Elektriklenen Saçlar için Öneriler

Kıvırcık, düz fark etmeksizin kabaran daha da önemlisi elektriklenen saçlar pek çok kişinin istemediği saç sorunlarından biridir. Peki, saçlardaki elektriklenme neden olur, kuru ve elektriklenen saçlardan kurtulmak için neler yapılabilir? Saçlarınızda oluşan bu elektriklenmeyi önlemek için dikkat edilmesi gerekenler ile alınması gereken önlemler, esraninportresi'nde...

0
1538

Elektriklenen Saçlar için Öneriler

7. Kuru yağ uygulamaları yapabilirsiniz. Saçınız hâlâ ıslak iken, uçlarınızdan saç tellerinizin ortasına kadar olan bölümüne nem kilitleyen bir kuru yağ uygulayabilirsiniz. Yağ, bir bariyer gibi davranarak saçın nemini kaybetmesini önler. Bu tip yağlar, fön makinesi veya maşa gibi uygulamalar sebebeiyle saçın kurumasını da önlemeye yardımcı olabilmektedir.

8. Kıvırcık veya dalgalı saçlara hala ıslak haldeyken (şampuanladıktan ve saç kremi kullandıktan sonra) krem esaslı, durulanmayan bir ürün uygulayın. Bunu yaparken, ürünü önce avuç içine alıp, elinizin içinde dağıttıktan sonra saçlarınıza uygulayın. Ardından, saçlarınızı tam olarak nasıl şekillendirmek istiyorsanız (parmaklarınızın etrafına sararak mesela..) uygulayın ve ardından tellerinizin kendi kendine kurumasına izin verin. Ayrıca, kurutmak için bir difüzör de kullanabilirsiniz.

2 sac duzlestirici nasil secilir_mini

Düzleştirici kullanıyorsanız saçlarınızın yüzde 90’ı kuruduktan sonra maksimum sıcaklıkta bir kerede düzleştirin. Düzleştiriciyle saçlarınızı tekrar tekrar temas ettirmeyin. Düzleştirme işlemi öncesi koruyucu ürün sürmeyi de unutmayın.

9. Çantanıza hafif yapılı, sprey formlu serumlardan koyabilirsiniz. Bunu özellikle de kıvırcık veya dalgalı saçları olan veya elektriklenmesi kontrol edilemeyecek seviyede olduğundan kullanabilirsiniz. Saçların yağlı görünmesini önlemek için saç tellerinin ortasında saç uçlarına doğru uygulayın.

Saçlarınızda oluşan elektriklenmeyi önlemek için dikkat edilmesi gerekenler ile alınması gereken önlemleri okumaya “Sonraki Sayfa” butonu ile devam edebilirsiniz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here