güçlendiren, vücudu toksinlerden arındıracak–> güzellik için detoks önerileri

Saç Detoksu Önerileri

2- Şikayete uygun tamamlayıcı :

Öncelikle saçınızın gerçek sorununu belirleyin. Yani cansız ve sönük görünmesinin yanında saçlar dökülüyor mu, kepek mi söz konusu veya uzamayı hızlandıracak bir çözüm mü arıyorsunuz buna yönelik ürün kullanmalısınız. Pek çok markanın ihtiyaca yönelik süreli kürleri bulunuyor. Kimisi 90 gün gibi uzun süreleri içeriyor kimisi daha kısa süreli oluyor. Araştırıp kendinize en uygun olanı uygulamaya başlayın.

3- Saç kremi içerisine avokado yağı ekleyin :

Saçların cansız görünmesindeki en önemli sebep yapılan uygulamalardan dolayı kurumasıdır. Fazladan neme ihtiyacı olan saçlar için saç kremine avokado yağı koymak mükemmel bir sonuç verecektir. Avokado yağı saçı nemlendirip, canladırmasının yanında saçın eskisi gibi parlamasını da sağlayacaktır. Ayrıca avokado yağını göz makyajınızı temizlemek için de kullanabilirsiniz.

sık saç yıkamak zararlı mı_mini

4- Dolaşan ve düğümlenen saçları duşta açın :

Saça hacim kazandırmak için saça krepe atıldıktan, özel bir gün veya gece için topuz yaptırdıktan sonra saçı açma aşaması tam bir sorun hale gelebilir. Saçı kuruyken tarayıp açmaya çalışmak saç kırıkları başta olmak üzere saça daha fazla zarar vermek demektir. Bu durumda saçtaki toka vb aksesuarları çıkardıktan sonra saçınızı hiç taramadan duşa girin. Saçları ıslatın ve hemen ardından saçınıza saç kremi uygulayın. Parmaklarınız tarak görevi görsün ve saçları asla zorlamadan tarayın. Ardından hemen şampuanı ve sonrasında son adım olarak saç kremini tekrar uygulayın. Bu aşamalardan sonra saçın çok daha kolay ve sorunsuz şekilde tarandığını göreceksiniz.

kıvırcık saçlar nasıl taranmalı

Saç tipine, uzunluğuna, yapacağınız şekillendirme türüne bağlı olarak değişebilecek saç fırçası veya saç tarağı doğru seçilmediğinde saçlar kolaylıkla yıpranabilir. “Saç tarağı – fırçası çeşitleri nelerdir, hangi saç fırçası hangi saç tipinde nasıl kullanılmalı, hangi saç tarağı-saç fırçası hangi işlem için kullanılır?” detaylarıyla esraninportresi’nde–> saç tarağı fırçası çeşitleri

Saç Detoksu Önerileri

5- Elma sirkesi kullanın :

Elma sirkesi hem saç bakımı hem de cilt bakımında muhteşem faydalara sahip, bütçe dostu bir ürün. Zaman zaman saçların derinlemesine temizlenmeye ihtiyacı vardır. Bu noktada saçta kullandığınız tüm saç ürünlerinin saç köklerinde birikebileceğini bunun da saçların hava almasının engellenmesi demek olduğunu hatırlatmak isterim. Saç kremleri ve saç spreyleri dahil pe çok ürün saç gözeneklerinin tıkanmasına sebep olabilmektedir. Saçta kalıntıların temizlenip, saçların ferahlaması için elma sirkesi mükemmel bir seçimdir. Hafta bir duştan çıkmadan hemen önce 1’e 1 ölçüde soğuk su ile karıştırılmış elma sirkesini tüm saçınıza uygulayın. Hem saçlar temizlenecek hem de canlı ve parlak göründüklerini fark edeceksiniz.

Pek çok farklı kullanım alanı bulunan elma sirkesinin saçlara faydaları da bir o kadar fazladır. Elma sirkesinin saça faydaları ve elma sirkesi ile saç bakımı önerileri içeren yazı için–> elma sirkesi ile saç bakımı

4 elma sirkesinin saça faydaları_mini

Saç Detoksu Önerileri

6- Doğal yağ ve sıcak havlu bakımı :

Özellikle saçlarınızın çok yıprandığını, kuruduğunu düşündüğünüz dönemlerde yapabileceğiniz bir bakımdır aslında bu. Öncelikle ihtiyacınıza yönelik olarak bir doğal yağ seçmelisiniz. Avokado yağı, argan yağı, hindistan cevizi yağı gibi saçları nemlendirecek veya yeni saç çıkmasını da teşvik eden hint yağı kullanılabilir. Ardından temiz saça seçtiğiniz doğal yağı uygulayın. Bu sırada da saçınıza sarabileceğiniz bir havluyu ister mikro dalgada isterseniz de kaloriferin üstünde iyice ısıtın. Yağı uygulamanın hemen ardından saçınızı bu havluyla sarın ve yarım saat kadar bekleyin. Isı, yağın saça daha iyi nüfus etmesini böylelikle de kullandığınız doğal yağdan daha fazla fayda elde etmenizi sağlayacaktır. En son saçınızı şampuanlayıp, saç kremi kullanabilirsiniz.

7- Saçınıza yüzünüz gibi davranın.

Yani yüzünüze nasıl cilt bakımı yapıyor, nasıl özen gösterip nazik davranıyorsanız, saçlarınıza da aynı özeni gösterin. Nasıl ki cilt yüzeyindeki yağlı ve ölü tabakayı temizliyor ve cildin daha canlı ve pürüzsüz görünmesini sağlıyorsanız saçları da derinlemesine temizlemeli, saçta ağırlık yaratan kırıklarından kurtulmalı ve görünümü de canladıracak bir saç kesimi bulmalısınız. Örneğin neden 2017 modası kısa saçları denemiyorsunuz…?

ıslak havlu_mini

“Kısa saç bana yakışır mı?” – “Benim yüz tipime kısa saç uygun mu?” diye merak ediyorsanız ve de 2017 saç modelleri modasında öne çıkan pixie veya küt kesim gibi kısa saç modelleri için katlı kesimler neler öğrenmek istiyorsanız esraninportresi.com olarak hazırladığımız–> kısa katlı saç modelleri yazısını okuyun

11 kisa saclar icin kisa katli kesimler ve sac modelleri 2017 sac modelleri_mini

Saç Detoksu Önerileri

8- Saç detoksu için arındırıcı şampuan :

Saç detoksu başlı başına saçı yıpratan tüm etkenlerden uzaklaştırmak ve saçı arındırmak olduğuna göre aslında en önemli malzeme şampuandır. Arındırıcı şampuanları saçın ihtiyacına göre hafta da 1, iki haftada 1 veya ayda 1 kullanmakta fayda var. Özellikle de içeriğinde nane bulunan şampuanların ferahlatıcı etkisini deneyin derim. Ayrıca kepek sorununuz varsa şampuan içine çay ağacı yağı da ekleyebilirsiniz.

9- Detoks sürecince bakım maskeleri yapabilirsiniz.

Düzenli maske yapamıyorum diyorsanız en azından bu dönemde bir kaç bakım maskesi yapabilirsiniz. Saçların sönük ve cansız görünmesindeki en önemli sebep kuruyup nemini kaybetmesidir. Bu noktada nemlendirici saç maskeleri çok işinize yarayacaktır. Örneğin saçın yapı taşı olan protein ihtiyacını da karşılayacak yumurtalı saç maskeleri yapabilirsiniz.

maske_slider_mini_mini

Evde bulunan doğal malzemeler ile saç bakımı yapmak aslında oldukça kolay. İşte, yıpranan, kuru, mat saçlar veya daha pürüzsüz ve sağlıklı saçlar için–> yapımı kolay nemlendirici saç maskeleri tarifleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here