Elektriklenen Saçlar için Öneriler

Kıvırcık, düz fark etmeksizin kabaran daha da önemlisi elektriklenen saçlar pek çok kişinin istemediği saç sorunlarından biridir. Peki, saçlardaki elektriklenme neden olur, kuru ve elektriklenen saçlardan kurtulmak için neler yapılabilir? Saçlarınızda oluşan bu elektriklenmeyi önlemek için dikkat edilmesi gerekenler ile alınması gereken önlemler, esraninportresi'nde...

0
1538

Elektriklenen Saçlar için Öneriler

4. Haftada bir kez nemlendirici bir maske kullanın. Haftada en az bir kez, özellikle soğuk hava koşullarında saçlara özel bir tedavi uygulamak, saç tellerindeki nem eksikliğini giderecği gibi, çevresel saç kurutucu etkilere karşı saçları daha dayanıklı yapacaktır. Bunun için kozmetik saç maskeleri kullanabileceğiniz gibi, evde bulunan doğal malzemeler ile kendi saç maskenizi kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

Yıpranan, kuru, mat saçlar veya daha pürüzsüz ve sağlıklı saçlar için nemlendirici saç maskeleri tarifleri–> yapımı kolay nemlendirici saç maskeleri

Kış aylarının kuru ve soğuk havası, saç derisinin kurumasına, saç tellerinin yıpranmasına ve hatta saç dökülmesine neden olabilir. İşte–> kış için saç nemlendiren maske önerileri esraninportresi’nde.

incelmis ve kepekli saclar icin ev yapimi maske onerileri_mini_mini

5. Saçınızı makineyle kurutmadan önce yüzde 90 oranında kendi kendine kurumasına izin vermek gerekli. Çünkü ıslak saçlara doğrudan sıcak hava uygulamak, saç tellerini çok fazla kurutur, saçların nemini kaybetmesine neden olur. Özellikle kış aylarında bunun zor olabileceğinin hepimiz farkındayız. Bu yüzden en azından bir miktar saçlarınız kendi kendine kuruduktan sonra düşük sıcaklık ve uzak mesafeden makineyi tutarak kurutmaya çalışın.

6. Saçın kendi doğal yağı her zaman kötü değildir. Saçın doğal yağlarını dağıtmak için düzenli olarak saçlarınızı fırçalayın. Başınızı eğerek, doğal kıl fırçayla saçınızı fırçalayın. Böylelikle saç derisi ve köklerindeki yağların saçınızın geri kalan kısmına dağıtılmasını sağlamış olursunuz ki bu, saçların nemlendirilmesine ve nemin saça kilitlenmesine yardımcı olmak demektir.

Saçlarınızda oluşan elektriklenmeyi önlemek için dikkat edilmesi gerekenler ile alınması gereken önlemleri okumaya “Sonraki Sayfa” butonu ile devam edebilirsiniz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here