Evde Kolay Yapılan Sivilce Maskesi Tarifleri

Sivilce oluşması, sivilce tedavisi, sivilce lekesi tedavisi derken aslında sivilce sorunu pek çok aşamayı içinde barındırıyor. Tüm bunlarla mücadele iyi bir cilt temizliği ve doğru cilt bakımları ile mümkündür. Sivilcelerden kurtulmak için cilt bakımının önemli bir adımı da olan doğal sivilce maskesi tarifleri esraninportresi'nde.

0
2270

Sivilce oluşması, sivilce tedavisi, sivilce lekesi tedavisi derken aslında sivilce sorunu pek çok aşamayı içinde barındırıyor. Tüm bunlarla mücadele iyi bir cilt temizliği ve doğru cilt bakımları ile mümkündür. Sivilcelerden kurtulmak için cilt bakımının önemli bir adımı da olan doğal sivilce maskesi tarifleri esraninportresi’nde.1. Evde Kolay Yapılan Sivilce Maskesi Tarifleri

Ergenlik dönemini geride bırakmış olsam da, halen akne problemi, sivilce problemi yaşıyorum. Benim gibi birebir bu sorunu yaşamıyor olsanız da çocuğunuz ya da etrafındaki başka bir tanıdığınız bu sorunu yaşıyor olabilir. Sivilce oluşması, sivilce tedavisi, sivilce lekesi tedavisi derken aslında sivilce sorunu pek çok aşamayı içinde barındırıyor. Akne, oldukça yaygın bir deri hastalığı malumunuz. Çoğu insan için, akne zamanla azalır, 25 yaş civarlarında da artık kaybolmaya başlar. Lakin, bazı istinai hallerde 40 lı yaşlara kadar akne sorunu devam edebilmektedir. Sivilce, sıkmadığınız ya da oynamadığınız hallerde belirli sürelerde iyileşir. Ancak önemli olan öncelikle sivilce oluşmasını nasıl önlerim sorusunun cevabını bilmektir ki bunun yolu da cildinizi iyi temizlemekten geçiyor. Bununla ilgili daha önce ki Cilt İçin Doğal Temizleyiciler” yazısına da bir göz atmanızı tavsiye ederim. Peki oluştuğunda sivilce oluştuğunda ne yapabiliriz? İste sizin için araştırdığım sivilce maskesi tarifleri.

Bal ve Tarçın ile Sivilce Maskesi Tarifi 

Öncelikle burada yer alan ürünleri denemeden önce, her ne kadar doğal olsalar dahi  direkt yüzünüze uygulamadan önce test edin, dahası mutlaka bir doktora da görünün. Maskeye gelirsek, bildiğiniz gibi bal zaten, cilt bakımı konusunda vazgeçilmezlerden. Ciltteki nemi kilitler, cildi çevreden gelecek zararlı etkilere karşı korur, cildi tahriş etmeden enfeksiyonlarla savaşır. Tarçın, iltihabı ve kızarıklıkları azaltır, sivilceleri kurutur. Limon, sivilce sebebiyle değişen cilt rengini dengelemek için bir tür peeling etkisi yapar. 

Maskeyi yapmak için, 2 yemek kaşığı bal (mümkün olduğunca organik), 1 yemek kaşığı tarçın, 2-3 damla limon suyu. Karışımın homojen bir macun kıvamına gelmesi gerekiyor. Ardından göz çevresi hariç masaj yapar gibi sürüyorsunuz. 15-20 dk beklettikten sonra, yıkayabilirsiniz. Özellikle sivilcelerin alevlendiği dönemlerde haftada 2-3 kez bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Sivilce ve sivilce lekesi tedavisi için evde uygulaması kolay güzellik ipuçlarını okumaya devam etmek için SONRAKİ SAYFAYA geçiş yapmanız yeterli!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here