Yoğurt ile Yüz Maskesi Önerileri

Kuruluk, sivilce, kırışıklar veya lekelerin azalması için yoğurt ile yüz maskeleri kullanılabilir. Yoğurdun cilde faydaları ve yoğurt ile yüz maskesi önerilerini, esraninportresi'nde sizin için hazırladık.

2
4515

Kuruluk, sivilce, kırışıklar veya lekelerin azalması için yoğurt ile yüz maskeleri kullanılabilir. Yoğurdun cilde faydaları ve yoğurt ile yüz maskesi önerilerini, esraninportresi’nde sizin için hazırladık.

Hemen her evde bulunan gıdalardan biri yoğurt. Genel sağlığımıza olan pek çok faydası malumunuz. Peki ya yoğurdun cilde faydaları? Yoğurt ile yüz maskeleri uygulayarak, cildinizin pürüzsüz, yumuşacık ve sağlıkla parladığını görmeniz mümkün. Bunlar yoğurdun genel cilt faydaları olmakla birlikte akne, cilt kuruluğu, cilt lekeleri gibi pek çok sorunla mücadele edebilmek için de yoğurttan faydalanmak mümkün.

Yoğurdun Cilde Faydaları Neler?

Yoğurt için tam bir şifa deposu denilebilir aslında. Birazdan sizler için derlediğim yoğurt maskeleri ile de gerek sivilce ve siyah noktalar, gerek kırışıklıklar, gerekse solgun görünen ciltleri nemlendirmek için çözümler bulacaksınız. Yoğurdun içinde bulunan vitamin ve mineraller cildin yenilenmesini sağlamaktadır. Peki bu mineraller, vitaminler neler ve faydaları ne?

Yoğurt içinde cilde en çok faydası olan vitaminlerden biri B12 vitaminidir. B12, cildin kuruluğunu azaltır, hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur, yaşlanmaya karşı koruma sağlar. Ayrıca hepimizin muzdarip olduğu güneş lekeleri ve sivilce izlerini hafifletir ve cilt rengini geliştirir. Yoğurt içinde ayrıca B5 vitaminleri bulunmaktadır. Bu da özellikle lekelerin renginin açılmasında yardımcı olur ve cilde sağlıklı bir parlaklık sağlar. Yoğurdun içinde bulunan laktik asit yaraların iyileşmesine yardımcı olur. Eğer sivilcelere sebep olan bakterilerin temizlenmesinde de etkilidir. İçerisinde daha pek çok bileşen bulunmakla birlikte en önemlileri bunlar aslında.

Yoğurt ile Yüz Maskesi Yaparken Hangi Yoğurt Türünü Kullanmalı?

Elbette meyveli yoğurtlardan uzak durmakta fayda var. Çünkü içlerinde bulunan şeker miktarı cildinize zarar verebilir. Sade ve mümkünse organik yoğurtlar tercih etmeye çalışın. Bu noktada esas önemli olan aslında yoğurt içindeki yağ miktarıdır. Eğer yağlı cilt tipine sahipseniz yağ oranı düşük yoğurt kullanmalısınız. Eğer kuru cilt tipine sahipseniz de normal yağlı yoğurt kullanmanız cildinizin nemlendirilmesi için çok daha iyi olacaktır.

1 yoğurt ile cilt bakımı_mini

Yoğurdun cilde faydalarına yer verdikten sonra yoğurt ile yüz maskesi önerilerine geçeceğin ancak küçük uyarılarda bulunmak istiyorum. Burada veya bir başka yerde okuduğunu maske önerileri her ne kadar doğal içeriklerden oluşsa da cildiniz sizin dahi bilmediğiniz alerjen tepkiler verebilir. Bu yüzden tüm yüze uygulamadan önce küçük bir alanda test edip 24 saat kadar bekleyip, olumsuz bir etkisinin olup olmayacağını görmelisiniz. Eğer yüzünüzde sivilce veya başka bir sebepten oluşmuş açık yaralar varsa ve uygulamak istiyorsanız dikkatli olmanız konusunda da uyarmalıyım. Son olarak, burada yer alan bilgilerin hiçbir şekilde teşhis ve tedavi amaçlı olarak hazırlanmadığını sadece birer öneri niteliğinde olduğunu belirtmeliyim.

Uyarılarımı da hatırlattıktan sonra yoğurt ile nemlendirici maske, yoğurt ile kırışıklık önleyici maske, yoğurt ile cilt lekelerini azaltan maskeyi detaylı aktarmaya geçebiliriz.

2 YORUMLAR

  1. Yeni keşfim;;;
    “10 ml E Vitamini, 10 ml B5 vitamini ve Çinko oksit mineralini 100 ml lik bir nemlendiriciye karıştırmanız ve iyileşme dönemi boyunca periodik kullamanız, hem peeling uygulamasının başarısını hemde cildin kısa zamanda yenilenmesini sağlamanız açısından etkili bir yöntem olacaktır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here