Cilt Tipine Göre Yumurta Akı Maskesi Tarifleri

Gözenekleri küçültme ve ciltteki fazla yağı alma, yağ biriken gözenekleri temizleme gibi faydalarından dolayı yumurta akı cilt bakımında kullanılmaktadır. Hemen her cilt tipi, ihtiyaç duyduğu faydayı, yumurta akı maskesi tariflerinden sağlayabilir. Cildin ihtiyacına göre, evde kolaylıkla yapabileceğiniz, cilt tipine göre yumurta akı maskesi tarifleri, esraninportresi'nde.

0
4416

Yumurta akı maskeleri, sahip olduğu vitamin ve protein bolluğu nedeniyle sıklıkla cildi gerginleştirmek ve sıkılaştırmak için kullanılmaktadır. Hemen her cilt tipi, ihtiyaç duyduğu faydayı, yumurta akı maskesi tariflerinden sağlayabilir. Bu yüz maskeleri, içine konulacak farklı malzemeler sayesinde yağlı ciltlerden şiş gözlere kadar çeşitli sorunları tedavi etmek için kullanılabilmektedir. Evet, cilt tipiniz ne olursa olsun evde kolaylıkla yapabileceğiniz bir yumurta akı maskesi var! İşte bugün sizler için bunlara birkaç örnek hazırladım.

1. Olgun Ciltler için Yumurta Akı Maskesi Tarifi:

Uyarılar :

  • Hamileyseniz, devam eden sağlık sorunlarınız veya düzenli kullandığınız ilaçlarınız varsa herhangi bir malzemeyi kullanmadan önce mutlaka doktorunuzla konuşun.
  • Güzelliğe pek çok faydası olan doğal ürün olsalar da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz.
  • Alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız.Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız.
  • Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

Malzemeler;

  • 1 yumurta beyazı
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu
  • 1 tatlı kaşığı çiğ bal

Yapılışı;

  1. Malzemeleri karıştırın ve yüze uygulayın.
  2. 15-20 dakika kurumaya bırakın ve ılık su ile durulayın.

Yumurta beyazı yüzünüzü sıkılaştırırken, limon suyu yaşlılık lekelerini azaltır. Bal da antibakteriyel yapısıyla citteki bakterileri öldürür. Böylece daha canlı ve sıkı bir cilt görünümü elde edilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here