Her Cildin İhtiyacına Uygun Yoğurt Maskesi Tarifleri

Cildinizin ihtiyacı lekelerin veya sivilcelerin giderilmesi, kırışıklık ve ince çizgilerin önlenmesi olabilir... Yoğurt, ciltteki ölü deri hücrelerini yavaşça çözen ve gözenekleri açıp cilt tonunu dengeleyen laktik asiti içermesiyle her cilde uygun çözümler sunabilmektedir. İşte, her cildin ihtiyacına uygun yoğurt maskesi tarifleri, esraninportresi'nde.

0
1324

Cildinizin ihtiyacı lekelerin veya sivilcelerin giderilmesi, kırışıklık ve ince çizgilerin önlenmesi olabilir… Yoğurt, ciltteki ölü deri hücrelerini yavaşça çözen ve gözenekleri açıp cilt tonunu dengeleyen laktik asiti içermesiyle her cilde uygun çözümler sunabilmektedir. İşte, her cildin ihtiyacına uygun yoğurt maskesi tarifleri, esraninportresi’nde.

Biz kadınlar, cilt güzelliği için kozmetik ürünleri detaylıca araştırır, estetik ve medikal uygulamaları denemekten de pek geri kalmayız. Aslında cilde iyi gelen malzemeyi bulmak çoğu zaman en kolay ulaşılabileni seçmekten geçer ki buna en güzel örnek de mutfağımızın da vazgeçilmezi yoğurttur. Özellikle de evde kendi mayaladığınız sade ve koruyucu içermeyen yoğurt, ciltteki ölü deri hücrelerini yavaşça çözen ve gözenekleri açıp cilt tonunu dengeleyen laktik asiti içermektedir. Diğer yandan yoğurt hem antifungal hem de antibakteriyeldir, yani akne eğilimli ciltler için de mükemmel bir seçimdir. Dolayısıyla cildinizin ihtiyacına uygun olarak evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bir yoğurt maskesi cilde faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. İşte bu sebeple yoğurta ek olarak kullanacağınız sadece bir veya iki ek malzeme ile kolayca hazırlayabileceğiniz yoğurt maskesi tarifleri hazırladım sizin için.

Her Cildin İhtiyacına Uygun Yoğurt Maskesi Tarifleri

1- Basit Yoğurt Maskesi

Bu maske ile yoğurdun cilde faydalarından tam anlamıyla yararlanmış olursunuz. Lekelerin renginin açılmasına da yardımcı olacak olan bu yoğurt maskesinde, akneli cildiniz varsa az yağlı yoğurt kullanılabilir.

 • Sade organik yoğurt birkaç çorba kaşığı
 • Canlı kültürler ve koruyucu içermeyen sade yoğurdu kullanarak yüz ve boyun bölgesine ince bir tabaka uygulayın.
 • 15-20 dakika bekletin.
 • Ilık su ile durulayın.

2- Aydınlatıcı Yoğurt Yüz Maskesi

 • Sade organik yoğurt 2 yemek kaşığı
 • 1-2 çay kaşığı bal
 • 1 çay kaşığı Limon suyu
 • Yaban mersini
 1. Kremsi bir macun haline gelene kadar malzemeleri karıştırın
 2. Daha sonra yüzünüze ve boynunuza bir fırça ya da parmaklarınızla uygulayın.
 3. Maskeyi 20 dakika bekletin, sonra ılık suyla yıkayın.
 4. Limon, cildin güneşe ışığına duyarlı olmasını sağlayacağından bu maskenin gece vakti uygulanmasını tavsiye ederim.

3- Yaşlanma Karşıtı Yoğurt Maskesi

 • 2 çorba kaşığı sade yoğurt
 • 1/4 fincan kırmızı orman meyvelerinden biri (çilek, böğürtlen, yaban mersini vs)

 1. Bir karıştırıcıda tüm malzemeleri birleştirin ve pürüzsüz hale gelinceye kadar karıştırın.
 2. Temiz cilde maskeyi sürün ve durulamadan önce 10-20 dakika arası bekletin.
 3. Bu maske içerisindeki kırmızı orman meyveleri sahip oldukları zengin içerikleri ile kırışıklıklar ve ince çizgiler ile savaşmak için mükemmeldir.

4- Hassas Ciltler için Yatıştırıcı Yoğurt Maskesi :

 • 1/3 bardak pişmiş yulaf ezmesi
 • 2 çorba kaşığı sade yoğurt
 • 2 çorba kaşığı sade yoğurt ile birlikte 1/3 bardak pişmiş yulaf ezmesini karıştırın.
 1. Kalın bir katman halinde parmak uçlarıyla uygulayın.
 2. 10 dakika bekletin ve ardından ılık su ile durulayın.

Kuruluk, sivilce, kırışıklar veya lekelerin azalması için gördüğünüz gibi yoğurt ile yüz maskeleri kullanılabilir. Yoğurdun cilde faydaları ve diğer–> yoğurt ile yüz maskesi önerilerini, esraninportresi’nde sizin için hazırladık.

Uyarılar :

 • Hamileyseniz, devam eden sağlık sorunlarınız veya düzenli kullandığınız ilaçlarınız varsa herhangi bir malzemeyi kullanmadan önce mutlaka doktorunuzla konuşun.
 • Güzelliğe pek çok faydası olan doğal ürün olsalar da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz.
 • Alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız.Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız.
 • Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here