Doğru Parfüm Seçimi İpuçları

Her kadın sahip olduğu stile uygun kıyafet, takı, aksesuar seçimi yapar. Lüks, cömert, bohem, çekici veya sportif... Bu, kadınların seçeceği parfümler, kokular için de geçerlidir. Kişilerin kendini anlatan bir kokuya sahip olmaları, stili tamamlayan ve oldukça da belirleyici bir özelliktir. İşte, rehber olabilecek doğru parfümü bulabilmek için doğru parfüm seçimi ipuçları esraninportresi.com'da

0
2057

Her kadın sahip olduğu stile uygun kıyafet, takı, aksesuar seçimi yapar. Lüks, cömert, bohem, çekici veya sportif… Bu, kadınların seçeceği parfümler, kokular için de geçerlidir. Kişilerin kendini anlatan bir kokuya sahip olmaları, stili tamamlayan ve oldukça da belirleyici bir özelliktir. İşte, rehber olabilecek doğru parfümü bulabilmek için doğru parfüm seçimi ipuçları esraninportresi.com’da

Hani bazen bir anda güzel bir parfüm kokusu gelir burnumuza ve “acaba Aslı mı geldi..?” diye etrafımıza bakarız. Çünkü o parfümü o kişiyle özdeşleştirmişizdir. Bugünün konusu aslında bir parfümü, kokuyu nasıl kendimizle özdeşleştirebiliriz ile ilgili. Lüks, cömert, bohem, çekici veya sportif… Her kadın sahip olduğu stile uygun kıyafet, takı, aksesuar seçimi yapar. Aslında aynı durum kadınların seçeceği parfümler, kokular için de geçerlidir. Kişilerin kendini anlatan bir kokuya sahip olmaları da stillerini tamamlayan ve oldukça da belirleyici bir özelliktir. Ancak “bu benim kokum” dedirtecek kokuyu bulmakta zorlanabilirsiniz. İşte, rehber olabilecek doğru parfümü bulabilmek için doğru parfüm seçimi ipuçları esraninportresi.com’da

Parfüm kullanımında iki kritik nokta vardır. Bir tanesi doğru kokuyu bulabilmek, diğeri de doğru şekilde parfümü kullanabilmektedir. Bu ikiliyi doğru şekilde bir araya getirdiğiniz noktada tam olarak sizi tanımlayan bir kokuyu gün boyu üzerinizde taşıyabilirsiniz.

Parfüm notası nedir?

Parfüm seçimi yapabilmek için öncelikle parfüm notaları hakkında bilgi sahibi olmak gerekiyor. Parfüm notası, parfümün kademeli olarak yaydığı bir nevi koku katmanlarıdır.

Örneğin, ilk satın alırken deneme amaçlı sıkıldığında aldığınız koku, üst notalardır ve en uçucu bölümdür. Üst nota dışında orta nota (ki kalp notası da denilir) ve alt nota bulunmaktadır.

parfüm nasıl alınır_mini_mini

İlk anda üst nota etkileyici gelmiş olsa da orta nota yani kalp notası, bir parfümü farklı ve beğenilir kılan bölümdür. Bu yüzden parfüm seçimi yapıp, satın alma kararı vermeden önce orta notadaki kokuların açığa çıkmasını beklemek gereklidir.

Alt notaysa kokuların daha yoğun olan bölümdür ve parfümün gerçek kişiliğinin, kalıcılığının göstergesidir. Alt notaya “baz nota” veya “dip nota” da denilmektedir.

Parfüm nasıl satın alınmalı?

Parfüm satın almak süreci ile ilgili son bir nokta daha var. Parfüm alacağınız zaman üçten fazla parfüm denemeyin. Hatta her dışarı çıktığınızda tek bir parfümü denemek üzere sıkın. Çünkü, parfümü uyguladığınız zaman ilk aldığınız koku üst notalardır ve en uçucu esanslardan oluşmaktadır. Parfüm pazarlaması sırasında en çok önem verilen ancak etkisi en az olan kokudur. Bu yüzden parfümün diğer notalarını, uçucu katman gittikten sonra teninizde nasıl duracağını anlamak için gün boyu kalmasına izin vermelisiniz.

Bir parfümü tanımlayan notaları da netleştirdikten sonra gelelim, stilinize uygun sizi anlatacağını düşündüğünüz parfümü bulmak için önerilere,

Bu yazıda daha çok kadınların stillerine uygun parfüm seçimleri konusunu detaylandırmaya çalışacak olsak da elbette parfüm satın alırken iş yeriniz, mesleğiniz, kullanacağınız yer, mevsim, gece veya gündüz kullanma ve yaş gibi kriterlere de önem vermelisiniz.

5 parfüm nasıl kullanılır face_mini

Doğru parfüm seçimi yapabilmek kadar önemlidir parfümün nasıl kullanıldığını, vücudun hangi bölümlerine parfümü sıkmak gerektiğini bilmek. İşte, parfüm kullanımıyla ilgili tüm bilmeniz gerekenler esraninportresi.com’da–> Parfüm nasıl kullanılır?

Doğru Parfüm Seçimi İpuçları

1- Kadınsı :

Sofistike, zarif ve feminen bir stiliniz ve tavrınız olduğunu düşünüyorsanız parfümünüzün de bu özellikleri anlatıyor olması gereklidir. Bu noktada ilk akla gelen çiçek kokuları oluyor. Söz konusu sofistike ve zarafet olduğunda da sezonda önemli bir yere sahip olacak, büyük beyaz çiçek kokuları denenebilir. Burada amacın çiçek gibi kokmak olduğunu unutmadan, çok sayıda farklı notayı birbirine karıştırmayan parfümü seçebilirsiniz. Örneği Tom Ford Orchid Soleil iyi bir seçim olabilir.

Kadınsı bir stile sahip olan ve klasik feminen kıyafetleri tercih eden kadınlar, sandal, paçuli, oryantal notalara sahip kokular da tercih edebilirler. Eğer akşam kullanmak için parfüm arıyorsanız, yoğun kokuları tercih edebilirsiniz. 

2 kadinlar icin dogru parfum secimi ipuclari_mini

Şüphesiz ki kadınlar için güzel kokmak ve bunun kalıcı olması oldukça önemli. Peki, parfüm kullanırken neye dikkat etmeli, parfümün daha kalıcı olması için püf noktaları neler? Öğrenmek için—> Parfüm kullanırken neye dikkat etmeli?

önce nemlendirin sonra parfüm sıkın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here