Sivilce Doğal Yöntemlerle Nasıl Geçer?

Akne-sivilce, ergenlik dönemi veya gençlik geride bırakıldığı zaman ortadan kaybolan bir sıkıntı değil ne yazık ki. Peki, sivilce doğal yontemlerle nasıl geçer? Sivilcelerden kurtulmak için domates maskesi, sarımsaklı maske gibi evde kolay ulaşılabilen malzemeler ile maske tarifleri esraninportresi'nde.

0
700

Akne-sivilce, ergenlik dönemi veya gençlik geride bırakıldığı zaman ortadan kaybolan bir sıkıntı değil ne yazık ki. Peki, sivilce doğal yöntemlerle nasıl geçer? Sivilcelerden kurtulmak için domates maskesi, sarımsaklı maske gibi evde kolay ulaşılabilen malzemeler ile maske tarifleri esraninportresi’nde.

Sivilce-akne neden olur, sebepleri nelerdir gibi konularda pek ok bilgi paylaştım sizlerle daha önce. Bu yüzden bu yazıyla birlikte bu konulara yer vermeyeceğim. Amacımız evde kolay ulaşılabilen malzemeler ile sivilce doğal yöntemlerle nasıl geçer, detaylandırabilmek.

Akne, ergenlik dönemi ve de gençliği geride bırakıldığı zaman ortadan kaybolan bir sıkıntı değil ne yazık ki. Ne yazık ki, yetişkin akne de oldukça bugün oldukça yaygın cilt sorunlarından biri.

Akne için çözüm, pahalı ürünler veya güçlü reçeteler olmak zorunda değil. Evde tutarlı ve kapsamlı akne-sivilce tedavisine başlamak yeterli olabilir. Her zaman tekrarladığıma burada da yer vermek istiyorum, bir gecede mucizevi çözümler beklememekte fayda var. Ayrıca, sivilce-aknelerden tamamen kurtulmak için beslenme alışkanlıklarınızı da düzenlemeniz şarttır. Ancak bunlardan da önemli olan sivilceleri geçirecek doğal yöntemler esraninportresi’nde.

Sivilce Doğal Yöntemlerle Nasıl Geçer?

1- Şeker ve Domates Peeling :

Domatesler, A, C ve K vitaminleri bakımından oldukça zengin olup bu vitaminlerin hepsi, günümüzdeki pek çok yüz ürününde bulunmaktadır. Çünkü bu vitaminler, sağlıklı cilde katkıda bulunur ve tıkanmış gözenekleri, sivilceleri azaltmak için harikalar yaratır. Domateste bulunan likopen aynı zamanda sağlıklı cilt hücrelerimize zarar verebilecek serbest radikallere karşı savaşır. Sivilceye meyilli bir cildiniz varsa dikkat edin, domates yediğiniz dönemlerde artış gösterir. Domatesi yemenin böyle bir etkisi olabilmekle birlikte dışarıdan uygulanması sivilceler üzerinde iyileştirici etkiler sunmaktadır.

1 sivilce dogal yontemlerle nasil gecer_mini

Bunun için malzemeler;

  • 1 domatesi ikiye bölün.
  • Domatesin üzerine ½ çay kaşığı ince toz şeker dökün.
  • Yavaş dairesel hareketlerle domatesi yanaklarınıza, çene, alnınız ve burnunuza hafifçe ovun. Sivilcelerin üzerinden nazikçe ovalayarak geçin.
  • Birkaç dakika sonra yüzünüzü ılık suyla durulayın ve nemlendiricinizi sürün.

Uyarı : Domates, bazı hassas ciltlerde alerjen tepkilere sebep olabilmektedir. Bu nedenle işlemle birlikte cildinizde kızarıklık, kabarma varsa hemen ılık suyla yıkamalısınız. Domatesli maskeleri de tekrar denememeniz daha iyi olacaktır.

2- Bal ve Domates Maskesi :

Madem domates ile açılışı yaptık yine yapımı kolay bir diğer domates maskesi ile devam edelim.

  • Bir dilim domatesi püre kıvamına getirin.
  • Ardından biraz balla karıştırın. Burada amacımız bal ile birlikte macunumsu bir kıvam elde etmek.
  • Temiz cilde, yatmadan önce uygulayın
  • Yarım saat kadar cildinizde beklettikten sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Akne-sivilceler, oldukça acı verici şekilde yüz, sırt, göğüs ve kollar gibi vücudun pek çok bölgesinde ortaya çıkabilir. Evde kolayca yapılabilen doğal yüz temizleyici ve maskeler ile sivilcelerden kurtulmak mümkün. İşte, sivilcelerden kurtulmak için  buradaki öneriler dışında evde yapılacak diğer doğal önerileri de esraninportresi’nde okuyabilirsiniz–> sivilcelerden kurtulmak için doğal öneriler

Bu yazımızdaki öneriler elbette bu kadar değil. Sonraki sayfalara ilerleyerek sarımsak, bal gibi diğer doğal malzemeler ile hazırlanan peeling ve maskeleri okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here