Shea Yağı ile Göz Kremi Yapımı

Göz çevresindeki ince deri daha kırılgan, hassas, kurumaya daha yatkın ki bu sebeple yaş alma işaretlerini daha hızlı göstermeye meyillidir. Shea yağı, lavanta yağı, jojoba yağı gibi doğal malzemeler ile kendi göz kreminizi evde kolaylıkla yapabilirsiniz. İşte kullanılan yağların faydaları ile shea yağı ile göz kremi yapımı esraninportresi'nde.

0
2203

Göz çevresindeki ince deri daha kırılgan, hassas, kurumaya daha yatkın ki bu sebeple yaş alma işaretlerini daha hızlı göstermeye meyillidir. Shea yağı, lavanta yağı, jojoba yağı gibi doğal malzemeler ile kendi göz kreminizi evde kolaylıkla yapabilirsiniz. İşte kullanılan yağların faydaları ile shea yağı ile göz kremi yapımı esraninportresi’nde.

Genellikle yaşlanmanın ilk belirtilerini cildimizdeki değişimlerden fark ederiz. Yaş, bir yandan yaşanmışlığın tecrübesini ve bilgeliğini getirirken, aynı zamanda da ne yazık ki daha az dirençli ciltler getir. Genellikle kuru ciltler bu durumda daha çok kırışma eğilimi gösterirken, yağlı ciltlerse daha çok sarkma belirtiler gösterir. Vücudumuzdan en ciltse göz çevresi ve uyanık olduğumuz sürece sürekli aktif (her gün yaklaşık 10.000 kez gözlerin açılıp kapandığını düşünün!!). Bu nedenle göz çevresi daha kırılgan, kurumaya daha yatkın ki bu sebeple yaş alma işaretlerini daha hızlı göstermeye meyilli. Bu da elbette kaz ayağı kırışıklıklarının oluşmasına neden oluyor.

Göz çevresindeki cildin sıkılığını kaybetmesindeki en önemli nedenlerden biri de güneştir. Cildin güneşe maruz kalmasının neden olabileceği ciltte azalmış kolajen etkisi, yaşlandıkça cilt katları arasındaki bağları zayıflatarak kırışıklıklara katkıda bulunacaktır.

Beslenme, cildimizin görünümünde önemli bir rol oynamasına karşın, daha az kırışıklık ve daha az görünür kaz ayağı kırışıklarıyla daha genç, parlak bir görünüm yaratmak için cildin geliştirilmesine yardımcı olabilecek başka yollar da vardır. Bunlardan ilk akla gelenler, estetik-medikal uygulamalar veya genellikle yüksek fiyatlı olan kozmetik kremler.

Doğal Yağlarla Süper Nemlendirici Shea Yağı ile Göz Kremi

göz altı kremleri_mini

Kendi ev yapımı göz kreminiz ile yalnızca bütçeden tasarruf etmekle kalmaz aynı zamanda içeriğini çok iyi bilmediğimiz kimyasallardan kendinizi koruyabilirsiniz. Saf yağlarla birlikte shea yağı kullanmak güvenli ve etkili olup göz çevresindeki alanlar da dahil olmak üzere cildi nemlendirmeye yardımcı olur ve bu sinir bozucu kaz ayaklarını da içeren kırışıklıkların görünümünü azaltır.

Shea yağı ile göz kremi yapımı malzemelerine ve yapımına geçmeden önce kullanılacak doğal yağların faydalarından, neden bunların tercih edildiğinden bahsetmek istiyorum.

Doğal Yağlarla Süper Nemlendirici Shea Yağı ile Göz Kremi

Bu muhteşem kremde, shea yağına ek olarak, bir dizi doğal yağ bulacaksınız ve her birinin kullanılmasının özel bir nedeni var. İşte faydaları;

Shea Yağı : Shea yağı “cilt için süper besin” olarak adlandırılmaktadır. Shea ağacının meyvesinin tohumlarından türetilmiştir. A ve E vitamini bakımından zengin olan bu yağ, UV koruması da sağlar. Cilt için gerekli olan kolajen üretimi için önemli yağ asitleri içerir. Cildi besleyen linolenik, stearik, oleik ve palmitik asitler içerir, kuruyan cildi korur. Zengin konsantrasyonda içerdiği vitamin ve yağ asitleri, aynı zamanda ciltteki iltihaplanmayı azaltırken kuru ciltlerin iyileştirilmesi, beslenmesi ve nemlendirilmesi bakımından olağanüstü faydaları sağlar.

1 goz cevresi kirisikliklari icin dogal oneriler dogal maskeler maske tarifleri_mini

Aloe Vera Jel : Cildi nemlendirir, korur ve iyileştirir ki bu yüzden yüzlerce yıldır kullanılmaktadır. Jel doğrudan aloe bitkisinin yapraklarından çıkarılır ve kuru cildi yatıştırmaya ve iyileştirmeye yönelik çalışan 18 amino asit içerir. Çinko, kalsiyum, magnezyum, proteinler ve amino asitlerle birlikte A, C, B12 vitaminleri de dahil olmak üzere gerekli olan yüksek vitamin ve mineral seviyeleri sayesinde kırışıklıklar ve kuruluk için özellikle faydalıdır. Bu kırışıklık gibi ciltte istenmeyen sonuçlara sebep olan radikallerle savaşmaya yardımcı olur. Aynı zamanda şişmiş altı torbaları ve hatta koyu halkaları azaltmak için anti-inflamatuar etkiler sunar. Cildin daha pürüzsüz ve esnek olmasını sağlamak için nem tutma özellikleriyle cilteki nem dengesini sağlar.

Hindistan Cevizi Yağı : Hindistan cevizi yağı, bize enerji sağlayan sağlıklı yağlarla, vücuttaki mikroplarla mücadele kabiliyeti ve cildi olumlu yönde etkileyebilecek bir fayda zenginliği ile cilde etki eder. İçeridği doymuş yağlar, cildinize uygulandığında nem içeriğini muhafaza ederken aynı anda pürüzsüz kalmasına yardımcı olur. Yağın E vitamini içeriği cildin aşınmasını ve yıpranmasını onarır, çatlamasını önler ve kırışıklıklar dahil erken yaşlanma belirtilerini geciktirir. Hindistan cevizi yağı, satın alınan ürünlerden daha derin şekilde deriye nüfuz edebiliyor. Doğal olarak sahip olduğu antibakteriyel, antifungal, nemlendirici özellikleri sayesinde birçok farklı cilt sorunları için mükemmel çözümler sunuyor.

Doğal Yağlarla Süper Nemlendirici Shea Yağı ile Göz Kremi

Günlük (Frankincense) Yağı : Bu yağ anti-inflamatuar, antioksidan, sıkılaştırıcı ve antiseptik özelliklere sahiptir ve bağışıklık artırmak, kanserle savaşmak gibi yararların yanında yaş alma belirtilerini iyileştirme özelliği ile de bilinir. Esansiyel uçucu yağ, mevcut hücrelerin korunmasına yardımcı olur, yeni hücre oluşumunu teşvik eder ve büyük gözeneklerin görünümünü küçültür. Yaşlanma önleyici özellikleri sarkık cildi ve göz altı torbaları toparlamanın yanı sıra kaz ayakları da dahil olmak üzere kırışıklıkları azaltmak için mükemmel bir doğal yağdır.

Jojoba Yağı : Jojoba yağı, yaşlanma karşıtı savaşan en iyi yağlardan biridir. Aynı zamanda cildi yağlı bırakmadan nemlendirir. E ve B vitamini, krom, çinko ve bakır gibi pek çok faydalı besleyici madde açısından zengindir ve aynı zamanda cildin doğal yağı olan sebuma çok benzerdir ki bu cildin yağının dengelenmesi açısından kritik bir öneme sahiptir. Yaşlandıkça, cilt daha az sebum üretir, bu yüzden daha kuru cilt ortaya çıkar. Jojoba yağı, sebum rolünü üstlendiği için özellikle faydalıdır. Jojoba yağı, deride su tutan yağlı bir tabaka oluşturarak nemlendirir, cildin üst tabakasında su kaybına neden olan kuru cildi yok eder veya azaltır. Aynı zamanda pul pul dökülmeyi ve tahrişi önler. İnce çizgileri yatıştırmaya, kırışıklıkları azaltmaya ve doğal olarak diğer yaşlanma belirtilerini yavaşlatmaya yardımcı olur.

Lavanta Yağı : Lavanta yağı, özellikle cildi hedefler ve ciltte hücresel iletişimi geliştirdiği için cilt koşullarını iyileştirmek için kullanılan en iyi uçucu yağlardan biridir. Lavanta uçucu yağın birçok sağlık ve güzellik yararı vardır. Akne ve sedef hastalığından kırışıklıklara, egzama, yaralar, kesikler, güneş yanığı gibi cilt sorunlarının giderilmesine yardımcı olur. Güçlü antioksidan sayesinde, yaşlanma belirtilerini önlemek için serbest radikal hasarına karşı savaşmaya da yardımcı olur.

E vitamini yağı : E Vitamini, cilt için son derece yararlı olan, özellikle de burada bulunan reçetesiz antioksidanlarla kombine edildiğinde, gerekli besleyici antioksidandır. Serbest radikallere ve diğer çevresel zararlı etkilere karşı savaşmaya yardımcı olur. Ayrıca, cilt tonu dengenlenmesi ve elastikiyet için önemli olan kollajen üretimini arttırmasının yanında hücre yenilenmesini destekleyerek kırışıklıkları tedavi eder.

Artık, bu malzemelerin hepsinin süper güçlü, ultra nemlendirici bir göz kremi yapmak için neden dahil edildiğini anladığımıza göre şaşırtıcı faydalarının tadını çıkarmaya başlayabileceğiniz bir tarifin detaylarına geçebiliriz!

Doğal Yağlarla Süper Nemlendirici Shea Yağı ile Göz Kremi

Gerekli malzeme miktarları;

shea yagi ile goz kremi yapimi_mini

  • 1/4 bardak shea yağı
  • 2 yemek kaşığı aloe vera jeli
  • 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı
  • 1 çay kaşığı jojoba yağı
  • 5 damla günlük yağı
  • 5 damla lavanta yağı
  • ½ çay kaşığı E vitamini yağı (E vitamini kapsülü delin ve içindeki yağı sıkın)

Tüm malzemeleri belirtilen miktarlarıyla dikkatli bir şekilde bir kap içinde pürüzsüz olana kadar karıştırın. Aslında her bir malzemeyi tek tek eklerken karıştırmak daha iyi olacaktır. Karışımı koyu renkli bir cam kavanozda saklayabilirsiniz.

Göz kremini günde iki kez sabahları ve gece yatmadan kullanabilirsiniz.

Göz çevresindeki kırışıklıkları önlemek, göz altı morluklarını gidermek, yorgunluğu azaltmak için maske ve kremler kullanılmalıdır. Hindistancevizi yağı ve E vitamini gibi doğal malzemelerin kullanıldığı—> evde göz çevresi kremi yapımı esraninportresi’nde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here