Yağlı Ciltler için Doğal Tonik Tarifleri

2
4813

Peeling, temizleme, tonik uygulama ve nemlendirme… Cilt bakımının dayandığı dört önemli aşama. Peki yağlı ciltler neden tonik kullanmalı? Yeşil çay, sirke, nane çayı veya salatalık gibi doğal malzemeler ile yağlı ciltler için doğal tonik tarifleri esraninportresi’nde.

Peeling, temizleme, tonik uygulama ve nemlendirme… Bunlar temelde iyi cilt bakımının dayandığı dört önemli aşama. Hepimiz temizliğin ne olduğunu biliyoruz. Temel olmasına rağmen, cilt bakımının en hayati parçasıdır. Ancak çoğu insanın farkında olmadığı şey, temizlik ve tonik uygulamasının bir bütün olduğudur.

Temizleme, yüzünüzü bir ölçüde temizlerken, yüzünüzün gün boyunca ciltte biriken tüm kirden ve yağdan kurtulmak için yeterli olmayabilir. Bir tonik kullanmak, temizleyicinizin yeterli olmadığı, yüzden kalan kir birikimini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Yağlı ciltli insanlar için bir gerekliliktir. Çünkü gözenekleri küçültür, cildinizin pH dengesini eski haline getirir, bir koruma katmanı katar ve nemlendiricinin üzerine uygulanabileceği mükemmel bir taban oluşturur. En iyi yanı, toniklerin evde yapılmasının son derece basit olmasıdır.

Yağlı Ciltler için Doğal Tonik Tarifleri

1 yagli ciltler icin dogal tonik tarifleri_mini

1- Elma Sirkesi :

  • 1 çorba kaşığı elma sirkesini 1 su bardağı su içerisine ekleyin ve karıştırın.
  • Bu karışımı bir cam şişe içine koyarak saklayabilirsiniz.
  • Temizleme sonrası pamuk üzerine bir miktar döküp tüm yüzünüzü silebilirsiniz.

2- Nane Yaprakları :

  • 6 bardak suyu kaynatın.
  • Hala sıcakken suya birkaç nane yaprağı ilave edin.
  • Demlenmesine izin verin. Soğuduktan sonra yaprakları çıkarıp suyu saklamak için şişeye boşaltın.
  • Temizleme sonrası pamuk üzerine bir miktar döküp tüm yüzünüzü silebilirsiniz.

Cildin aşırı yağ üretmesiyle ortaya çıkan yağlı ve parlayan görünüm oldukça can sıkıcıdır. Yağlı ciltlerin cilt bakım rutinden kullanılan makyaj ürünlerine kadar özenli davranması gereken pek çok aşama vardır. Yağlı ciltlere sahip olanların bilmesi gerekenler, yağlı ciltler için bakım önerileri yazısıyla esraninportresi’nde–> yağlı ciltlerin bilmesi gerekenler

2 YORUMLAR

  1. Meraba benim cildim yağlı değil ama sivilcelenme oluyor,burun üstünde gözeneklerim var cildin karmaya kaçan kuru gibi tonik tarifi istiyorum mümkünse gözenek küçültücü cildimi kurutmadan:

  2. Farklı günlerde içlerinden birini seçip değişik değişik uygulamamızda sorun olur mu yoksa sadece birini seçip mi uygulamalıyız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here