Yüz için 2 Gece Maskesi Önerisi

Sağlıkla parlayan saçlar ve pürüzsüz görünen bir cilt her kadının sahip olmak istedikleri. İster kozmetik olsun ister de doğal, söz konusu olan cilt veya saç bakımı olduğunda en uygun zamandır geceleri. Cilde neden gece bakımı yapılmalı? İşte, en çok ihtiyaç duyulan akne için özel bir gece maskesi önerisi ile cildi nemlendiren, aynı zamanda da kırışıklık ve ince çizgilerle savaşan bir gece maskesi önerisi esraninportresi.com'da

5
5523

Sağlıkla parlayan saçlar ve pürüzsüz görünen bir cilt her kadının sahip olmak istedikleri. İster kozmetik olsun ister de doğal, söz konusu olan cilt veya saç bakımı olduğunda en uygun zamandır geceleri. Cilde neden gece bakımı yapılmalı? İşte, en çok ihtiyaç duyulan akne için özel bir gece maskesi önerisi ile cildi nemlendiren, aynı zamanda da kırışıklık ve ince çizgilerle savaşan bir gece maskesi önerisi esraninportresi.com’da

Sizlerle sık sık kişisel bakım ipuçları paylaşıyoruz. Bunlarda da ağırlığımız cilt bakımı ve saç bakımı. Sağlıkla parlayan saçlar ve pürüzsüz görünen bir cilt her kadının sahip olmak istedikleri. Bu uğurda kozmetik ürünleri kullanabileceğimiz gibi doğal ürünleri de tercih edebiliriz. İster kozmetik olsun ister de doğal, söz konusu olan cilt veya saç bakımı olduğunda en uygun zamandır geceleri. Önce bunu cevabını vereceğiz. Yani gece bakımları neden önemlidir neden özellikle gece yapılmalı? Gece bakımlarının cilde ve saçlarıma nasıl bir ek katkısı var? Bunları netliğe kazandırdıktan sonra da en çok ihtiyaç duyulan akne sorunlu ciltlere özel bir gece maskesi önerisi ile cildi nemlendiren, aynı zamanda da kırışıklık ve ince çizgilerle savaşan bir gece maskesi önerisi paylaşacağız.

Yüz için 2 Gece Maskesi Önerisi

Neden Cilde Gece Bakımı Yapılmalı?

İşin özünde, cildin kendini yenilediği çok önemli bir zaman dilimidir geceleri. Eğer uzun yıllar pürüzsüz görünen bir cilde sahip olmak istiyorsanız, en az gündüz bakımları kadar önemlidir gece bakımları. Gece cildimizin metabolizması daha fazla çalışıyor, kan dolaşımı artıyor, hücrelerin yenilenmesi, dış etkenlerin verdiği zararların tamir süreci hızlanıyor. Bu süreçte uygulanan bakımlar, bakım ürünleri cilde çok daha kolay nüfus ederek, daha iyi bir etkileşimle sonuç verme hızı da artıyor. Öyleyse bizim için bu kadar önemli bu zaman dilimini neden kaçıralım ki, değil mi?

yoğurt ile yüz maskesi önerileri_mini

Pürüzsüz ve yumuşak cilde sahip olmanın altında yapılan düzenli ve özenli cilt bakımları var. Bazı kötü alışkanlıklardan vazgeçmek bile aslında cilde özen göstermenin bir adımıdır. Peki, pürüzsüz ve yumuşak cilde sahip olan kadınların sırları neler? İşte—> Pürüzsüz Yumuşak Cildin 6 Sırrı

Ek bakım kremleri, maskeleri uygulayamasanız bile atlamamanız gereken en önemli nokta gece yatmadan önce makyajınızı çıkarıp, cildinizi temizlemek olmalı. Ardından bir de cilt tipine göre nemlendirici sürdüğünüz zaman bile aslında kendinize büyük bir iyilik yapmış oluyorsunuz. Bunun da ötesinde daha ışıltılı, daha pürüzsüz bir cilde kavuşmak istiyorsanız, bazı cilt sorunlarını daha hızlı çözmek istiyorsanız gece bakımınıza özel maskeler ekleyebilirsiniz. İşte bugün bende en çok istenen konulara dair 2 gece maskesi önerisi hazırladım.

1- Akne için Gece Maskesi :

Bu maskede evde kolaylıkla bulabileceğiniz iki malzeme bulunuyor. Bunlardan patates diğeri de yeşil çay. İkisi de cilt için oldukça faydalı bileşenler içeriyor. Ancak önce patates ile başlayalım. Burada patates suyu kullanacağız ki patates suyu oldukça etkili bir iltihap önleyici, azaltıcıdır. Bu özelliği de oldukça can sıkan iltihaplı sivilceler olan akneler için mükemmel bir doğal malzeme yapıyor onu. Ayrıca içerisinde A, B ve C vitaminleri yer almaktadır. Diğer yanda yeşil çay da içeriğindeki yüksek antioksidan ve kateşinler ile akne ile mücadelede vazgeçilmezlerdendir.

2 yuz icin akneler icin gece maskesi_mini

Gelelim maskenin detaylarına, 1 yemek kaşığı patates suyu ile 1 yemek kaşığı yeşil çayı karıştırın. Yıkayıp, temizlediğiniz cildinize bir pamuk yardımıyla bu karışımı bolca sürün. Yıkamayın ve gece bu şekilde yatın. Sabah uyandığınız zaman, günlük rutininizde kullandığınız temizleyici ile yıkayıp, cildinizi nemlendirebilirsiniz. Patates suyu akne sebebiyle oluşmuş cilt lekelerinize de iyi gelecektir.

Cilt lekeleri altında yatan en önemli sebep sivilce/akne dir. Sivilce / akneden kısa vadede kurtulmak için yaptığımız sivilceyi patlatma işlemi uzun vadede cilde çok zarar veren, cilt lekelerinin oluşmasına neden olan en önemli sebeptir. Peki, sivilce/akne nedir, neden oluşur? Sivilceler sıkılırsa, patlatılırsa ne olur? En önemlisi sivilce ve akne nasıl geçer? İşte, akneler ile ilgili tüm bilmeniz gerekenler–> Sivilce akne nedir nasıl geçer?

2- Ballı Gece Maskesi :

Kış aylarında kuruyan ciltler için, ince çizgileri, kırışıklıkları önlemek ve azaltmak için veya sadece cildi nemlendirmek için bu ballı gece maskesini yapabilirsiniz. Bu biraz yapışkan bir maske olduğundan ve bununla yatacağınızdan eski bir çarşaf kullanmanızı öneririm. İçerisinde bal, E vitamini kapsülü ve avokado yer alacak.

4 goz cevresi kirisikliklari icin dogal oneriler dogal maskeler maske tarifleri_mini

Balın müthiş nemlendirici etkisinin yanında yatıştırıcı, iyileştirici etkisi de vardır. E vitamini, hem kırışıklıklarla ve cilt sorunlarıyla mücadelede etkilidir çünkü içerisinde yüksek seviyede antioksidanlar yer almaktadır. Avokadonun da en önemli özelliği iyi bir nemlendirici olması. Özellikle kış aylarında çok kuruyan bir cilde sahipseniz avokadolu bu maskeyi denemenizi öneririm.

Yaşlanmanın en belirgin göstergelerinden biridir, göz çevresi kırışıklıkları. Yaptığımız cilt bakımları sırasında çoğu zaman göz çevresini ihmal ediyoruz. İşte, hem süreci geciktirmek hem de ortaya çıkan kırışıklıkları azaltmak için havuç maskesi, kahve maskesi gibi göz çevresi kırışıklıkları için maske önerileri ile pratik doğal krem ve serum yapımı fikirleri–> Göz çevresi kırışıklıkları için doğal maskeler

yuz icin akneler icin gece maskesi_mini

Gelelim maske detaylarına, 1 tatlı kaşığı bal (organik olmasına özen gösterin), 3 adet vitamin E kapsülü ile ¼ avokado ihtiyacımız olacak. Avokadoyu rendeleyip diğer malzemelerle karıştırın. Yüz ve boyun bölgenize ince bir tabaka halinde sürün. Sabah önce ılık suyla maskeyi durulayın. Ardından günlük rutininizde kullandığınız temizleyici ile yıkayıp, cildinizi nemlendirebilirsiniz.

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here