Kepeğe İyi Gelen Doğal Yağlar

Kepekten kurtulmak için saçlara doğal yağ bakımı yapmak en iyi yöntemlerden biridir. Peki kepeğe ne iyi gelir? Çay ağacı yağı, neem yağı veya hindistancevizi yağı gibi doğal malzemeler ile kepeğe kesin çözüm bulmak mümkün mü? İşte, kepeğe iyi gelen doğal yağlar ve Kepeğe İyi Gelen Doğal Yağlar ile saç maskesi önerileri, esraninportresi'nde.

0
4645

Kepekten kurtulmak için saçlara doğal yağ bakımı yapmak en iyi yöntemlerden biridir. Peki kepeğe ne iyi gelir? Çay ağacı yağı, neem yağı veya hindistancevizi yağı gibi doğal malzemeler ile kepeğe kesin çözüm bulmak mümkün mü? İşte, kepeğe iyi gelen doğal yağlar ve Kepeğe İyi Gelen Doğal Yağlar ile saç maskesi önerileri, esraninportresi’nde.

Sosyal hayatınızı da ciddi olarak etkileyen, en zor saç sorunlarından biridir, kepek. Saç derinizdeki gözeneklerin tıkanıp, saçların yağlanması, yaşanan pul pul dökülme görüntüsü oldukça can sıkıcıdır. Eminim pek çoğumuz kepekle hayatımızın belli bir noktasında baş etmek zorunda kalmışızdır. Elbette kepek sorunuyla mücadele için sorunun temel kaynağını bulmak gerek. Yani beslenme alışkanlıkları, stres, kullandığınız saç ürünleri veya hormonal değişimler, kepeğe neden oluyor olabilir. Kepeğe neden olan temel sorunu bulup düzeltmekle birlikte kepeğe iyi gelen bakımları da uygulamak gereklidir.

Kepekten kurtulmanın doğal yolları arasında için saçlara yağ bakımı yapmak en iyi yöntemlerden biridir. Bu yöntemin en iyi yani, kendiniz evde kolaylıkla yapabilir ve saç derinize, tellerinize uygun yağlar kullanabilirsiniz. Çünkü herkesin saç tipi farklıdır ve kullanılan yağ türüne göre alacağınız sonuçlar da değişim gösterebilir. Peki, kepeğe iyi gelen doğal yağlar nelerdir ve bu yağlar ile kepeğe iyi gelen doğal bakımları nasıl yapabiliriz? Bu yağların çoğunu kendiniz kepek tedavisi için kullanabilirsiniz. Ancak verimliliği artırmak için diğer malzemelerle de kombine edebilirsiniz. İşte, Kepeğe İyi Gelen Doğal Yağlar;

Kepeğe İyi Gelen Doğal Yağlar

1. Kepeğe Hindistancevizi yağı :

Hindistancevizi yağı, kafa derisini yatıştırıp kepek tedavisine yardımcı olan güçlü antibakteriyel ve mantar önleyici özelliklere sahiptir. Limon suyu, yağ üretimini dengelemeye ve pH dengesine geri dönmesine yardımcı olan bir sıkılaştırıcı görevi görür. Bu da kafa derisinin sağlıklı kalmasına yardımcı olur ve saç derisi gözeneklerinin tıkanmasını engeller ve kepeği en aza indirir.

 • 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı, 1 çay kaşığı limon suyu, Sıcak Havlu
 • Bir kapta, hindistancevizi yağı ve limon suyu karıştırın.
 • İsteğe bağlı olarak, karışımı birkaç saniye ısıtabilirsiniz ki bu daha hızlı ve iyi emilim sağlar.
 • Karışımı saç derinize uygulayın, parmak uçlarınızla masaj yapın.Saç deriniz karışımla tamamen kaplandıktan sonra, yaklaşık 5 dakika boyunca masaj yapmaya devam edin.
 • Bundan sonra, kalan yağı tüm saç derinize uygulayın.
 • Yağı 45 dakika ile 1 saat arası bekletin. Bu esnada saçlarınızı sıcak bir havluyla sarabilirsiniz.
 • Saçınızı hafif, sülfat içermeyen bir şampuan ve soğuk / ılık suyla yıkayın.
 • Haftada 2 kez uygulanabilir.

2. Kepeğe Zeytinyağı :

Zeytinyağı ve zerdeçal hem antioksidan bakımından zengindir hem de zarar veren serbest radikallere karşı savaşarak saç derisi sağlığının iyileşmesine yardımcı olur. Zerdeçal, iltihapları yatıştırıp, mantara ve kepeğe neden olan bakterileri öldürmeye yardımcı son derece yüksek antimikrobiyal özelliklere sahiptir.

 • 2 yemek kaşığı Zeytinyağı 1 çay kaşığı zerdeçal tozu, Duş başlığı
 • Bir kapta, bir çay kaşığı zerdeçalı 2 çorba kaşığı zeytinyağı ile karıştırın.
 • Eski bir tişört giymiş olun mutlaka ve zeytinyağı-zerdeçal karışımını saç derinize uygulayın.
 • Kafa deriniz tamamen maskeyle kaplandıktan sonra, kalan yağı saç tellerinize uygulayın.
 • Etrafa bulaşmasını önlemek için saçınızı bir duş başlığı ile kapatın ve 1-3 saat bekleyin.
 • Saçınızı hafif, sülfat içermeyen bir şampuanla yıkayın.Haftada 2 kez uygulanabilir.

Bunlar evde kolaylıkla bulabileceğiniz iki doğal yağ önerisiydi. Ancak kepeğe iyi gelen doğal yağlar ile evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz saç maskesi tarifleri elbette bunlarla sınırlı değil. Diğer önerileri okumaya devam etmek için SONRAKİ SAYFA butonu ile diğer sayfalara geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here