Saç Bakım Ürünü Alışverişi Nasıl Yapılmalı?

Sağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olmak her kadın için önemli.  Ancak saç bakım ürünlerine yapılan masraf da bir o kadar öneme sahip. Eğer saç bakım ürünlerine ayırdığınız bütçede tasarruf etmek isterseniz bazı ipuçlarını uygulamanız gerekecek.

0
658

Sağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olmak her kadın için önemli.  Ancak saç bakım ürünlerine yapılan masraf da bir o kadar öneme sahip. Eğer saç bakım ürünlerine ayırdığınız bütçede tasarruf etmek isterseniz bazı ipuçlarını uygulamanız gerekecek. Bu yöntemler sayesinde saç sağlığınızı korumaya yönelik harcamaları doğru şekilde yapabilirsiniz. Eğer aşağıda paylaştığımız püf noktlarına dikkat ederseniz  bütçenizden fark edilir oranlarda tasarruf ederek gereksiz harcamalardan olabildiğince kaçınabilirsiniz.

Düşük bütçe ile nasıl saç bakımı yapılır?

Mağazalarda yüzlerce çeşit saç bakım ürünü görürsünüz ama bunların çoğunluğu size ihtiyacınız olan sonucu veremez. Paranızı bilinçsizce bu ürünlere yatırmak yerine öncelikle alışveriş yapma alışkanlıklarınızı değiştirmeye çalışın:

  • Şampuan, saç kremi, saç jölesi ve buna benzer ürünleri alırken içindekiler kısmını mutlaka kontrol edin.
  • Markanın bilinir ve güvenilir olduğundan emin olun.
  • Bütçenizi daha doğru kullanmanın yollarını bulun.

Alacağınız ürünü iyice araştırmanın yanı sıra  paranızı boşuna harcamamanız için yapmanız gereken daha pek çok husus var elbette.

Alışverişlerinde dikkat etmeniz gerekenler:

Aşağıda sizin için hazırladığımız ipuçlarına dikkat ederek saç bakım ürünü alışverişlerinizi daha bilinçli şekilde ve bütçenizi  çok fazla sarsmadan yapabilirsiniz.

  1. Kimyasal ürünlerden uzak durun: Saç bakımınız için kimyasal ürün kullanmaktan mutlaka  kaçınmalısınız. Bu tür kimyasal ürünler saçlarınız ve saç derinize zarar vereceği gibi cüzdanınızı da epey yakacaktır. Doğal içerikli organik ürünler kullanmak hem saçınıza hem de bütçenize oldukça fayda sağlar. Bitkisel ürünler her zaman saçınız için daha yararlıdır ve kimsayal içerikli ürünlere nazaran fiyatları daha makuldur.Saç bakımınız için yalnızca isim yapmış markalara güvenmek zorunda değilsiniz. Evde uygulayacağınız bazı teknikler de saç bakımınız için oldukça faydalı olacaktır. Ayrıca saç bakım ürünlerinizi evde yaparak saç bakımınıza ayırdığınız bütçenin büyük çoğunluğunu da harcamamış olacaksınız. Doğal ve soğuk sıkım yağlar hem saçlarınız hem de saç deriniz için gerçekten oldukça faydalıdır. Yumurta ve bal ise çok güzel ve doğal bir saç kremidir.

  • Saç bakım ürünlerini doğru kullanın:Şampuan ve saç kreminin nasıl daha doğru uygulandığını bilerek hem saçınıza daha doğru bir bakım yapmış hem de ürünlerin daha çabuk bitmesini engelleyerek üründen ve paradan tasarruf etmiş olursunuz. Şampuan ve diğer saç bakım ürünlerinin sık kullanılması saç derinizde kuruluğa ve saçlarınız cansızlaşmasına sebep olabilir.

  • Kendi şampuanınızı hazırlayın: Bir bardak karbonat, üç bardak su ve yarım bardak sirkeyi karıştırarak saçlarınızı bu karışımla yıkayabilirsiniz. Önce karbonat ve suyu bir kabın içinde sallayarak iyice karışmalarını sağlayın. Karışımı saç derinizin her yerine uyguladığınızdan emin olun. Sirkeyi saçınızı durularken kullanarak saçlarınızı yumuşatmasını ve parlatmasını sağlayabilirsiniz. Bu adımları uygulayarak hem saçınızı hem de saç derinizi derinlemesine temizleyebilirsiniz.

  • İndirim kartlarını kullanmayı alışkanlık haline getirin: Sıklıkla alışveriş yaptığınız mağazaların puan biriktiren ve özel günlerde kasada indirim yapan kartlarını muhakkak edinin. Gratis ve Watsons gibi mağazalarda bu kartları küçük bir form doldurarak hemen temin edebiliyorsunuz.

  • İndirim katalogları takip edin: Bütçenizi aşmamak için bir başka ipucu ise indirimleri sürekli şekilde takip etmek. İstediğiniz ürünü almadan önce küçük bir internet araştırması yaparak aynı ürünün internetteki fiyatını öğrenebilir, yakınlarınızdaki mağazalarda hangi fiyattan satıldığını görerek gerçekçi kıyaslamalar yapabilirsiniz. Pek çok mağaza haftalık ve aylık olarak indirim kataloğu yayınlıyor. Buna en güzel örnek neredeyse her şehirde şubesine rastlayabileceğiniz Gratis olacaktır. Mesela bu ay alışverişe çıkmadan önce mağazanın kataloglarına göz atarsanız hangi saç bakım ürünlerinin indirimde olduğunu öğrenebilirsiniz. Örneğin bu haftaki broşüre bakarsanız, -eğer varsa- Gratis Kartınızla ekstradan indirim alacağınız ürünler arasında ilginizi çekebilecek ürünler bulabilirsiniz. (kaynak: https://oncecouponatime.com/tr/indirim-katalogu/gratis)

Yani dönemlik yapılan indirimleri takip ederek pek de ucuz olmayan saç bakım ürünü alışverişlerinizde olabildiğince tasarrufa edebilirsiniz.Hele ki “ İki al bir öde” vb. gibi kampanyalarına denk gelirseniz sizin için oldukça karlı bir alışveriş olacaktır.

  1.   Arkadaşlarınıza danışın:

Herhangi bir saç bakım ürününü almadan önce fiyat araştırması  yapmanızda fayda var. Hangi ürünün en ucuz ama saç için en faydalı olduğunu küçük bir araştırmayla bulabilirsiniz. Ayrıca benzer markaların ürünlerini kullanan arkadaşlarınız ve ailenizden de fikir alabilirsiniz. Özellikle bu konuda deneyim sahibi olan kişilerin görüşleri sayesinde hata yapma olasılığınızı bir hayli azalacaktır.

  1.  Kozmetik mağazalarını tercih edin:

Saç bakım ürünlerinizi alırken büyük mağazaları tercih etmenizde fayda var. Süper marketler bu ürünleri almak için son tercihiniz olsun. Çünkü yukarıda vurguladığımız gibi zincir kozmetik ürün mağazaları özel gün veya bayramlarda çok cazip fırsatlar sunabiliyorlar. Öte yandan işinin ehli olan bu mağazalarda ürünler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here